UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Zapraszamy na Plenery Film Spring Open 2019!

Otwieramy zapisy na czternastą edycję Plenerów Film Spring Open, które odbędą się w terminie 15-24.10.2019 w Krakowie. Plenery to międzynarodowe, innowacyjne, interdyscyplinarne warsztaty edukacyjne, które ukierunkowane są na kompleksową, zorientowaną na przyszłość, profesjonalną edukację audiowizualną.

Są jednym z największych kursów audiowizualnych w Polsce, ale i w Europie. O ich wartości świadczy rosnąca co roku liczba uczestników: 346 w 2018 roku, a także Partnerów technologicznych (61 w 2018), którzy dostarczają sprzęt o wartości 12,5 mln zł.

Pełna aula wykładowa na plenerach Film Spring Open
Photo: Filip Błażejowski/FSO

Strategia edukacyjna – to praktyczne uczenie poprzez pracę, rozwijanie przez uczestników projektów w trakcie trwania Plenerów oraz wykłady wybitnych specjalistów. To miejsce spotkań twórców, artystów, profesjonalnych filmowców, studentów i pasjonatów, którzy w niezwykłej atmosferze rozwijają swoje umiejętności artystyczne i techniczne, wymieniają się wiedzą, uczą się nowych technologii, czerpią z wiedzy mistrzów, a także mają możliwość rozwijania i realizowania swoich projektów. Program Plenerów opiera się o nowoczesne podejście do produkcji filmowej oraz wybiega w przyszłość rynku audiowizualnego.

Plen filmowy z greenscreen przed Cinebusem
Photo: Filip Błażęjowski/FSO

Plenery Film Spring Open oferują możliwość pracy nad własnymi projektami pod opieką wybitnych profesjonalistów w dowolnie wybranych grupach warsztatowych dotyczących wszystkich gałęzi sztuki audiowizualnej, a także tego, co dzieje się na styku sztuki i świata nauki.

Dziedziniec hotelu z planem filmowym podczas warsztatów dla branży AV na Plenerach Film Spring Open
Photo: Filip Błażęjowski/FSO

Organizatorzy zapraszają do udziału reżyserów, operatorów, scenarzystów, aktorów, montażystów, realizatorów dźwięku, kompozytorów, specjalistów VFX, animatorów, programistów, Youtuberów, producentów, kostiumografów, charakteryzatorów, techników, filmoznawców.

Photo: Filip Błażęjowski/FSO

Co roku uczestnicy biorą udział w wykładach, warsztatach, projekcjach filmów, spotkaniach z twórcami oraz realizują swoje projekty audiowizualne.Na uczestników, jak co roku, czekają grupy twórcze, których tematyka obejmuje: scenariusze, animację, nowy model produkcji filmowej – w tym wirtualne studio filmowe, prewizowanie filmów fabularnych, filmy dokumentalne, filmy reklamowe, VR i AR, CGI i nowoczesny montaż CGI, interakcyjne formy narracji audiowizualnej, teledyski, twórczość internetową, film dziecięcy i familijny, a także Close Up – zbliżenie w filmie.

Photo: Filip Błażęjowski/FSO

Nowością w tym roku będzie bezpośrednia opieka nad poszczególnymi grupami naszych nowych i wieloletnich Partnerów.

  • Grupa filmu dziecięcego pod opieką Doroty Kędzierzawskiej jest sponsorowana przez Fundację PZU.
  • Canon przejął opiekę nad grupą filmów dokumentalnych,
  • Sony Xperia nad grupą You Tuberów, robiących filmy na telefonach komórkowych,
  • Grupa Sony – wpływ technologii na nowoczesny język opowiadania w filmach fabularnych,
  • Nikon – grupa Close Up – zbliżenie w filmie.
Photo: Filip Błażęjowski/FSO

Gośćmi będzie polska szkoła horroru Bloober Team, która łączy narrację fabularną ze światem gier. Nie zabraknie także najlepszego sprzętu i Cinebusa, w którym budujemy wirtualne studio – zapewnia Sławomir Idziak – opiekun artystyczny i twórca Plenerów Film Spring Open.

Serdecznie zapraszamy!

Chętni mogą zapisać się na Plenery na stronie Fundacji Film Spring Open: https://filmspringopen.eu/pl/rejestracja/

Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online