UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Motion Capture podczas Plenerów Film Spring Open w Krakowie

Sztuczna inteligencja na Plenerach!

Ogłaszamy kolejną grupę 18. Plenerów Film Spring Open. Tym razem to Grupa Sztucznej Inteligencji w Mediach AV prowadzona przez Jacka Nagłowskiego, eksperta od AI, wykładowcę naszych kursów online.

W trakcie warsztatów celem pracy członków grupy będzie realizacja krótkich form audiowizualnych na bazie własnego pomysłu. Zadaniem uczestników będzie ko-kreacja z systemami SI na każdym etapie rozwoju i realizacji utworu: od  scenariusza przez wytworzenie assetów pośrednich do finalnego utworu wraz z udźwiękowieniem. Ponieważ działanie ma być ko-kreacyjne wszelkie elementy utworu powinny być współtworzone lub przetwarzane przez SI, jednak ich źródłem mogą być zarówno elementy generowane, jak i elementy wytworzone lub zarejestrowane w sposób tradycyjny (tekst, dźwięk, obraz statyczny i video).

Dron na planie filmowym podczas Plenerów Film Spring Open w Krakowie
Photo: Lou Baron

Podczas Plenerów uczestnicy poznają w praktyce:

  • zaawansowane sposoby interakcji z dużymi modelami językowymi (nie tylko ChatGPT);
  • niuanse skutecznego i kontrolowanego generowania obrazów (przede wszystkim Stable Diffusion w interfejsie Automatic1111 z dodatkowym użyciem MidJourney i Adobe Firefly w Photoshopie);
  • sposoby i triki użycia generatorów video (Gen-2, Pika, Deforum, Kaiber);
  • sposoby interakcji z użyciem generatorów TTS i muzyki (Eleven Labs, Voice AI, Bark, Aiva);
  • sposoby wspólnego eksperymentowania i odkrywania nieprzetartych ścieżek współpracy ze sztuczną inteligencją.

 

VR i AR podczas Plenerów Film Spring Open, warsztatów dla filmowców w Krakowie, gogle VR
Photo: Filip Błażejowski

Wybrane projekty zostaną zaprezentowane na dużym ekranie podczas finalnej projekcji Plenerów Film Spring Open.

„Mam nadzieję na niezłą wspólną zabawę i nieskrępowane hackowanie SI na rzecz rozwoju naszej ludzkiej wyobraźni”

– mówi Jacek Nagłowski, który swoją wiedzą i doświadczeniem twórczym z zakresu SI będzie wspierał także inne grupy 18. Plenerów Film Spring Open.

Jacek Nagłowski specjalista AI

Jacek Nagłowski: z wykształcenia filozof, z zawodu producent i reżyser filmowy oraz badacz i twórca w dziedzinie nowych mediów. Wyprodukował blisko trzydzieści filmów dokumentalnych i fabularnych, w większości koprodukcji międzynarodowych wielokrotnie nagradzanych na międzynarodowych festiwalach (10 x Grand Prix). Jego dokument “Gugara” (producent, współscenarzysta, współreżyser, montażysta) zdobył m.in. Brązowego Lajkonika i Nagrodę TVP na Krakowskim Festiwalu Filmowym, był wyselekcjonowany do sekcji ACID festiwalu w Cannes i został zakupiony przez paryskie Muzeum Sztuki Współczesnej Centre Pompidou.

Współzałożona przez niego firma Circus Digitalis zajmuje się tworzeniem rozwiązań z dziedziny cyfrowego obrazowania 3D. Od 2015 roku zajmuje się zagadnieniami wirtualnej rzeczywistości. Wraz z Milenią Fiedler i Iwoną Pomianowską zainicjował projekt badania języka cinematic VR w Szkole Filmowej w Łodzi. Od 2021 bada sztuczną inteligencję.

Sztuczna inteligencja w sztuce audiowizualnej. Kurs online i podczas Plenerów Film Spring Open, Jacek NagłowskiSztuczna inteligencja w sztuce audiowizualnej. Kurs online i podczas Plenerów Film Spring Open, Jacek Nagłowski

Photos: vnLab

Zapraszamy!

Więcej informacji TUTAJ.

Przypominamy, że Jacek Nagłowski poprowadzi także drugą odsłonę kursu online poświęconego zagadnieniu wykorzystania sztucznej inteligencji w procesie tworzenia. Pierwsza część zajęć odbędzie się wirtualnie, druga – podczas Plenerów.

Żeby zapisać się do Grupy Sztucznej Inteligencji w Mediach AV nie trzeba brać udziału we wcześniejszym kursie online. Namawiamy jednak do potraktowania wirtualnych zajęć jako punktu wyjścia do rozwijania projektów podczas warsztatów stacjonarnych.

Plenery Film Spring Open 2023 odbędą się w Krakowie w dniach od 10 do 19 października.

Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

Rekrutacja POD TYM ADRESEM.

Jacek Nagłowski - specjalista AI w sztuce audiowizualnej - kurs onlineVR, AR podczas Plenerów Film Spring Open, warsztatów dla filmowców w Krakowie, gogle VR

Photos: Jacek Nagłowski & Filip Błażejowski

Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online