Uwaga: możliwy kurs dla mniejszej grupy, dopasowany indywidualnie do potrzeb uczestników w odpowiednio dostosowanym czasie trwania (np. praca nad wybranym zagadnieniem lub projektem).

Kurs przeznaczony jest dla osób, które już wykorzystują muzykę w swoich autorskich produkcjach (filmie fabularnym różnych metraży, dokumencie, animacji) lub chcą dowiedzieć się, jak to robić, a także dla tych, którzy zajmują się produkcją filmową.

Warsztaty są również bardzo ciekawą propozycją dla miłośników muzyki w filmie, którzy chcą zebrać więcej wiedzy na temat jej historii, metod tworzenia i sposobów wykorzystywania. Kurs obejmuje zajęcia teoretycznie i praktyczne oraz bogatą listę bibliografii i literatury. Wśród najważniejszych tematów znajdą się: funkcja i role muzyki filmowej, współpraca z kompozytorami, konsultacja muzyczna, przydatny słownik najważniejszych pojęć muzycznych, muzyka w promocji filmu.

Na przykładach polskich i zagranicznych omówimy drogę muzyki w filmie – od wyboru przez jej stworzenie, aż po nagranie. Powiemy, jak poradzić sobie z bardzo małym budżetem, gdzie szukać muzyki i jak skutecznie jej w filmie używać. Będzie także o nawiązywaniu kontaktów między środowiskiem muzycznym a filmowym – mówi Magda Miśka-Jackowska.