UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Warsztaty kolorkorekcji z Konradem Zięcinąz Rejbel.Studio, Plenery Film Spring Open 2022, warsztaty filmowe w Krakowie

REJBEL.STUDIO poprowadzi warsztaty z kolorkorekcji

Zapraszamy na warsztaty “Korekcja barwna w kinematografii: percepcja kolorów i nowoczesne konwencje wizualne” prowadzone przez Konrada Zięcinę i Tomasza Czecha! Zabiorą one uczestników w fascynującą podróż przez świat percepcji barwnej, języka, którym posługuje się doświadczony kolorysta oraz nowoczesnych konwencji wizualnych, idealnie dopasowanych do filmowego medium. To niepowtarzalna okazja, by zgłębić sekrety kolorów i poznać ich niezwykły wpływ na percepcję oraz komunikację w kontekście filmowym.

Podczas tych warsztatów odkryjesz, jak ludzki mózg interpretuje barwy oraz jak różne kombinacje kolorów potrafią wywołać emocje i skojarzenia w widzach. Razem z prowadzącymi zgłębisz biologiczne podstawy percepcji barwnej, a także zrozumiesz, dlaczego niektóre kolory kojarzą się z ciepłem, a inne z chłodem – co stanowi kluczowy element w procesie kolorystycznego doskonalenia filmów.

Warsztaty kolorkorekcji z Konradem Zięcinąz Rejbel.Studio, Plenery Film Spring Open 2022, warsztaty filmowe w Krakowie
Photo: Filip Błażejeowski
Nie ograniczymy się jedynie do teorii. Przejdziemy do praktycznych przykładów: na konkretnych filmowych scenach pokażemy, jak wykorzystać techniki korekcji barwnej, aby osiągnąć pożądane efekty, inspirując się klasykami kina. Będziesz miał okazję na własnej skórze doświadczyć, jak dobór kolorów wpływa na ostateczny wygląd filmu i jego przekaz
– zapowiadają Konrad Zięcina i Tomasz Czech z REJBEL.STUDIO.
Warsztaty kolorkorekcji to także podróż przez świat współczesnych konwencji wizualnych w kinematografii. Uczestnicy dokładnie przyjrzą się charakterystycznym “lookom” filmowym i na przykładzie konkretnych przypadków dowiedzą się, jakie elementy składają się na ich niepowtarzalny styl. Analizując wybrane przykłady filmów, odkryją, w jaki sposób korekcja barwna wpływa na ostateczny efekt wizualny i oddziałuje na widza.
Warsztaty kolorkorekcji z Konradem Zięcinąz Rejbel.Studio, Plenery Film Spring Open 2022, warsztaty filmowe w Krakowie
Photo: Filip Błażejeowski
Zapraszamy cię do udziału w naszych warsztatach, gdzie nauka przenika się z inspiracją. Poznasz tajniki barw, nauczysz się rozpoznawać i nazwać charakterystyczne elementy w filmowej korekcji barwnej, a przede wszystkim będziesz w stanie wykorzystać tę wiedzę w praktyce. To nie tylko okazja do poszerzenia swoich umiejętności, ale także możliwość odkrycia magicznego świata kolorów, który otwiera przed nami nieograniczone możliwości wyrazu i twórczości w filmowej sztuce
– dodają prowadzący.

Konrad Zięcina jest kolorystą filmowym mieszkającym w malowniczym Krakowie. Należy do amerykańskiego stowarzyszenia kolorystów Colorist Society International (CSI) oraz Polskiego Stowarzyszenia Kolorystów Filmowych (PSFC). Jest założycielem studia postprodukcji obrazu REJBEL.STUDIO i współtwórcą oddziału CSI Poland Chapter.

Jego twórczość przyniosła mu 6 nominacji i 2 nagrody za najlepszą korekcję barwną do filmów dokumentalnych w 2021 i 2022 roku na gali Colorist Awards. Swoim doświadczeniem dzieli się również jako wykładowca color gradingu na AMA Film Academy w Krakowie.

Filmy, nad którymi Konrad pracuje, regularnie otrzymują uznanie na polskich i międzynarodowych festiwalach filmowych, takich jak: Krakowski i Warszawski Festiwal Filmowy, Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Oberhausen Kurzfilmtage, Clermont-Ferrand International Festival, Tirana Film Fest, VIFF, DOK Leipzig i wiele innych. Konrad specjalizuje się w korekcji barwnej filmów fabularnych, dokumentalnych oraz teledysków. Jego portfolio jest dostępne w polskiej bazie filmów na stronie filmpolski.pl oraz na IMDB.

Tomasz Czech: śmiało można o nim powiedzieć, że świat barw to jego wszechświat! Zanurza się w nie fizycznie i mentalnie. Od lat specjalizuje się w technologii HDR i jest certyfikowanym specjalistą Dolby Vision. Koloruje reklamy, teledyski i produkcje telewizyjne, a także chętnie udziela się jako certyfikowany trener Blackmagic Design w zakresie wszystkich dostępnych specjalizacji.

Konrad i Tomasz wspólnie pracują w nowoczesnym studiu postprodukcji obrazu REJBEL.STUDIO, w którym pomagają twórcom tworzyć nagradzane później filmy.

Reklama firmy Rejbel.Studio

Zapraszamy!

Plenery Film Spring Open 2023 odbędą się w Krakowie w dniach od 10 do 19 października.

Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

Rekrutacja POD TYM ADRESEM.

Obejrzyj zapowiedź Plenerów Film Spring Open 2023!

 

 

Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online