UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Kurs online „Wizualna narracja w filmie fabularnym, od scenariusza po postprodukcję obrazu” – DOP Łukasz Gutt (trwa nabór)

Prowadzący kurs: Łukasz Gutt

Poziom: średnio-zaawansowany

Język kursu: polski

Ile trwa kurs: 5 spotkań po 2h

Dni robocze/weekend: w weekendy, w dni robocze

Ilość osób wymaganych do rozpoczęcia kursu: min.8 / max.12

Cena kursu: Cena zależy od ilości uczestników: 1788 zł (8 os.) / 1192 zł (12 os.) za osobę

Zainteresowanych uczestnictwem w kursie prosimy o przysłanie maila na adres biuro@filmspringopen.eu

Zapraszamy serdecznie na nowy kurs operatorski, który poprowadzi Łukasz Gutt, operator wielokrotnie nagradzanego filmu „Ki” w reżyserii Leszka Dawida (2011), prezentowanego na Festiwalu Filmowym w Wenecji.

W ramach kursu odbędzie się 5 spotkań według harmonogramu:

1. Rodzaje inscenizacji na podstawie longshota, sceny realizowanej w jednym ujęciu – w tym środki inscenizacyjne, środki techniczne, założenia ideowe, dramaturgia obrazu

2. Przygotowanie projektu filmu fabularnego – eksplikacja operatorska, inspiracje/referencje praca nad ideą wizualną, omówienie zakresu okresu pre produkcyjnego (dokumentacje, projektowanie światła, współpraca z pionem scenograficznym, kostiumowym, charakteryzacji)

3. Środki techniczne jako środki artystycznego wyrazu – światło, optyka, wybór techniki kamerowej.

4. Pre produkcja/ zdjęcia/ postprodukcja na podstawie filmu „Broad Peak” w reżyserii Leszka Dawida

5. Pre produkcja/ zdjęcia/ postprodukcja na podstawie kostiumowego serialu fabularnego „Becoming Elisabeth”

6. Podsumowanie, wnioski, pytania i odpowiedzi.

Serdecznie zapraszamy do zapisów.

Prowadzący kurs

Łukasz Gutt – reżyser, operator, twórca sztuki audiowizualnej. Absolwent Wydziału Operatorskiego WRiTV Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jego debiut to wielokrotnie nagradzany i głośny film “Ki” Leszka Dawida, za który dostał nominację na festiwalu Camerimage. Jako autor zdjęć ma na swoim koncie ponadto: “Kamerdynera” (reż. Filip Bajon), “Broad Peak” (reż. Leszek Dawid), “Serce miłości” (reż. Łukasz Ronduda) czy “Różyczkę 2” (reż. Jan Kidawa-Błoński).

Jest reżyserem filmu dokumentalnego “Odyseja złomowa” (wraz z Pawłem Ferdkiem) oraz “Wszystkich naszych strachów” (wraz z Łukaszem Rondudą) nagrodzonych Złotymi Lwami na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W obu tych przypadkach odpowiadał również za zdjęcia.

Artysta wizualny prezentujący swoje prace (m.in. zrealizowany wspólnie z Anną Niesterowicz „Minstrel Show”) w najlepszych galeriach i muzeach w Polsce i na świecie, m.in. w Kunsthalle Basel, Fundacji Galerii Foksal i Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Wykładowca na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Scenografii. Członek Europejskiej Akademii Filmowej oraz Polskiej, członek Polskiego Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych.

Więcej: https://ws.asp.waw.pl/zespol/lukasz-gutt/

Archiwalne wykłady

Partnerzy medialni
Logo firmy Crew United, czarno-biały rysunek, czarny napis na białym tle
filmpro
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online