UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Twórcy internetowi połączą siły z filmowcami na Plenerach Film Spring Open

Po raz pierwszy w historii Plenerów Film Spring Open łączymy siły polskich twórców internetowych i filmowców. Już od 30 września, przez 10 dni warsztatów filmowych YTuberzy, vlogerzy, blogerzy oraz inni przedstawiciele nowych mediów, korzystając ze sprzętu dostępnego na Plenerach oraz wiedzy i doświadczenia profesjonalnych filmowców, będą poznawać nowe formy filmowe. Przed nimi realizacja filmów dokumentalnych, reklamowych, teledysków, czy filmów w rzeczywistości wirtualnej. Spodziewamy się niezwykłych efektów z tego połączenia nowych mediów ze sztuką filmową.

Grupa Twórców Internetowych Orange to nowa grupa powstała w tym roku w odpowiedzi na szybki wzrost znaczenia i jakości treści video powstających w internecie. Pod hasłem „daj się poznać z innej strony” znani twórcy treści cyfrowych, tacy jak Włodek Markowicz, Cyber Marian – Wąs polskiego YT, czy ekipa „Busem Przez Świat” będą szukać swoich nowych talentów. Partnerem strategicznym przedsięwzięcia jest Orange Polska.

Kadr z filmu Cyber Mariana „Brzydcy i wściekli”, fot. Agata Koszyczarska trzy samochody: Syrenka Maluch i Polonez a także mężczyzna na motorze z karabinem jadą przez łąkę
Plan filmu Cyber Mariana „Brzydcy i wściekli”, fot. Agata Koszyczarska

Coraz więcej młodych twórców, nie czekając na korytarzach telewizji, Instytutu Filmowego i nie kończąc szkół filmowych, robi filmy, na które czeka widz. Ich sala kinowa nazywa się You Tube, a narzędziem często jest kamera w telefonie komórkowym – mówi Sławomir Idziak, inicjator Plenerów.
-Po raz pierwszy pojawią się na Plenerach Film Spring Open i mówiąc szczerze, sam się dziwię, że nastąpiło to tak późno. Wierzymy, że spodoba się im u nas, ale jestem też przekonany, że wszyscy nasi uczestnicy skorzystają na ich obecności.

Zgłoszenia do grupy mogą przesyłać też ci, którzy dopiero zaczynają lub chcieliby zacząć swoją przygodę z filmem internetowym. Podczas spotkań z Włodkiem Markowiczem oraz Maxem Makowskim, Maciejem Wróblewskim czy Marcinem Randallem Nowakowskim, dowiedzą się, jak wygląda produkcja filmów w sieci i czym różni się od produkcji TV czy produkcji filmowych, jak działa YouTube jako portal, czyli co zrobić, żeby film odniósł sukces i trafił na stronę główną portalu. Jak obiecuje Max Makowski z TalentMedia – sieci partnerskiej współpracującej przy organizacji wydarzenia – uczestnicy Plenerów usłyszą „o tym jak zacząć w sieci i jak zrobić hit za pomocą dwóch aparatów, trzech lamp i traktora.”

Zgłoszenia do grupy wraz z krótkim video motywującym chęć udziału należy przesłać na adres biurofso@gmail.com do 20 września 2016 r.

Montażownia na Plenerach Film Spring Open dziewczyna i chłopaka w okularach VR Oculus oglądają treści w wirtualnej rzeczywistości
Warsztaty Oculus
Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online