UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Operator, montażysta i producent Mariusz Konopka, Canon Grupa Fabularyzowanego Dokumentu. Społeczna wrażliwość na ekranie, Plenery Film Spring Open, warsztaty dla filmowców w Krakowie

Opowiadaj o tym, co ważne z Mariuszem Konopką!

Zapraszamy do zapisów do Canon Grupy Fabularyzowanego Dokumentu, którą poprowadzi operator, montażysta i producent Mariusz Konopka. Chcemy Was zachęcić do realizacji zbiorowego projektu audiowizualnego na ważny społecznie temat, np. uzależnienia dzieci od Internetu.

Działania w Canon Grupie Fabularyzowanego Dokumentu chcemy podzielić na dwa etapy.

Pierwsza część projektu, czyli wybór tematu, omówienie strategii/promocji, prace scenariuszowe i wstępne zdjęcia, odbędzie się podczas 18. Plenerów Film Spring Open pod opieką Mariusza Konopki. Specjalisty od tego gatunku tworzącego filmy o małych budżetach.

Następnie będziemy namawiać Was do wzięcia udziału w drugiej części, która przeniesie się do online‘u. Uczestnicy będą samodzielnie tworzyć sceny związane z wybranym tematem w miejscach swojego zamieszkania. Projekt zakłada bowiem włączenie w jego realizację jak największej liczby młodych filmowców gotowych do realizacji scen dokumentalnych  i/lub fabularnych na wybrany temat. Opiekun kursu online razem z uczestnikami dokona wyboru przesłanych ujęć i podejmie decyzję co do ich ostatecznego montażu.

Jestem producentem, autorem zdjęć i montażystą. Będąc członkiem ekip filmowych filmów J.J. Kolskiego czy Filipa Bajona czynnie obserwowałem, uczyłem się i zbierałem doświadczenie, jak zorganizować własną produkcję. Jako niezależny producent nauczyłem się minimalizować koszty. Brak dużych pieniędzy nie był dla mnie przeszkodą, by realizować projekty filmowe i zdobywać nagrody na festiwalach. Od 10 lat realizuję wszystkie projekty na sprzęcie Canona.

Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w pracach grupy!

pisze Mariusz Konopka.

Mariusz Konopka fabularyzowany dokument

Mariusz Konopka: ukończył Szkołę Filmową we Wrocławiu na kierunku montaż filmowy. Z zamiłowania autor zdjęć do filmów. Doświadczenie zdobywał na planach filmów “Jasminum”, “Afonia i pszczoły” J.J. Kolskiego czy “Fundacja” Filipa Bajona.

Jest założycielem firmy Horyzont Studio, która produkuje filmy fabularne, dokumentalne i reklamowe emitowane min. w Canal+ , Planet+, TVP i TVN. Ceni sobie niezależność. Od lat współpracuje z firmą Canon. Realizuje wszystkie projekty na C500 II i R5C.

Zapraszamy!

Więcej informacji TUTAJ.

Plenery Film Spring Open 2023 odbędą się w Krakowie w dniach od 10 do 19 października.

Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

Rekrutacja POD TYM ADRESEM.

Plenery Film Spring Open wkraczają w wiek pełnoletni. Z okazji 18-urodzin planujemy wizyty znamienitych gości, prowadzących grupy i wykładowców ze świata filmu. W tym gronie znajdą się m.in.: Ewa Puszczyńska, Agnieszka Smoczyńska, Ilona Łepkowska, Justyna Pawlak (Watchout Studio), Marcin Koszałka, Jacek Dukaj czy Marta Szarzyńska. Dołączy do nich także częsty bywalec Plenerów, Paweł Łoziński, reżyser obsypanego nagrodami “Filmu balkonowego”.

Obejrzyj zapowiedź Plenerów Film Spring Open 2023!

Canon Grupa Fabularyzowanego Dokumentu. Społeczna wrażliwość na ekranie działa dzięki wsparciu:

Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online