UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE

Zapraszamy na Plenery Film Spring Open 2019!

Otwieramy zapisy na czternastą edycję Plenerów Film Spring Open, które odbędą się w terminie 15-24.10.2019 w Krakowie. Plenery to międzynarodowe, innowacyjne, interdyscyplinarne warsztaty edukacyjne, które ukierunkowane są na kompleksową, zorientowaną na przyszłość, profesjonalną edukację audiowizualną.

Są jednym z największych kursów audiowizualnych w Polsce, ale i w Europie. O ich wartości świadczy rosnąca co roku liczba uczestników: 346 w 2018 roku, a także Partnerów technologicznych (61 w 2018), którzy dostarczają sprzęt o wartości 12,5 mln zł.

Pełna aula wykładowa na plenerach Film Spring Open
Photo: Filip Błażejowski/FSO

Strategia edukacyjna – to praktyczne uczenie poprzez pracę, rozwijanie przez uczestników projektów w trakcie trwania Plenerów oraz wykłady wybitnych specjalistów. To miejsce spotkań twórców, artystów, profesjonalnych filmowców, studentów i pasjonatów, którzy w niezwykłej atmosferze rozwijają swoje umiejętności artystyczne i techniczne, wymieniają się wiedzą, uczą się nowych technologii, czerpią z wiedzy mistrzów, a także mają możliwość rozwijania i realizowania swoich projektów. Program Plenerów opiera się o nowoczesne podejście do produkcji filmowej oraz wybiega w przyszłość rynku audiowizualnego.

Plen filmowy z greenscreen przed Cinebusem
Photo: Filip Błażęjowski/FSO

Plenery Film Spring Open oferują możliwość pracy nad własnymi projektami pod opieką wybitnych profesjonalistów w dowolnie wybranych grupach warsztatowych dotyczących wszystkich gałęzi sztuki audiowizualnej, a także tego, co dzieje się na styku sztuki i świata nauki.

Dziedziniec hotelu z planem filmowym podczas warsztatów dla branży AV na Plenerach Film Spring Open
Photo: Filip Błażęjowski/FSO

Organizatorzy zapraszają do udziału reżyserów, operatorów, scenarzystów, aktorów, montażystów, realizatorów dźwięku, kompozytorów, specjalistów VFX, animatorów, programistów, Youtuberów, producentów, kostiumografów, charakteryzatorów, techników, filmoznawców.

Photo: Filip Błażęjowski/FSO

Co roku uczestnicy biorą udział w wykładach, warsztatach, projekcjach filmów, spotkaniach z twórcami oraz realizują swoje projekty audiowizualne.Na uczestników, jak co roku, czekają grupy twórcze, których tematyka obejmuje: scenariusze, animację, nowy model produkcji filmowej – w tym wirtualne studio filmowe, prewizowanie filmów fabularnych, filmy dokumentalne, filmy reklamowe, VR i AR, CGI i nowoczesny montaż CGI, interakcyjne formy narracji audiowizualnej, teledyski, twórczość internetową, film dziecięcy i familijny, a także Close Up – zbliżenie w filmie.

Photo: Filip Błażęjowski/FSO

Nowością w tym roku będzie bezpośrednia opieka nad poszczególnymi grupami naszych nowych i wieloletnich Partnerów.

  • Grupa filmu dziecięcego pod opieką Doroty Kędzierzawskiej jest sponsorowana przez Fundację PZU.
  • Canon przejął opiekę nad grupą filmów dokumentalnych,
  • Sony Xperia nad grupą You Tuberów, robiących filmy na telefonach komórkowych,
  • Grupa Sony – wpływ technologii na nowoczesny język opowiadania w filmach fabularnych,
  • Nikon – grupa Close Up – zbliżenie w filmie.
Photo: Filip Błażęjowski/FSO

Gośćmi będzie polska szkoła horroru Bloober Team, która łączy narrację fabularną ze światem gier. Nie zabraknie także najlepszego sprzętu i Cinebusa, w którym budujemy wirtualne studio – zapewnia Sławomir Idziak – opiekun artystyczny i twórca Plenerów Film Spring Open.

Serdecznie zapraszamy!

Chętni mogą zapisać się na Plenery na stronie Fundacji Film Spring Open: https://filmspringopen.eu/pl/rejestracja/

Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me