UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

19. Plenery Film Spring Open - stacjonarne warsztaty AV

15-24.10.2024

klaps
:clapper: Plenery to FESTIWAL TWORZENIA FILMÓW! Sercem Plenerów – praktycznych edukacyjnych warsztatów audiowizualnych odbywających się w Krakowie, są grupy twórcze, w których pracuje się nad konkretnymi zagadnieniami – od scenariusza po efekty wizualne. Każdy z uczestników może zapisać się do wybranej grupy dedykowanej i realizować swój film lub projekt AV, a ponadto uczestniczyć w wykładach, warsztatach sprzętowych, projekcjach filmów.
Rejestracja na warsztaty filmowe będzie otwarta w czerwcu. Koszt opłaty rejestracyjnej uprawniającej do wzięcia udziału w całym programie dziesięciodniowych warsztatów to 400 zł.
 

💻 Edukacja audiowizualna Film Spring Open to jednak nie tylko Plenery. Dajemy Wam także możliwość rozwijania projektów pod okiem ekspertów przez cały rok podczas Kursów filmowych online oraz indywidualnych Indywidualnych konsultacji.

rejestracja

Rejestracja

otwarta

miejsce

Miejsce

Kraków
Hotel Forest
ul Jodłowa 13
30-251 Kraków

termin

Termin

15-24.10.2024

oko

Laboratorium

audiowizualnej

przyszłości​

Grupy dedykowane

Warsztaty

Dla kogo?

Z przyjemnością informujemy, że 19. edycja Plenerów Film Spring Open odbędzie się w dniach 15-24 października 2024 roku w Krakowie.

Plenery Film Spring Open to nagradzane i jedne z największych w Europie (300-350 uczestników) interdyscyplinarne międzynarodowe warsztaty edukacyjne, skupiające się na przyszłości (AI) sztuki audiowizualnej.

Plenery to Festiwal robienia filmów i nauka przez pracę pod opieką wybitnych twórców/techników  na najlepszym na rynku sprzęcie AV.

Film z tłumaczeniem migowym

Uczestnicy naszych warsztatów mają okazję wziąć udział w kompleksowej edukacji online poprzedzającej stacjonarne Plenery, podczas których, w grupach dedykowanych poświęconych wszystkim gałęziom sztuki audiowizualnej z podkreśleniem roli AI, będą realizować swoje studyjne projekty pod okiem uznanych artystów. Eksperymentując z różnymi formami narracji i poznając nowoczesne techniki opowiadania, uczestnicy zdobywają na Plenerach umiejętności niezbędne do wykorzystania najnowszych technologii i narzędzi dostępnych w branży. Najnowocześniejszy sprzęt kamerowy, oświetleniowy i IT do pracy nad projektami zostanie dostarczony przez 60 firm i korporacji, a opiekunami grup będą wybitni wykładowcy, w tym laureaci Oscara.

Oprócz zajęć warsztatowych, uczestnicy będą mieli okazję brać udział w wykładach mistrzowskich, warsztatach sprzętowych, projekcjach nagradzanych filmów i spotkaniach z ich twórcami oraz zdobywać wiedzę na temat sztucznej inteligencji i narzędzi AI wspierających pracę w branży kreatywnej.

Plenery Film Spring Open stanowią również doskonałą okazję do nawiązywania międzynarodowych kontaktów. Uczestnicy mają możliwość tworzenia ekip filmowych oraz budowania relacji zawodowych, co po zakończeniu warsztatów może zaowocować realizacją wspólnych projektów komercyjnych.

Podczas Plenerów planujemy ponownie zorganizować Hackathon dla Wawelu, a także już po raz drugi, dzięki wsparciu Województwa Małopolskiego, konkurs na Zieloną Reklamę Małopolski.

Warsztaty są adresowane do studentów uczelni artystycznych, twórców filmowych, twórców nowych mediów, programistów oraz przedstawicieli wszystkich zawodów związanych z branżą audiowizualną.

Plenery Film Spring Open zostały dwukrotnie nagrodzone przez Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz były wielokrotnie nominowane w kategorii “Program kształcenia profesjonalnego”.

Zapraszamy do udziału w naszych warsztatach, gdzie sztuka, nauka i biznes łączą się w unikalny sposób, poszerzając kreatywne perspektywy uczestników!

Zespół Film Spring Open

Film Spring Cafe

Spotkaj się z innymi w kawiarni i dyskutuj o filmie całą noc!

No.7

No.8

No.9

No.10

No.11

No.12

Plenery Film Spring Open 2024

PLENERY FILM SPRING OPEN DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA

Plenery Film Spring Open dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Projekt „Plenery Film Spring Open” - w ramach Programu Edukacja Artystyczna wydarzenie dofinansowano kwotą 110 000 zł.

Współfinansowanie:

LogoMKiDN

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

Współorganizatorzy:

Partnerzy:

Partnerzy technologiczni:

Partnerzy organizacyjni:

Patroni redakcyjni:

Patroni medialni:

Film Spring Open Hackathon dla Wawelu

Partner

Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online