Chcemy zbudować Cinebus Green Team. Poszukujemy młodych, początkujących filmowców, którzy są zainteresowani pracą na planach filmowych w nowoczesnym systemie produkcyjnym i przy użyciu Cinebusa. Chcemy zbudować zespół specjalistów gotowych produkować filmy inaczej – z wykorzystaniem najnowszych rozwiązań technicznych i z poszanowaniem środowiska.
Szukamy opiekunów technicznych, którzy mają smykałkę do elektroniki i znają się na sprzęcie, kierowców z uprawnieniami C + E, asystentów kamery, oświetleniowców, gripowców, którzy chcieliby działać w ramach zmienionego systemu produkcyjnego, który pozwala stworzyć dzieła audiowizualne w mikrobudżecie. Zapraszamy szczególnie tych, którzy chcą zmieniać świat i którzy chcą zbudować zgrany, wspierający się w pracy team – Cinebus Green Team!
Poznajmy się!
Zainteresowanych zapraszamy na Plenery Film Spring Open 2023 do pracy w grupie Cinebus Green Team, co nie tylko pozwoli poznać możliwości techniczne Cinebusa, ale przede wszystkim da szansę poznania ludzi – współpracowników i utworzenia filmowej ekipy, która podejmie współpracę na planach filmowych.
Od strony technicznej grupę poprowadzi ekspert techniczny Cinebusa, merytorycznie wspomoże ją zaś opiekun artystyczny Plenerów Film Spring Open – operator i reżyser – Sławomir Idziak, który pracował w wielu systemach produkcyjnych na całym świecie. Cinebus jest wynikiem jego wniosków ze zdobytych doświadczeń zawodowych.
Członkowie Cinebus Green Team będą mieli także możliwość korzystania z zajęć Grupy Nowoczesnej Produkcji Filmowej im. Piotra Woźniaka Staraka. Dzięki temu poznają tajniki produkcji mikrobudżetowej, która prowadzi do zmian utartych schematów produkcji. Dostaną także dostęp do nowoczesnych narzędzi AI, które mogą wesprzeć pracę producenta.
Cinebus to małe studio filmowe które działa w bezpiecznym dla środowiska, “zielonym” systemie produkcji. Pozwala on na wyprodukowanie małych, kameralnych filmów fabularnych, od początku zdjęć do całkowitego zakończenia filmu (produkcja i postprodukcja).
Pozwala na:
- przygotowanie do zdjęć łącznie z realizacją Previsu (w formie animatiku czy aktorskiej wersji przyszłego filmu);
- transport całego sprzętu potrzebnego do małobudżetowych produkcji. Na jego pokładzie znajduje się hydrauliczna winda i wózki transportowe, a także bagażnik na dachu o nośności 800 kg;
- wykonanie zdjęć do filmu. W Cinebusie znajdują się: charakteryzatornia, szafa na kostiumy, mobilny podgląd reżyserski, kabina dźwiękowca, a także stanowiska do archiwizacji, montażu, efektów wizualnych i kolorkorekcji oraz część aktorska łącznie z automatem do kawy, piekarnikiem, mikrofalówką i lodówką. Cienbus umożliwia bezprzewodowe przesyłanie obrazu z kamer na planie;
- niezależność energetyczną. Wszystkie stanowiska robocze są powiązane światłowodową siecią. Dzięki agregatowi i własnej sieci bezprzewodowej (1Gb/s dla 2000 uczestników na odległość 500 m) Cinebus jest uniezależniony od dostaw energii czy też zewnętrznych rozwiązań sieciowych;
- aktywną promocję powstających projektów. Na pokładzie Cienbusa znajduje się 5-kamerowa telewizja internetowa. Cinebus posiada także scenę na dachu oraz towarzyszący mu namiot i sprzęt umożliwiający organizację projekcji na dużym ekranie;
- postprodukcję. Zmodernizowana infrastruktura (stacje robocze połączone w systemie Black Magic Resolve 16) i sieć światłowodowa umożliwiają równoległy montaż, kolorkorekcję oraz efekty CGI.
Zapraszamy!
Więcej informacji TUTAJ.
Plenery Film Spring Open 2023 odbędą się w Krakowie w dniach od 10 do 19 października.
Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.
Rekrutacja POD TYM ADRESEM.
Kulisy poprzedniej edycji Plenerów Film Spring Open: