UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Hackathon dla Wawelu

💻  Hackathon dla Wawelu to cykliczny konkurs programistyczno-filmowy organizowany przez Film Spring Open wspólnie z Zamkiem Królewskim na Wawelu w Krakowie. Pozwala łączyć fascynację nowoczesną technologią z miłością do sztuki i zbliża do siebie kreatywnych ludzi  reprezentujących różne zawody.

Uczestniczki i uczestnicy Hackathonu pod okiem wybitnych specjalistów tworzą zarys filmów, aplikacji, gier czy innych multimedialnych projektów AV umożliwiających uczestnictwo w kulturze na nowej, interakcyjnej płaszczyźnie. PRAWA AUTORSKIE ZOSTAJĄ PRZY UCZESTNIKACH. UDZIAŁ W KONKURSIE JEST DARMOWY!

:clapper: Hackathon odbędzie się podczas Plenerów Film Spring Open – festiwalu tworzenia filmów i projektów AV (dziesięciodniowych warsztatów edukacyjnych dla całej branży kreatywnej, które odbywają się corocznie w Krakowie.

Rejestracja

zamknięta

Miejsce

Kraków

Termin

Film Spring Open
Hackathon
dla
Wawelu

Serdecznie zapraszamy do udziału w trzeciej edycji Hackathonu dla Wawelu. Konkurs programistyczno-filmowy organizowany wspólnie z Zamkiem Królewskim na Wawelu potrwa od 13 do 15 października. Do wygrania karta graficzna!!!

Trzecia edycja Film Spring Open Hackathonu dla Wawelu będzie częścią 18. Plenerów, innowacyjnego laboratorium edukacyjnego, podczas którego wykluwają się nowe artystyczne idee w oparciu o technologiczne innowacje. Takie jest również założenie Hackathonu. Chcemy stymulować i wspierać od strony merytorycznej i technicznej interaktywne projekty młodych twórców.

Chcemy stymulować powstawanie aplikacji, gier, reklam, interakcyjnych filmów i projektów, także VR i AR, które pomogą przybliżyć historię Polski i Wawelu. Zależy nam na projektach umożliwiających wirtualny odbiór dzieł sztuki, zarówno podczas zwiedzania Wawelu osobiście, jak i przy pomocy Internetu.
Uczestnicy i uczestniczki Hackathonu dostaną możliwość eksperymentowania i eksplorowania nowych rozwiązań za pomocą profesjonalnego sprzętu AV. Zamek Królewski pozwoli na realizację zdjęć przez cały czas trwania Hackathonu.
Zwycięzca Hackathonu otrzyma kartę graficzną ufundowaną przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny. Dodatkowo najlepszy projekt wybrany przez Dyrekcję Zamku będzie miał szansę komercyjnej realizacji.
!!!PRAWA AUTORSKIE DO PROJEKTÓW POZOSTAJĄ PRZY UCZESTNIKACH!!!

Udział w Hackathonie jest bezpłatny!

Wydarzenie ma na celu integrację filmowców, programistów i twórców gier. Mogą w nim wziąć udział: informatycy, graficy komputerowi, specjaliści VR i AR, producenci, dźwiękowcy, ale także aktorzy, reżyserzy, twórcy cinematików, projektanci gier, specjaliści od motion capture, wirtualnego studia, efektów wizualnych i twórcy animacji, czyli przedstawiciele zawodów, które mają wpływ na rozwój branży audiowizualnej. Taka współpraca definiuje przyszłość dyscyplin kreatywnych.

Hackathon odbędzie się podczas Plenerów Film Spring Open – jednych z największych edukacyjnych i praktycznych warsztatów audiowizualnych w Europie opartych o nowe technologie i narzędzia, stymulujące przyszły rozwój sztuk audiowizualnych. To warsztaty dla młodych filmowców i artystów audiowizualnych, twórców różnych dziedzin – także IT, którzy pracują w profesjonalnych warunkach pod okiem wybitnych artystów i techników na najlepszym sprzęcie AV dostępnym na światowym rynku.
Udział w Hackathonie jest darmowy.

Od 18 lat stymulujemy przyszłość branży w oparciu o nowe trendy, formaty i nowe talenty. Współpracujemy z ponad 60 wiodącymi firmami i korporacjami, które dostarczają nam nowoczesny sprzęt i aplikacje komputerowe o wartości 3,5 mln Euro.

Regulamin

Zapraszamy do rejestracji!

Zobacz making of z poprzedniej edycji!

Film z tłumaczeniem migowym

Fot. Filip Błażejowski
 

Fot. Konrad Ziaja

Rejestracja zespołu na Hackathon dla Wawelu

Fundacja Film Spring Open w ramach dofinansowania ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO) realizuje przedsięwzięcie: „FilmSpringers Connect”.

Partner technologiczny:
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online