UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej odsłonie konkursu programistyczno-filmowego. Wydarzenie organizowane wspólnie z Zamkiem Królewskim na Wawelu potrwa od 14 do 16 października. Do wygrania karta graficzna RTX 3080 i tablet Lenovo Tab P12 Pro!!!

Druga edycja Film Spring Open Hackathonu dla Wawelu będzie częścią 17. Plenerów, innowacyjnego laboratorium edukacyjnego, podczas którego wykluwają się nowe artystyczne idee w oparciu o technologiczne innowacje. Takie jest również założenie Hackathonu. Chcemy stymulować i wspierać od strony merytorycznej i technicznej interaktywne projekty młodych twórców.

Wydarzenie ma na celu integrację filmowców, programistów i twórców gier (niezależnie od płci). Mogą w nim wziąć udział: informatycy, graficy komputerowi, specjaliści VR i AR, producenci, dźwiękowcy, ale także aktorzy, reżyserzy, twórcy cinematików, projektanci gier, specjaliści od motion capture, wirtualnego studia, efektów wizualnych i twórcy animacji, czyli przedstawiciele zawodów, które mają wpływ na rozwój branży audiowizualnej. Taka współpraca definiuje przyszłość dyscyplin kreatywnych.

Uczestnicy pod okiem wybitnych specjalistów będą tworzyć zarys filmów, aplikacji, gier czy innych multimedialnych projektów AV umożliwiających odbiór wawelskich dzieł sztuki na nowej, interakcyjnej płaszczyźnie.

Wawel zapewni startującym w Hackathonie dostęp do swoich przestrzeni i zbiorów. Baza sprzętowa, montażowa i merytoryczna znajdzie się zaś w krakowskich Przegorzałach, gdzie odbywają się Plenery Film Spring Open.

“Wydarzenie ma na celu integrację środowisk filmowców, programistów i twórców gier, które mają wpływ na rozwój branży audiowizualnej. Taka współpraca definiuje przyszłość dyscyplin kreatywnych. Przyszłość, która nie byłaby możliwa bez zaplecza technologicznego. Fundacja Film Spring Open od 17 lat stymuluje ją w oparciu o nowe trendy, formaty i nowe talenty. Współpracujemy z ponad 60 wiodącymi firmami i korporacjami, które dostarczają nam nowoczesny sprzęt i aplikacje komputerowe o wartości 3,5 mln euro. Cieszymy się, że w tym roku dołączy do nich Lenovo Polska” – mówi Sławomir Idziak, prezes Fundacji i światowej sławy operator filmowy.

Uczestnicy Hackathonu dostaną możliwość eksperymentowania i eksplorowania nowych rozwiązań za pomocą profesjonalnego sprzętu AV.

Uczestnicy Hackathonu pod okiem wybitnych specjalistów będą tworzyć zarys filmów, aplikacji, gier czy innych multimedialnych projektów AV umożliwiających odbiór wawelskich dzieł sztuki na nowej, interakcyjnej płaszczyźnie.

„Chcemy wspierać młode talenty w ich artystycznym rozwoju i dostarczać im narzędzia oraz merytoryczną wiedzę by ułatwić im wyzwalanie pokładów kreatywności. Wierzymy, że inicjatywy takie jak Hackaton są obecnie niezwykle potrzebne, dlatego w naszym odczuciu objęcie jej patronatem było dla nas całkowicie naturalną decyzją” – mówi Maciej Misiewicz, Workstations Business Development Manager w Lenovo Polska.

Uczestnicy Hackathonu dostaną możliwość eksplorowania nowych rozwiązań za pomocą profesjonalnego sprzętu AV. Zwycięzcy jako nagrody dostaną tablet Lenovo Tab P12 Pro ufundowany przez firmę Lenovo Polska oraz kartę graficzną RTX 3080 ufundowaną przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny. Dodatkowo najlepszy projekt wybrany przez Dyrekcję Zamku będzie miał szansę komercyjnej realizacji. Jego autorzy otrzymają zaś voucher na nocleg na Wawelu.

!!!PRAWA AUTORSKIE DO PROJEKTÓW POZOSTAJĄ PRZY UCZESTNIKACH!!!

Hackathon odbędzie się podczas Plenerów Film Spring Open – jednych z największych edukacyjnych i praktycznych warsztatów audiowizualnych w Europie opartych o nowe technologie i narzędzia, stymulujące przyszły rozwój sztuk audiowizualnych. To warsztaty dla młodych filmowców i artystów audiowizualnych, twórców różnych dziedzin – także IT, którzy pracują w profesjonalnych warunkach pod okiem wybitnych artystów i techników na najlepszym sprzęcie AV dostępnym na światowym rynku.
Udział w Hackathonie jest darmowy.

Od 17 lat stymulujemy przyszłość branży w oparciu o nowe trendy, formaty i nowe talenty. Współpracujemy z ponad 60 wiodącymi firmami i korporacjami, które dostarczają nam nowoczesny sprzęt i aplikacje komputerowe o wartości 3,5 mln Euro.

Regulamin Hackathon 2022

Zapraszamy do rejestracji!


Film z tłumaczeniem migowym

Zdjęcia: Filip Błażejowski

Zdjęcia Kamil Chacuś

Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online