UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Zapraszamy na kurs online – “Wstęp do reżyserii i scenopisarstwa”, który poprowadzi reż. Aleksandra Terpińska!

Jest to pierwszy z trzech kursów, który zaplanowała dla Was reż. Aleksandra Terpińska. Serdecznie zapraszamy do zapoznania i zapisów!

Kurs nr 1. WSTĘP DO REŻYSERII I SCENOPISARSTWA

Kurs online jest dla wszystkich, którzy chcą zacząć swoją przygodę z filmem lub są na wstępnym etapie i chcą poszerzyć swoją wiedzę i dowiedzieć się, jak zastosować ją w praktyce.
Jeżeli myślisz o scenopisarstwie lub reżyserii lub stawiasz pierwsze kroki– ten kurs jest dla Ciebie!

Zawiera on kompendium wiedzy dotyczącej, dramaturgii i bohatera. Dowiesz się na nim o:

  • Podstawowych konstrukcjach dramaturgicznych (3 akty vs 12 punktów podróży bohatera).
  • O tym jak pracować nad bohaterem, jak go stworzyć i rozwinąć, kim jest antagonista i jak uczynić go ciekawym.
  • Nauczysz się czym jest drabinka, jak ją budować, jak zaplatać poszczególne wątki.
  • Dowiesz się czym jest treatment, synopsis, one-pager, logline, moodboard i jak stworzyć prezentację swojego pomysłu i do kogo ją skierować.
  • Dzięki praktycznym ćwiczeniom i pracy na własnym tekście rozwiniesz swój pomysł i będziesz krok dalej do realizacji filmu.
    Kursanci proszeni są o przygotowanie maksymalnie jednostronicowego pomysłu na film oraz maksymalnie jednostronnej informacji o sobie.

Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie na mail: biuro@filmspringopen.eu

Reż. Aleksandra Terpińska przewiduje jedno bezpłatne miejsce dla osoby, która nie może pozwolić sobie finansowo na udział w warsztatach, a bardzo by o nich marzyła. Osoby, które chciałyby aplikować o takie miejsce – proszone są o napisanie krótkiego listu motywacyjnego o ich sytuacji. Jeśli będzie ich więcej – Prowadząca wybierze na podstawie nadesłanych pomysłów na film.

Czytaj więcej

 

Aleksandra Terpińska – reżyserka i scenarzystka filmowa. Absolwentka Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Zadebiutowała w 2021 roku adaptacją rapowego poematu Doroty Masłowskiej „Inni ludzie”, za którą otrzymała m.in. nagrodę za debiut w Gdyni i Paszport „Polityki”. W swoim dorobku ma nagradzane na międzynarodowych festiwalach krótkie metraże, dokumenty, seriale telewizyjne, teledyski i reklamy. Jest członkinią Europejskiej Akademii Filmowej.

Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online