miejsce

Miejsce

Hotel Forest Jodłowa 13, 30-251 Kraków

termin

Termin

11-20 października 2022

Laboratorium

audiowizualnej

przyszłości​

Projekt: dr Katarzyna Stanny

Co robimy?

Plenery Film Spring Open to dziesięciodniowe, praktyczne warsztaty audiowizualne oparte o nowe technologie i narzędzia.

To tygiel innowacji AV dla młodych filmowców i twórców audiowizualnych, studentów, ale także dla tych, którzy chcą się dokształcać i doskonalić swoje umiejętności, rozwijać i realizować studyjne projekty w dowolnie wybranych grupach warsztatowych dotyczących wszystkich gałęzi sztuki audiowizualnej, a także tego, co dzieje się na styku sztuki i świata nauki.

To miejsce spotkań twórców, artystów, profesjonalnych filmowców, studentów i pasjonatów, którzy w rodzinnej, twórczej atmosferze rozwijają swoje umiejętności artystyczne i techniczne, wymieniają się wiedzą, uczą się nowych technologii, czerpią z wiedzy mistrzów, a także mają możliwość rozwijania i realizowania swoich studyjnych projektów na udostępnionym przez naszych Partnerów technologicznych (60 firm i korporacji) najlepszym sprzęcie audiowizualnym dostępnym na światowym rynku.

Program Plenerów opiera się o nowoczesne podejście do produkcji filmowej i nowych mediów i skierowany jest na przyszłość rynku audiowizualnego.

Co roku uczestnicy biorą udział w:

-pracach grup dedykowanych, w których rozwijają swoje studyjne projekty audiowizualne przy wsparciu merytorycznym opiekunów grup.
-wykładach wybitnych artystów, twórców, techników, specjalistów,
-warsztatach sprzętowych,
– projekcjach filmów,
– spotkaniach z twórcami.

W Plenerach udział biorą reżyserzy, operatorzy, scenarzyści, aktorzy, montażyści, realizatorzy dźwięku, kompozytorzy, specjaliści VFX, twórców animacji, programistów, specjalistów VR i AR, Youtuberów, producentów, kostiumografów, charakteryzatorów, techników, filmoznawców, ale także przedstawiciele zawodów, które mają wpływ na przyszłość branży audiowizualnej: programiści, graficy komputerowi, game developerzy, videoblogerzy, stereografowie.

październik 2022

pon. wt. śr. czw. pt. sob. niedz.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Plenery Film Spring Open 2022

PLENERY FILM SPRING OPEN DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA

Plenery Film Spring Open dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Koszt całkowity zadania pod nazwą „Plenery Film Spring Open” wynosi 439 057 zł. W ramach Programu Edukacja Artystyczna wydarzenie dofinansowano kwotą 119 000 zł.

Współfinansowanie:

MKiDN_kolor

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

Współorganizatorzy:

Partnerzy:

Partnerzy technologiczni:

vrgames

Partnerzy organizacyjni:

Patroni redakcyjni:

Patroni medialni:

Film Spring Open Hackathon dla Wawelu

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

Remember Me

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2020 Film Spring Open. Rysunki - prof. Maja Wolna