UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Plenery 2015

Plenery Film Spring Open 2015  (26.09 – 05.10.2015)

program PDF

Na dziesięciodniowe warsztaty do Krakowa przyjechało ponad 250 młodych uczestników oraz wybitni twórcy i fachowcy, którzy dzielili się z przyszłymi filmowcami swoją wiedzą i doświadczeniem. Łącznie gościliśmy ponad 300 osób. Uczestnicy mogli korzystać ze sprzętu najnowszej generacji wartego ok. 5 mln. złotych. Gościem specjalnym tegorocznej edycji była Natalie Portman, która opowiedziała o swoim debiucie reżyserskim „Opowieść o miłości i mroku”.

Podczas edycji 2015 zaprezentowano rewolucyjny Cinebus: studio filmowe na kołach, zbudowane w fabryce Solaris, które w przyszłości ma służyć edukacji filmowej i produkcji filmów fabularnych, w szczególności debiutów fabularnych młodych filmowców. W pojeździe będzie stworzona aktywna przestrzeń edukacyjna oraz miejsce do cyfrowej postprodukcji, tworzenia animacji i efektów specjalnych. Sławomir Idziak symboliczny klucz do pojazdu przekazał Natalie Portman.

Wizyta i wykład Natalie Portman, a także przyjazd i prezentacja Cinebusa były najważniejszymi wydarzeniami drugiego dnia naszych warsztatów – powiedział Sławomir Idziak. Jednak Film Spring Open to przede wszystkim festiwal robienia, nie oglądania, filmów. Cieszymy się, że co roku przyjeżdża do Krakowa coraz więcej młodych ludzi, którzy chcą kręcić swoje filmy – dodał. Każdego dnia uczestnicy warsztatów, przy użyciu najnowszego sprzętu, pracowali nad własnymi projektami. Plenery zakończyła projekcja wszystkich materiałów zrealizowanych przez uczestników.

Pobierz PDF  Raport medialny

Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online