UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Zielona Reklama Małopolski

Nakręć Zieloną Reklamę Małopolski!

Zapraszamy do udziału w konkursie na scenariusz filmu reklamującego walory województwa małopolskiego. Do wygrania bezpłatny udział w Plenerach Film Spring Open wraz z noclegiem! Opiekunem wydarzenia “Zielona Reklama Małopolski” jest uznany reżyser Jan P. Matuszyński.

Konkurs ma na celu wyłonienie najlepszych scenariuszy spotów promujących Małopolskę. Reklam, które doczekają się realizacji podczas 18. Plenerów Film Spring Open. Uczestnicy warsztatów będą je realizować zgodnie z zielonym modelem produkcji pod okiem Jana P. Matuszyńskiego, reżysera nagrodzonej Złotymi Lwami “Ostatniej rodziny” czy serialu “Król”.

Plan filmowy, Plenery Film Spring Open
Photo: Bea Marciniak

Autorzy trzech najlepszych scenariuszy otrzymają stypendia na udział w Plenerach, na które składać się będzie zwolnienie z opłaty rejestracyjnej i zakwaterowanie w Hotelu Wolskim.

Aby wziąć udział w konkursie należy:

  1. zarejestrować się TUTAJ
  2. przesłać projekt scenariusza na adres biuro@filmspirngopen.eu

 

Przegorzały
Photo: Monika Mamon

Deadline: 30 września 2023

Zapraszamy!

Więcej informacji TUTAJ.

Jan P. Matuszyński, portret

Jan P. Matuszyński: ukończył reżyserię w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i kurs dokumentalny w Szkole Wajdy. Jego film dokumentalny “Deep Love” otrzymał Srebrnego Lajkonika na Krakowskim Festiwalu Filmowym. Jego debiut fabularny “Ostatnia rodzina” został nagrodzony Złotymi Lwami na festiwalu w Gdyni, a kolejne dzieło,  “Żeby nie było śladów”, zostało zakwalifikowane do Konkursu Głównego 78. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji.

Reżyser takich seriali jak: “Wataha” czy “Król”, stworzony na podstawie powieści Szczepana Twardocha. Aktualnie prowadzi prace nad filmem “Minghun”, którego premiera przewidywana jest na 2024 rok.

Cinebus, Plenery Film Spring Open
Photo: Filip Błażejowski

Co można robić na Plenerach?

Sercem praktycznych warsztatów organizowanych przez Fundację Film Spring Open są grupy dedykowane, których uczestnicy pracują nad swoimi projektami pod okiem uznanych artystów i specjalistów.

Podczas tegorocznych Plenerów odbędzie się również trzecia edycja Film Spring Open Hackathon dla Wawelu, czyli konkurs programistyczno-filmowy mający na celu stworzenie interaktywnych projektów umożliwiających nowoczesne zwiedzanie muzeów.

Poza tym będą mieć miejsce: warsztaty sprzętowe, wykłady mistrzowskie oraz projekcje nagradzanych filmów.

Photo: Filip Błażejowski

Plenery Film Spring Open 2023 odbędą się w Krakowie w dniach od 10 do 19 października.

Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

Rekrutacja POD TYM ADRESEM.

Kulisy Plenerów Film Spring Open 2022:

 

Zielona Reklama Małopolski

Projekt realizowany przy wsparciu Województwa Małopolskiego

Małopolska
Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online