UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

reż. Agnieszka Smoczyńska wykład podczas Plenerów Film Spring Open. Warsztaty filmowe w Krakowie

Grupa Arri: kamera jako rentgen emocji

Jeśli chcecie dowiedzieć się, jak kreować emocje na ekranie, koniecznie zapiszcie się do Grupy Arri podczas 18. Plenerów Film Spring Open w Krakowie! Prowadzącymi będą reżyserka Agnieszka Smoczyńska i operator Łukasz Gutt.

Zapraszamy na warsztaty, podczas których zastanowimy się, jak budować emocje, wykorzystując ruchomy obraz i dźwięk. Będziemy skupiać się na: aktorach, zdjęciach, montażu, scenografii, kostiumach, dźwięku i rytmie. Podczas warsztatów uczestnicy będą realizowali krótkie etiudy skupiające się na wybranej emocji

– zapowiadają Agnieszka Smoczyńska i Łukasz Gutt.

Kamera Arri na planie podczas Plenerów Film Spring Open, warsztatów dla młodych filmowców w Krakowie
Photo: Filip Błażejowski

Do uczestniczenia w Grupie Arri. Kamera jako rentgen emocji zapraszamy nie tylko reżyserki i operatorów, ale wszystkich, którzy chcą nakręcić wspólną etiudę podczas Plenerów w Krakowie.

Chętnych prosimy o przysłanie linków do krótkich filmów, w których – w jednym ujęciu – uda się przedstawić przejście pomiędzy emocjami (np. od miłości do lęku).

Do pracy w grupie zapraszamy również aktorki i aktorów. Zainteresowanych prosimy o przesłanie linków do portfolio.

Adres do kontaktu: biuro@filmspringopen.eu.

reż. Agnieszka Smoczyńska - prowadzi kursy reżyserii filmowej w ramach Film Spring Open Online - w ramach kursów online dla branży kreatywnej proponowanych przez Fundację Film Spring Open

Agnieszka Smoczyńska: skończyła kulturoznawstwo i reżyserię na WRiTV UŚ w Katowicach. Wielokrotnie nagradzana za krótkometrażowe filmy fabularne. W 2015 roku zadebiutowała “Córkami dancingu”, które przyniosły jej nagrodę za najlepszy debiut na FPFF w Gdyni oraz Orła w kategorii odkrycie roku, a także kilkadziesiąt nagród na świecie, m.in. w Porto, Sofii, Montrealu, Wilnie i na Festiwalu Filmowym Sundance, gdzie film otrzymał Nagrodę Specjalną za “unikalną wizję i design”.

Wzięła udział w programie European Cinema: “Ten Women Filmmakers to Watch”. Laureatka Global Filmmaking Award ufundowanej przez Sundance Institute.

Jej drugi film fabularny “Fuga” miał premierę w Cannes w ramach Critics’ Week. Jej najnowsze dzieło, anglojęzyczny  debiut  “Silent Twins” z Letitią Wright, również po raz pierwszy pokazywane było w Cannes, w prestiżowej sekcji Un Certain Regard.

Operator Łukasz Gutt

Łukasz Gutt: reżyser, operator, twórca sztuki audiowizualnej. Absolwent Wydziału Operatorskiego WRiTV Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jego debiut to wielokrotnie nagradzany i głośny film “Ki” Leszka Dawida, za który dostał nominację na festiwalu Camerimage. Jako autor zdjęć ma na swoim koncie ponadto: “Kamerdynera” (reż. Filip Bajon), “Broad Peak” (reż. Leszek Dawid), “Serce miłości” (reż. Łukasz Ronduda) czy “Różyczkę 2” (reż. Jan Kidawa-Błoński).

Jest reżyserem filmu dokumentalnego “Odyseja złomowa” (wraz z Pawłem Ferdkiem) oraz fabularnych “Wszystkich naszych strachów” (wraz z Łukaszem Rondudą) nagrodzonych Złotymi Lwami na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W obu tych przypadkach odpowiadał również za zdjęcia.

Plenery Film Spring Open - Warsztaty filmowe Kraków
Photo: Lou Baron

Zapraszamy!

Więcej informacji TUTAJ.

Plenery Film Spring Open 2023 odbędą się w Krakowie w dniach od 10 do 19 października.

Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

Rekrutacja POD TYM ADRESEM.

Plenery Film Spring Open wkraczają w wiek pełnoletni. Z okazji 18-urodzin planujemy wizyty znamienitych gości, prowadzących grupy i wykładowców ze świata filmu. W tym gronie znajdą się m.in.: Ewa Puszczyńska, Agnieszka Smoczyńska, Ilona Łepkowska, Justyna Pawlak (Watchout Studio), Marcin Koszałka, Jacek Dukaj czy Marta Szarzyńska. Dołączy do nich także częsty bywalec Plenerów, Paweł Łoziński, reżyser obsypanego nagrodami “Filmu balkonowego”.

Obejrzyj zapowiedź Plenerów Film Spring Open 2023!

Partnerzy grupy:

 

Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online