UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Film Spring Open Hackathonu dla Wawelu 2023!

Serdecznie zapraszamy do udziału w trzeciej odsłonie konkursu programistyczno-filmowego. Wydarzenie organizowane wspólnie z Zamkiem Królewskim na Wawelu potrwa od 13 do 15 października. Do wygrania karta graficzna!

Film Spring Open Hackathonu dla Wawelu 2023 będzie częścią 18. Plenerów, innowacyjnego laboratorium edukacyjnego, podczas którego wykluwają się nowe artystyczne idee w oparciu o technologiczne innowacje. Takie jest również założenie Hackathonu. Chcemy stymulować i wspierać od strony merytorycznej i technicznej interaktywne projekty młodych twórców.

Od lewej Kuba Sobek - specjalista CGI, Edyta Jadowska - zwyciężczyni drugiego miejsca podczas Hackathonu dla Wawelu, Sławomir Idziak opiekun artystyczny Plenerów Film Spring Open, Franciszek Matysik - laureat pierwszej nagrody w konkursie Hackathon dla Wawelu, następnie Konrad Ziaja twórca VR

Wydarzenie ma na celu integrację filmowców, programistów i twórców gier (niezależnie od płci). Mogą w nim wziąć udział: informatycy, graficy komputerowi, specjaliści VR i AR, producenci, dźwiękowcy, ale także aktorzy, reżyserzy, twórcy cinematików, projektanci gier, specjaliści od motion capture, wirtualnego studia, efektów wizualnych i twórcy animacji, czyli przedstawiciele zawodów, które mają wpływ na rozwój branży audiowizualnej. Taka współpraca definiuje przyszłość dyscyplin kreatywnych.

Uczestnicy pod okiem wybitnych specjalistów będą tworzyć zarys filmów, aplikacji, gier czy innych multimedialnych projektów AV umożliwiających odbiór wawelskich dzieł sztuki na nowej, interakcyjnej płaszczyźnie.

Wawel zapewni startującym w Hackathonie dostęp do swoich przestrzeni i zbiorów. Baza sprzętowa, montażowa i merytoryczna znajdzie się zaś w krakowskich Przegorzałach, gdzie odbywają się Plenery Film Spring Open.

Uczestnicy Hackathonu dostaną możliwość eksperymentowania i eksplorowania nowych rozwiązań za pomocą profesjonalnego sprzętu AV. Nagrodą główną jest karta graficzna ufundowana przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny. Dodatkowo najlepszy projekt wybrany przez Dyrekcję Zamku będzie miał szansę komercyjnej realizacji. Jego autorzy otrzymają zaś voucher na nocleg na Wawelu.

Wydarzenie organizowane jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach programu Innowacyjna Małopolska.

3. Film Spring Open Hackathonu dla Wawelu potrwa od 13 do 15 października 2023 roku.

Cinebus - Mobillne Studio filmowe. Film Spring Open Hackathon dla Wawelu. Aplikacja Smok Wawelski

Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

Zapraszamy do rejestracji! Rejestracja na Hackathon dla Wawelu TUTAJ

Udział w Hackathonie jest bezpłatny.

!PRAWA AUTORSKIE DO PROJEKTÓW POZOSTAJĄ PRZY UCZESTNIKACH!

Zapraszamy również do udziału w 18. Plenerach Film Spring Open. Warsztaty dla filmowców odbędą się w Krakowie od 10 do 19 października.

Szczegóły TUTAJ.

Zapisy na Plenery Film Spring Open POD TYM ADRESEM.

Zobacz making of z poprzedniej edycji Hackathonu dla Wawelu!

Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online