UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

reż. Hanna Polak podczas kursu tworzenia filmów dokumentalnych na warsztatach dla branży audiowizualnej Plenerach Film Spring Open Kraków

Zapraszamy na kurs online pt. “Sztuka tworzenia nagradzanych filmów dokumentalnych na ważne tematy” – z reż. Hanną Polak!

Wszystkich chętnych, którzy chcą rozwijać swoje projekty filmów dokumentalnych pod okiem nominowanej do Oscara za “Dzieci z Leningradzkiego” reż. Hanny Polak zapraszamy na kurs online pt. Sztuka tworzenia nagradzanych filmów dokumentalnych na ważne tematy. Zapisy otwarte. Serdecznie zapraszamy!
“Mam przyjemność zaprosić Was na kurs dokumentalny, który mam zaszczyt poprowadzić w ramach Film Spring Open, a który skupi się na tym, jak tworzyć nagradzane filmy dokumentalne na ważne tematy.
Podczas czterech spotkań w ramach kursu podzielę się z Wami krok po kroku swoją metodą tworzenia uznanych na całym świecie filmów dokumentalnych, doświadczeniem, które zdobywałam przez ostatnie ćwierć wieku. Problematykę tę przedstawię jednocześnie w sposób kompleksowy, wskazując na wszelkie aspekty, wykraczając daleko poza sam obraz filmowy, a jednocześnie w sposób szczegółowy, zwracając uwagę na ważne kwestie w każdym obszarze twórczej pracy nad filmem. 
Kluczowe filmy, które zostaną wykorzystane do analizy, to nominowane do Oscara i nagrody Emmy “Dzieci z Leningradzkiego”, nominowane do nagrody Amerykańskiej Gildii Producentów (PGA) “Nadejdą lepsze czasy”, kręcone przez 14 lat, oraz mój ostatni film “Anioły z Sindżaru” o ludobójstwie Jezydów w Iraku, filmowane w najbardziej wymagających i trudnych do dotarcia miejscach na ziemi, często również niebezpiecznych. W produkcjach filmowych, które będę omawiać, odgrywałam jednocześnie wiele ról: scenarzysty, operatora, reżysera, montażysty, producenta czy koproducenta.
Zajęcia odbędą się w formule “case studies” i będą miały praktyczny, interaktywny charakter, tak, aby zaspokoić oczekiwania uczestników kursu, skupiając się jednocześnie nad wyzwaniami, z którymi indywidualnie zmagacie się w swojej pracy. Dlatego mile widziane, choć nieobowiązkowe są własne projekty uczestników, które można będzie praktycznie rozwijać w trakcie kursu. 
Z niecierpliwością czekam na spotkanie z Wami w ramach kursu filmu dokumentalnego Film Spring Open!” – mówi Hanna Polak

Reż. Hanna Polak ma na swoim koncie nominację do Oscara i Emmy za film “Dzieci z Leningradzkiego” oraz nominację do nagrody Amerykańskiej Gildii Producentów za film “Nadejdą lepsze czasy”, a także wiele innych nagród i wyróżnień. Jej emocjonalna więź z bohaterami pozwala jej tworzyć poruszające, poetyckie filmy, które celebrują siłę ludzkiego ducha i ukazują piękno człowieczeństwa w najbardziej niesprzyjających okolicznościach.Jako producentka, reżyserka i/lub autorka zdjęć Hanna pracowała przy wielu filmach, w tym “Al – Tribute to Albert Maysles”, “Bitwa Warszawska 1920” w 3D, “Kamienna cisza” nakręcona w Afganistanie, “Żona oficera”, “Pomarańczowe słońce”, “Twarze bezdomności” i innych. Za zdjęcia do filmu “Kamienna cisza” otrzymała nagrodę “Artystyczne mistrzostwo fotografii” na Festiwalu Filmowym w Kijowie.
Prace Hanny były pokazywane na festiwalach na całym świecie, w tym Sundance, IDFA, True/False, FIPA, i pojawiły się w głównych sieciach telewizyjnych, w tym HBO America, HBO Europe, Canal+, Arte, NHK, SVT, Yle, DR i wielu innych.
Hanna prowadziła wykłady na temat filmu dokumentalnego na uniwersytetach i warsztatach na całym świecie i pełniła funkcję eksperta dla Mazovia Warsaw Film Commission i Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, oceniając projekty dokumentalne. Jest członkiem Amerykańskiej Gildii Producentów Filmowych.

Czytaj więcej
Zobacz zapowiedź kursu:
https://www.youtube.com/watch?v=t9oIMiKI4rU
Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online