UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Zapisz się na mistrzowski kurs online filmu dokumentalnego z reż. Pawłem Łozińskim!

Zapisz się na mistrzowski kurs online filmu dokumentalnego z wybitnym artystą, wielokrotnie nagradzanym reżyserem Pawłem Łozińskim. Skonsultuj i rozwiń swój pomysł na dokument. Skorzystaj z opieki artystycznej nad swoim pomysłem i ucz się od najlepszych!

Oprócz 12 spotkań (po trzy godziny) każdy kurs będzie wzbogacony o możliwości konsultacji mailowych, czytaniem Waszych scenariuszy, oglądaniem nakręconych już materiałów i układek, które będą mogły odbywać się także indywidualnie. To ma być kurs mistrzowski i dlatego warunkiem zakwalifikowania i wzięcia udziału w zajęciach jest to, żeby każdy z potencjalnych uczestników miał już na koncie własną próbę dokumentalną.

Paweł Łoziński pisze:

“Zapraszam na zajęcia z nowym pomysłem, który jest w fazie rozwoju, udokumentowanym i z nakręconymi do niego materiałami. Zależy mi na tym, żebyście poszli do przodu ze SWOIMI FILMAMI. Proponuję konsultacje, czy rodzaj opieki artystycznej nad rozwijanymi pod moim okiem dokumentami.
Będę także proponował Wam inne krótkie ćwiczenia w trakcie kursu. Zapraszam serdeczne na dokumentalną podróż!”

CV wraz z linkiem do poprzedniego filmu dokumentalnego prosimy o przysłanie na adres

Więcej informacji na stronie kursu

Paweł Łoziński - reżyser filmów dokumentalnych

Paweł Łoziński – polski reżyser i producent filmów dokumentalnych. Absolwent Wydziału Reżyserii PWSFTviT w Łodzi. Autor ponad 20 filmów dokumentalnych wielokrotnie nagradzanych na międzynarodowych festiwalach. Robi pełne emocji autorskie filmy dokumentalne opowiadające o ludziach w sposób niezwykle intymny. Jest też scenarzystą, autorem zdjęć do wielu swoich filmów oraz ich producentem. Międzynarodowe uznanie zdobył swoim dokumentalnym debiutem “Miejsce urodzenia” (1992) opowiadający o polskim Żydzie Henryku Grynbergu szukającym mordercy swojego ojca. Film zdobył wiele prestiżowych nagród w tym „Golden Gate Award” na SFIFF oraz Grand Prix „Vue sur les Docs” w Marsylii.

Pracował jako asystent Krzysztofa Kieślowskiego przy filmie „Trzy kolory biały“. Według pomysłu Kieślowskiego zrealizował film „100 lat w kinie“ (1995) w prestiżowej serii powstałej dla BFI na 100-lecie kina.

Jego krótki metraż „Siostry“ (1999 ) otrzymał deszcz nagród w tym prestiżowe Grand Prix „Cinema du Reel” Paryż, Grand Prix „Visions du reel” Nyon i Grand Prix Złotego Lajkonika na Krakowskim Festiwalu Filmowym.

Długi metraż „Taka historia“ otrzymał w tym samym roku Złotego Gołębia na Doc Leipzig. Sukces powtórzył na tym samym festiwalu w 2004 roku filmem „Między drzwiami“ powstałym z serii „Poprzez Granice“.

Za film „Chemia“ ( 2008 ) opowiadający o ludziach, którzy wychodzą z choroby nowotworowej dostał ponad 15 nagród w tym „Prix Europa“ Za Najlepszy Europejski Film Telewizyjny 2009, Berlin, Nagrodę Telewizji MDR za najlepszy wschodnioeuropejski film dokumentalny DOC Leipzig 2009

Jego osobisty film opowiadający o relacjach z ojcem „Ojciec i syn“ (2013) uhonorowany został min. Nagrodą św. Jerzego za Najlepszy Film Dokumentalny – 35 Międzynarodowy Festiwal Filmowy, Moskwa 2013 oraz „Srebrnym Rógiem“ dla najlepszego filmu dokumentalnego na Krakowskim Festiwalu Filmowym w tym samym roku.

Wybrana filmografia :

2016 Nawet nie wiesz jak bardzo cię kocham – scenariusz, reżyseria

2013 Ojciec i syn – scenariusz, reżyseria, zdjęcia

2008 Chemia – scenariusz, reżyseria

2004 Między drzwiami

1999 Taka historia – scenariusz, reżyseria, zdjęcia

1999 Siostry – scenariusz, reżyseria, zdjęcia

1995 Sto lat w kinie – scenariusz, reżyseria

1992 Miejsce urodzenia – scenariusz, reżyseria

Zapraszamy także na inne kursy Film Spring Open Online z zakresu sztuki audiowizualnej, a także na praktyczne, dziesięciodniowe warsztaty dla branży AV Plenery Film Spring Open w Krakowie!

Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online