UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Kurs online muzyki filmowej

Prowadzący kurs: Magdalena Miśka Jackowska

Poziom: podstawowy

Język kursu: polski

Ile trwa kurs: 8 spotkań (raz w tygodniu przez 2 miesiące)

Dni robocze/weekend: w dni robocze

Ilość osób wymaganych do rozpoczęcia kursu: 5 osób

Cena kursu: 770 zł za osobę

KURS ZAKOŃCZONY - NIE PROWADZIMY ZAPISÓW

Uwaga: możliwy kurs dla mniejszej grupy, dopasowany indywidualnie do potrzeb uczestników w odpowiednio dostosowanym czasie trwania (np. praca nad wybranym zagadnieniem lub projektem).

Kurs przeznaczony jest dla osób, które już wykorzystują muzykę w swoich autorskich produkcjach (filmie fabularnym różnych metraży, dokumencie, animacji) lub chcą dowiedzieć się, jak to robić, a także dla tych, którzy zajmują się produkcją filmową.

Warsztaty są również bardzo ciekawą propozycją dla miłośników muzyki w filmie, którzy chcą zebrać więcej wiedzy na temat jej historii, metod tworzenia i sposobów wykorzystywania. Kurs obejmuje zajęcia teoretycznie i praktyczne oraz bogatą listę bibliografii i literatury. Wśród najważniejszych tematów znajdą się: funkcja i role muzyki filmowej, współpraca z kompozytorami, konsultacja muzyczna, przydatny słownik najważniejszych pojęć muzycznych, muzyka w promocji filmu.

Na przykładach polskich i zagranicznych omówimy drogę muzyki w filmie – od wyboru przez jej stworzenie, aż po nagranie. Powiemy, jak poradzić sobie z bardzo małym budżetem, gdzie szukać muzyki i jak skutecznie jej w filmie używać. Będzie także o nawiązywaniu kontaktów między środowiskiem muzycznym a filmowym – mówi Magda Miśka-Jackowska.

Na zakończenie Uczestnicy otrzymają certyfikat ukończenia kursu.

Zapraszamy także na inne kursy Film Spring Open Online z zakresu sztuki audiowizualnej, a także na praktyczne, dziesięciodniowe stacjonarne warsztaty dla branży AV Plenery Film Spring Open w Krakowie!

Prowadzący kurs

Dziennikarka, radiowiec, pedagog, przez 15 lat w zespole radia RMF Classic. Ceniony konferansjer. Należy do wąskiego grona profesjonalnych europejskich dziennikarzy, których specjalizacją jest muzyka filmowa.

Do 2020 roku dla RMF Classic zrealizowała lubiane programy o tematyce filmowej, m.in. dokumentalny cykl „Mistrzowie drugiego planu” o nieznanych zawodach filmowych i „Cały ten film”, który pokazywał kolejne etapy produkcji filmu od pomysłu do premiery. Była gospodynią magazynu „Moje kino”, za który w 2010 roku dostała nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii najlepszy program radiowy lub telewizyjny o tematyce filmowej. Jej 12-odcinkowy cykl „Zagraj to jeszcze raz”, dostępny również jako podcast RMF Classic, jest radiową opowieścią o fenomenie muzyki filmowej i pierwszą tego typu produkcją w polskich mediach. Otrzymała za niego nagrodę w plebiscycie MediaTory (2019).

Przeprowadziła setki wywiadów radiowych i telewizyjnych z największymi osobowościami świata muzyki, kina. O muzyce w filmach pisze dla „Kina”. Współpracuje również z miesięcznikiem „Kraków”, „Magazynem Filmowym”, „Newsweekiem”. Regularnie publikuje na temat kina i muzyki filmowej, bierze udział w ogólnopolskich i międzynarodowych wydarzeniach wokół tej tematyki.

Absolwentka Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jako pedagog związana dziś z Instytutem Sztuk Muzycznych tej uczelni oraz z Akademią Muzyczną w Łodzi, gdzie prowadzi zajęcia z dziennikarstwa muzycznego i historii muzyki filmowej.

Od 2020 prowadzi podcast o muzyce filmowej „Score and the City”, za który otrzymała nominację do nagrody Krytyk Mówi na Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej „Kamera Akcja” (2021).

Film Spring Open Online

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Partner medialny
Logo firmy Crew United, czarno-biały rysunek, czarny napis na białym tle
filmpro
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online