UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Konkurs na Kampanię Prewencyjną PZU SA – do wygrania 15 stypendiów na Plenery

Badania pokazują, że blisko co drugi kierowca używa telefonu w trakcie jazdy, a jedna trzecia z kierowców w trakcie jazdy trzyma komórkę w dłoni. Większość uczestników ruchu drogowego jest nieświadomych, jakie niebezpieczeństwo niesie za sobą to zachowanie. Za pomocą wyobraźni i kamery, możemy wspólnie przyczynić się do zmiany podejścia względem używania telefonów wśród młodych kierowców oraz pieszych uczestników ruchu drogowego.

Ludzie idący po pasach z telefonem w ręku. czytający SMSy
Mat. prasowe PZU SA

Dzięki wsparciu PZU SA – partnera projektu, Fundacja Film Spring Open ogłasza konkurs na 15 najciekawszych pomysłów na kampanię prewencyjną dotyczącą bezpieczeństwa na drodze. Zapraszamy  do stworzenia pomysłu na reklamę, animację, projekt VR na podstawie briefu opisującego problem używania telefonów komórkowych w trakcie poruszania się na drodze. Na autorów najciekawszych pomysłów czekają stypendia na tegoroczne Plenery Film Spring Open. Zachęcamy do wykorzystania w swoich zgłoszeniach innowacyjnych rozwiązań audiowizualnych i narracyjnych, dotąd niespotykanych w świecie komunikacji marketingowej.

Świat czeka na Was. Na Wasze pomysły. Marzenia. Na wizję innego bezpiecznego świata niż ten, który Was otacza. Irytują Was głupie i tandetne reklamy zrobione w technologii „na wczoraj”? Napiszcie wasze własne pomysły na kampanię prewencyjną dla PZU SA i poślijcie na konkurs. Nagrodą będą stypendia na warsztaty filmowe. Od 15 października przez 10 dni w Krakowie w trakcie Plenerów Film Spring Open pomożemy wam zrealizować wasze filmy, na które co roku przyjeżdża 350 młodych uczestników z całej Europy, a my dostarczamy najlepszy sprzęt audiowizualny wart 12 milionów złotych. Dostaniecie do realizacji: kamery, światło, montażownię i sale projekcyjne, a Opiekunami Waszych projektów będę najlepsi specjaliści, na co dzień pracujący na rynku audiowizualnym w Polsce i za granicą. Każdy z Was chce bezpiecznie poruszać się po drogach i każdy z Was ma pomysł lub marzenie, aby to osiągnąć. Piszcie. Rysujcie. Róbcie storyboardy i wysyłajcie do nas! U nas możecie skompletować ekipę filmową i zrobić reklamowy film aktorski, animowany czy też w technologii VR. W grupie jest zawsze bezpieczniej. – Sławomir Idziak twórca Plenerów, operator „Harry Potter i zakon Feniksa” „Helikopter w ogniu” i wielu innych nagradzanych filmów.

Zadanie konkursowe

Zadanie konkursowe polega na stworzeniu pomysłu scenariusza lub storyboardu kampanii prewencyjnej w oparciu o brief kampanii prewencyjnej PZU SA. Pomysł powinien być dostosowany do realizacji w jednej z grup dedykowanych:

  • PZU – Grupa filmu reklamowego (opiekun grupy Marcin Ziębiński),
  • PZU – Grupa filmów realizowanych w technologii wirtualnej rzeczywistości (opiekun grupy Konrad Ziaja),
  • PZU – Grupa filmów animowanych (opiekun grupy Kamil Polak).

Brief PZU SA

Regulamin konkursu PZU SA

Formularz zgłoszenia projektu

Zgłoszenie zawierające wypełniony formularz należy przesłać na adres biuro@filmspringopen.eu do dnia 30 września 2019 roku do godz. 23:59 wraz z informacją, w jakiej technice ma zostać zrealizowany pomysł. Prosimy o zatytułowanie maila „Konkurs”. Wyniki zostaną ogłoszone 5 października 2019 roku na stronie oraz na profilach w mediach społecznościowych Plenerów Film Spring Open. Nagrodami w konkursie jest 15 stypendiów o wartości 1400 zł każde, pokrywających koszty uczestnictwa w Plenerach Film Spring Open 2019 (koszty wyżywienia, zakwaterowania oraz wpisowego). Każdy uczestnik ma prawo wielokrotnie wziąć udział w konkursie. Dokładne zasady udziału określa Regulamin.

Dlaczego PZU?

Budowanie świadomości na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym to jeden z obszarów działań prewencyjnych w Grupie PZU. Największy polski ubezpieczyciel realizuje szereg działań i inicjatyw, których celem jest promocja bezpiecznego zachowania na drodze, zarówno przez kierowców jak i pieszych. Obecnie PZU wspiera kampanię „Bezpieczna autostrada – to dziecinnie proste” realizowaną przez Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego. W zeszłym roku PZU rozdał 1,6 miliona odblasków uczniom klas 1-3 we wszystkich szkołach podstawowych w Polsce w ramach akcji „Odblaski – dziecko bezpieczne na drodze”. Dodatkowo PZU w ramach działań prewencyjnych stale prowadzi akcję Pomoc To Moc. Swoją inicjatywę, która zwiększy bezpieczeństwo lokalnej społeczności, może zgłosić każdy. Na stronie www.pomoctomoc.pl dostępne są wszystkie informacje oraz regulamin akcji. Budowanie świadomości Polaków i poprawa bezpieczeństwa na drogach to jeden z elementów inicjatywy #10latdluzej. PZU swoimi działaniami prewencyjnymi, społecznymi i biznesowymi chce podarować Polakom 10 lat dłuższego życia w zdrowiu, w dobrym komforcie i z odpowiednim zabezpieczeniem finansowym.

Sfinansowano ze środków prewencyjnych PZU SA.

Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online