Zapraszamy do udziału w Hackathonie dla Wawelu w dniach 14-16.10.2022!
W tym roku podczas 17 edycji Plenerów Film Spring Open przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego odbędzie się Hackathon, którego celem są studyjne projekty IT dla Zamku Królewskiego na Wawelu.
Chcemy stymulować powstawanie aplikacji, gier, interakcyjnych projektów, także VR i AR, które pomogą przybliżyć historię Polski i Wawelu. Zależy nam na projektach umożliwiających wirtualny odbiór dzieł sztuki, zarówno podczas zwiedzania Wawelu osobiście jak i przy pomocy Internetu. Na zakończenie Hakathonu wybierzemy wyróżniający się projekt. Wierzymy, że dzięki interdyscyplinarnej współpracy na naszych Plenerach powstaną zespoły twórcze, które już po zakończeniu Hackathonu będą wspólnie realizować projekty.
Chcemy zachęcić do współpracy świat filmu i programistów. Do pracy podczas trzydniowego konkursu pragniemy zaprosić informatyków/informatyczki, programistów/programistki, grafików/graficzki komputerowe, specjalistów/specjalistki VR i AR, producentów/producentki, dźwiękowców, ale także aktorów/aktorki, reżyserów/reżyserki. Nowa publiczność coraz częściej będzie oczekiwała od twórców, ale i instytucji, narracji interakcyjnej, która ze świata programowania będzie przenosiła się do świata sztuki i na odwrót.
!!!PRAWA AUTORSKIE DO PROJEKTÓW POZOSTAJĄ PRZY UCZESTNIKACH!!!
Najlepszy projekt wybrany przez Dyrekcję Zamku na Wawelu ma szansę już komercyjnej realizacji. Podczas Hackathonu będziesz miał możliwość eksperymentowania i eksplorowania nowych rozwiązań za pomocą profesjonalnego sprzętu AV. Dysponujemy: montażownią, magazynem sprzętu zdjęciowego, oświetleniowego, a także salą projekcyjną. Zamek Królewski pozwoli na realizację zdjęć przez cały czas trwania Hackathonu.
Hackathon odbędzie się podczas Plenerów Film Spring Open – jednych z największych edukacyjnych i praktycznych warsztatów audiowizualnych w Europie opartych o nowe technologie i narzędzia, stymulujące przyszły rozwój sztuk audiowizualnych. To warsztaty dla młodych filmowców i artystów audiowizualnych, twórców różnych dziedzin – także IT, którzy pracują w profesjonalnych warunkach pod okiem wybitnych artystów i techników na najlepszym sprzęcie AV dostępnym na światowym rynku.
Udział w Hackathonie jest darmowy.
Od 17 lat stymulujemy przyszłość branży w oparciu o nowe trendy, formaty i nowe talenty. Współpracujemy z ponad 60 wiodącymi firmami i korporacjami, które dostarczają nam nowoczesny sprzęt i aplikacje komputerowe o wartości 3,5 mln Euro.
Podczas dziesięciu dni warsztatów oferujemy szerokie spektrum profesjonalnej i praktycznej edukacji grupach dedykowanych skupionych na przyszłości produkcji audiowizualnej.
Płatności na stronie obsługiwane są przez: