UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

reż. Mariusz Wilczyński prowadzi kurs animacji w Krakowie podczas warsztatów dla branży audiowizualnej Plenerów Film Spring Open - festiwalu tworzenia projektów filmowych

Zakochaj się w animacji z Mariuszem Wilczyńskim!

Jak co roku organizujemy Grupę Animacji na Plenerach Film Spring Open. Poprowadzi ją jeden z Waszych ulubionych mentorów, malarz, scenograf i twórca filmów animowanych, Mariusz Wilczyński przy wsparciu asystentki Natalii Durszewicz.

Uczestnicy grupy będą pracować nad projektami w wybranej przez siebie technice i wedle własnych scenariuszy. Przed Plenerami odbędzie się spotkanie online z Mistrzem, podczas którego kursanci przedstawią swoje pomysły na scenariusze. Odbędzie się ono 3 października o godzinie 18.00.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o wcześniejsze zgłaszanie chęci uczestnictwa na adres: biuro@filmspringopen.eu

reż. Mariusz Wilczyński podczas wykładu
Photo: Filip Błażejowski

Ja zakochałem się w animacji, bo ona pozwala samemu zmaterializować najbardziej szalone pomysły i piękne sny. Jeśli chcesz tego samego – zapraszam do mojej grupy

– mówi Mariusz Wilczyński.

Mariusz Wilczyński: polski reżyser animacji, performer, malarz, profesor w Szkole Filmowej w Łodzi. Sztuki animacji nauczył się sam i od 1996 roku realizuje autorskie kino animowane. Miał retrospektywy swoich filmów m. in. w Museum of Modern Art MoMA w Nowym Jorku (2007), Tokyo International Forum w Tokio (2014) oraz Muzeum Narodowym w Warszawie (2018). W lutym 2020 miała miejsce światowa premiera jego pełnometrażowego filmu animowanego pt. “Zabij to i wyjedź z tego miasta”, nad którym pracował 14 lat. Obecnie artysta pracuje nad nowym autorskim pełnometrażowym filmem animowanym pod roboczym tytułem “Na mój pogrzeb w czerwonej sukni przyjdź”, którego premiera planowana jest na rok 2027.

W 2007 New York Times nazwał Mariusza Wilczyńskiego “jednym z najważniejszych współczesnych twórców animacji artystycznej.”

Photo: Filip Błażejowski

Natalia Durszewicz: animatorka, ilustratorka i reżyserka filmów animowanych. Ukończyła Szkołę Filmową w Łodzi. W 2023 roku premierę miał jej debiutancki film “Czekaj na mnie we śnie”.

Zapraszamy!

Więcej informacji TUTAJ.

Plenery Film Spring Open 2023 odbędą się w Krakowie w dniach od 10 do 19 października.

Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

Rekrutacja POD TYM ADRESEM.

Plenery Film Spring Open wkraczają w wiek pełnoletni. Z okazji 18-urodzin planujemy wizyty znamienitych gości, prowadzących grupy i wykładowców ze świata filmu. W tym gronie znajdą się m.in.: Ewa Puszczyńska, Agnieszka Smoczyńska, Ilona Łepkowska, Justyna Pawlak (Watchout Studio), Marcin Koszałka, Jacek Dukaj czy Marta Szarzyńska. Dołączy do nich także częsty bywalec Plenerów, Paweł Łoziński, reżyser obsypanego nagrodami “Filmu balkonowego”.

Obejrzyj zapowiedź Plenerów Film Spring Open 2023!

Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online