UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Grupa Arri. Kamera jako rentgen emocji

Opiekun grupy: Agnieszka Smoczyńska, Łukasz Gutt

Jeśli chcecie dowiedzieć się, jak kreować emocje na ekranie, koniecznie zapiszcie się do Grupy Arri – Kamera jako rentgen emocji podczas 18. Plenerów Film Spring Open w Krakowie! Prowadzącymi będą reżyserka Agnieszka Smoczyńska i operator Łukasz Gutt.

“Zapraszamy na warsztaty, podczas których zastanowimy się, jak budować emocje, wykorzystując ruchomy obraz i dźwięk. Będziemy skupiać się na: aktorach, zdjęciach, montażu, scenografii, kostiumach, dźwięku i rytmie. Podczas warsztatów uczestnicy będą realizowali krótkie etiudy skupiające się na wybranej emocji” – zapowiadają Agnieszka Smoczyńska i Łukasz Gutt.

Do uczestniczenia w Grupie Arri Kamera jako Rentgen Emocji zapraszamy nie tylko reżyserki i operatorów, ale wszystkich, którzy chcą nakręcić wspólną etiudę podczas Plenerów w Krakowie.

Chętnych prosimy o przysłanie linków do krótkich filmów, w których – w jednym ujęciu – uda się przedstawić przejście pomiędzy emocjami (np. od miłości do lęku).

Do pracy w grupie zapraszamy również aktorki i aktorów. Zainteresowanych prosimy o przesłanie linków do portfolio.

Adres do kontaktu: biuro@filmspringopen.eu.

Partner grupy:

17.10 Wtorek / Tuesday
17 października 20:00
Projekcja filmu pt.: "Broad Peak" / Screening of the film "Broad Peak" dir. Leszek Dawid, Łukasz Gutt (DOP)
Aula
18.10 Środa / Wednesday
18 października 15:30
"Broad Peak" - wyzwania techniczne oraz artystyczne, jak opowiadać obrazem, wspomagać dramaturgię i narrację w filmie fabularnym dziejącym się w wysokich górach / "Broad Peak" - Technical and artistic challenges, how to tell a story with images, support drama and narration in a film taking place in high mountains / Łukasz Gutt (DOP) Film screening: 'Broad Peak' / dir. Leszek Dawid, Łukasz Gutt (DOP) Łukasz Gutt (DOP)
19.10 Czwartek / Thursday
19 października
Wykład zamykający / Closing Lecture Sławomir Idziak
Aula

Opiekun grupy

reż. Agnieszka Smoczyńska – skończyła kulturoznawstwo i reżyserię na WRiTV UŚ w Katowicach. Wielokrotnie nagradzana za krótkometrażowe filmy fabularne. W 2015 roku zadebiutowała “Córkami Dancingu”, które przyniosły jej nagrodę za najlepszy debiut na FPFF w Gdyni oraz Orła w kategorii odkrycie roku, a także kilkadziesiąt nagród na świecie, m.in. w Porto, Sofii, Montrealu, Wilnie i na Festiwalu Filmowym w Sundance, gdzie film otrzymał Nagrodę Specjalną za „unikalną wizję i design”. Wzięła udział w programie European Cinema: Ten Women Filmmakers to Watch. Laureatka Global Filmmaking Award ufundowanej przez Sundance Institute. Jej drugi film fabularny “Fuga” miał premierę w Cannes w ramach prestiżowej sekcji Critics’ Week. W teatrze zadebiutowała holy-hop-dog musicalem Święta Kluska.

Anglojęzyczny film pt.: “Silent Twins” w reż. Agnieszki Smoczyńskiej w 2022 zdobył podwójne Złote Lwy na Festiwalu w Gdyni.

Łukasz Gutt – reżyser, operator, twórca sztuki audiowizualnej. Absolwent Wydziału Operatorskiego WRiTV Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jego debiut to wielokrotnie nagradzany i głośny film “Ki” Leszka Dawida, za który dostał nominację na festiwalu Camerimage. Jako autor zdjęć ma na swoim koncie ponadto: “Kamerdynera” (reż. Filip Bajon), “Broad Peak” (reż. Leszek Dawid), “Serce miłości” (reż. Łukasz Ronduda) czy “Różyczkę 2” (reż. Jan Kidawa-Błoński).
Jest reżyserem filmu dokumentalnego “Odyseja złomowa” (wraz z Pawłem Ferdkiem) oraz “Wszystkich naszych strachów” (wraz z Łukaszem Rondudą) nagrodzonych Złotymi Lwami na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W obu tych przypadkach odpowiadał również za zdjęcia.

Remember Me