UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

reż. Agnieszka Smoczyńska, fot. Marian Folga podczas warsztatów dla filmowców Plenerów Film Spring Open w Krakowie

Trzecia edycja kursu z Agnieszką Smoczyńską!

Nie myliliśmy się, wierząc, że e-learning to przyszłość edukacji. Pozwala skrócić dystans – ten fizyczny i ten społeczny, dzielący początkujących i/lub średniozaawansowanych adeptów sztuki filmowej od gwiazd. Nasz kurs online reżyserii filmowej z Agnieszką Smoczynską okazał się prawdziwym hitem!

Za chwilę ruszamy z trzecią edycją!

reż. Agnieszka Smoczyńska, fot. Filip Błażejowski podczas warsztatów dla filmowców, Plenerów Film Spring Open w Krakowie

Fot. Filip Błażejowski

Po raz kolejny reżyserka wprowadzi uczestników w tajniki reżyserii filmowej, poszukiwania tematu i konstrukcji bohaterów. Korzystając z własnych doświadczeń – zdobytych m.in. na planie “Córek dancingu” czy “Silent Twins” – opowie o prowadzeniu aktorów i współpracy z operatorem, scenografem i resztą ekipy. Doradzi, jak przedstawić swoją wizję filmu i bronić jej w procesie realizacji.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w kursie prosimy o przesłanie zgłoszenia wraz z CV i jedną pracą (tekst lub link do krótkiego filmu) na adres: biuro@filmspringopen.eu.

Dołącz do nas!

Więcej szczegółów na temat kursów online Film Spring Open można znaleźć TUTAJ.

reż. Agnieszka Smoczyńska na Plenerach Film Spring Open 2016 photo - Alicja Delwoux
reż. Agnieszka Smoczyńska, fot. Alicia Devaux

Agnieszka Smoczyńska: skończyła kulturoznawstwo i reżyserię na WRiTV UŚ w Katowicach. Wielokrotnie nagradzana za krótkometrażowe filmy fabularne. W 2015 roku zadebiutowała “Córkami dancingu”, które przyniosły jej nagrodę za najlepszy debiut na 40. FPFF w Gdyni oraz Orła w kategorii “Odkrycie roku”, a także kilkadziesiąt nagród na świecie, m.in. w Porto, Sofii, Montrealu, Wilnie i na Festiwalu Filmowym Sundance, gdzie film otrzymał Nagrodę Specjalną za “unikalną wizję i design”.

reż. Agnieszka Smoczyńska wykład podczas Plenerów Film Spring Open. Warsztaty filmowe w Krakowie

Fot. Filip Błażejowski

Smoczyńska wzięła udział w programie European Cinema: “Ten Women Filmmakers to Watch”. Jest laureatką Global Filmmaking Award ufundowanej przez Sundance Institute.

Jej drugi film fabularny “Fuga” miał premierę w Cannes w ramach Critics’ Week. Jej najnowsze dzieło, anglojęzyczny  debiut  “Silent Twins” z Letitią Wright, również po raz pierwszy pokazywane było w Cannes, w prestiżowej sekcji Un Certain Regard.

Fot. Filip Błażejowski

Pamiętajcie, że Film Spring Open to nie tylko Plenery. Uczestnicy dostają możliwość rozwijania projektów pod okiem ekspertów przez cały rok podczas kursów online oraz indywidualnych konsultacji. E-learning zakłada dostęp do teoretycznej wiedzy, którą można wykorzystać w praktyce podczas warsztatów stacjonarnych. Wśród kursów dostępnych w ramach Film Spring Open online znajdują się także zajęcia z: filmu dokumentalnego z Pawłem Łozińskim, produkcji filmowej z Agatą Szymańską, filmu przyrodniczego z Krzysztofem Kubikiem, muzyki filmowej z Magdaleną Miśką-Jackowską, efektów wizualnych VFX z Agatą Nawrocką oraz charakteryzacji SFX z Marianem Folgą i Wiktorią Wędzichą.

Zapraszamy!

Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online