WE TEACH ONLINE AND IN PERSON
in Polish Polish in English angielski in French français in German deutsch

Grupa Interakcyjnych Form Narracji Audiowizualnej podczas Plenerów Film Spring Open w Krakowie

Grupa Interakcyjnych Form Narracji Audiowizualnej 2023!

Zapraszamy do zapisów do Grupy Interakcyjnych Form Narracji Audiowizualnej. Tradycyjnie poprowadzi ją Florent Pallares, założyciel Film Spring Open France, który oferuje szkolenia audiowizualne we Francji i w Meksyku.

Uczestnicy mogą pracować nad wybranym przez siebie pomysłem i/lub dołączyć do projektów: “Witajcie na Plenerach Film Spring Open”, “Zmieniamy świat” czy “Super Trump”.

Podczas Plenerów Film Spring Open grupa będzie pracować i sięgać po inspiracje w duchu “rezydencji artystycznej”. Projekt jest otwarty dla wszystkich indywidualnych filmowców, którzy chcieliby wziąć w nim udział na dowolnym etapie realizacji. Zapraszamy również wszelkie grupy kreatywne pracujące nad własnymi interaktywnymi opowieściami. Będzie można dołączyć zarówno na jeden dzień, jak i zaangażować się na czas trwania całego projektu.

Grupa Interakcyjnych Form Narracji Audiowizualnej podczas Plenerów Film Spring Open w Krakowie

Celem grupy będzie stworzenie możliwie najbardziej ekologicznej produkcji audiowizualnej zgodnie z zaleceniami FRAME (Federation of Research in Audiovisual Media and Ecology), organizacji, której Florent jest prezesem.

Making-of z zeszłego roku znajdziecie TUTAJ.

Aby dołączyć do grupy, piszcie na adres: contact@fsofrance.org

WITAJCIE NA PLENERACH FILM SPRING OPEN

To interaktywny projekt fabularno-dokumentalny, który pozwala widzowi spotkać wybrane przez siebie osoby w uniwersum Plenerów Film Spring Open i/lub odkryć niektóre z ich dzieł. Pomysł polega na stworzeniu kilkuminutowych zabawnych filmów, które same w sobie mogą być interaktywne. Mogą one przybrać formę wywiadu, minireportażu, filmu instruktażowego, dokumentu, krótkiej fabuły, a nawet mockumentu. Projekt wystartował w 2022 roku i od tej pory ciągle się rozwija poprzez dodawanie nowych materiałów. Jego kolejne segmenty można zamieszczać na specjalnej i bezpłatnej stronie internetowej.

TUTAJ obejrzysz część nakręconą w zeszłym roku.

Grupa Interakcyjnych Form Narracji Audiowizualnej podczas Plenerów Film Spring Open w Krakowie
Photo: Lou Baron

ZMIENIAMY ŚWIAT

“Zmieniamy świat” to interaktywny projekt dokumentalny o ludziach, którzy próbują zmieniać świat na miarę swoich możliwości. Został zapoczątkowany we Francji przez studentów Uniwersytetu w Perpignan.

Publiczność może spotkać jego bohaterów na stronie internetowej Film Spring Open France, wybierając ich według kraju lub tematu. Może również zagłosować na najlepsze inicjatywy. Zwycięzcy wezmą udział w projekcie humanitarnym wybranym przez społeczność “Zmieniamy świat”.

Grupa Interakcyjnych Form Narracji Audiowizualnej podczas Plenerów Film Spring Open w Krakowie, logo projektu Let's Change The World

PROJEKT SUPER TRAMP

To interaktywna opowieść oparta na fikcyjnym międzynarodowym programie telewizyjnym typu reality show. Przy pomocy serii pytań wielokrotnego wyboru widzowie będą mieli wpływ na to, w jakim kierunku podąża fabuła, podobnie jak w “Black Mirror: Bandersnatch” Davida Slade’a. Tematem jest rywalizacja pomiędzy bezdomnymi (ich role odgrywają aktorzy) z różnych stron świata, których życie zmienia się tak, jak tego pragną widzowie. Publiczność może wybrać bezdomnych z Francji, Meksyku lub Polski, a następnie zdecydować, kim każdy z nich zostanie: artystą, politykiem, sportowcem itp.

Część tego projektu jest zrealizowana także w Cabestany we Francji oraz w León w stanie Guanajuato w Meksyku.

Making-of meksykańskiej części projektu można obejrzeć TUTAJ.

Po zakończeniu pierwszego etapu montażu projekt zostanie opublikowany w mediach społecznościowych, a filmowcy z całego świata będą mogli dodawać nakręcone przez siebie sceny.

Grupa Interakcyjnych Form Narracji Audiowizualnej podczas Plenerów Film Spring Open w Krakowie
Photo: Lou Baron

Florent Pallares: filmowiec, wykładowca i trener, uczestnik Film Spring Open od 2008 roku, posiada doktorat z dziedziny filmu i studiów audiowizualnych. Stworzył w 2013 roku Film Spring Open France, który oferuje szkolenia audiowizualne we Francji, ale także w Meksyku.

Jest prezesem FRAME (Federation of Research on Audiovisual, Media and Ecology) i dyrektorem artystycznym Red Eyes Cool, międzynarodowej grupy filmowców, która zarządza projektem Let’s change the world. Jest również dyrektorem dwóch festiwali: Festiwalu Filmów Krótkometrażowych Spotkania “Image In Cabestany” oraz “Les étoiles du court-métrage” (“Gwiazdy filmu krótkometrażowego”).

Florent Pallares, prowadzący Grupy Interakcyjnych Form Narracji Audiowizualnej podczas Plenerów Film Spring Open w Krakowie

Serdecznie zapraszamy do zapisów do Grupy Interakcyjnych Form Narracji Audiowizualnej podczas Plenerów Film Spring Open w Krakowie!

18. Plenery Film Spring Open odbędą się w Krakowie w dniach od 10 do 19 października.

Rekrutacja POD TYM ADRESEM.

Grupa Interakcyjnych Form Narracji Audiowizualnej podczas Plenerów Film Spring Open w Krakowie
Photo: Lou Baron

 

Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Become an online
lecturer

Suggest a topic
online course