UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Ruszyły Plenery Film Spring Open 2014!

Sławomir Idziak oraz zaproszeni przez niego specjaliści z branży filmowej, poprowadzą w Krakowie Plenery Film Spring Open 2014. Warsztaty adresowane do młodych filmowców odbywają się w Krakowie już po raz czwarty! Tegoroczna edycja potrwa do 10 października.

Czym są Plenery Film Spring Open?

Na świecie istnieje setki festiwali, na których filmy się tylko ogląda. Uczestnicy Plenerów Film Spring Open praktycznie uczą się tego, co nas czeka w przyszłości. Od 2005 roku dzięki inicjatywie Sławomira Idziaka około 200 młodych ludzi z Polski i Europy spotyka się po to, aby rozwijać swoje pomysły, kręcić filmy i uczyć się nowych technologii.

Plenery Film Spring Open są miejscem, które dokształca nowe pokolenia twórców zgodnie z zasadą „nauka poprzez pracę”. Każdego roku przemysł filmowy, partnerzy technologiczni, dostarczają na Plenery sprzęt o wartości około miliona euro (w 2013 roku rekordową liczbę 35 kamer), dzięki któremu powstaje profesjonalna infrastruktura techniczna, niczym małe studio audiowizualne na cele edukacyjne oraz promocji młodych talentów i realizacji ich projektów. Uczestnicy mają do dyspozycji między innymi magazyn sprzętu zdjęciowego i oświetleniowego, punkt doradztwa technicznego, pomoc w oświetleniu planów, montażownię na kilkanaście stacji roboczych z regularną opieką post-produkcyjną i programistyczną, dwie sale wykładowo – projekcyjne (także z możliwością projekcji 3D). Wszystko w jednym miejscu. Ale na Film Springu dzieje się dużo więcej, zwłaszcza w nocy, kiedy montażownia staje się miejscem prawdziwej burzy mózgów, dziedziniec jest wypełniony rozmowami twórców aż do wczesnych godzin porannych, a w sąsiedniej sali projekcyjnej uczestnicy oglądają swoje filmy.

Wszystko jest możliwe dzięki wsparciu i dostępie do najlepszych specjalistów, którzy na czas Plenerów są wykładowcami i koordynatorami grup artystycznych, między innymi w tegorocznej edycji są to: Łukasz Baka, Bogdan Dziworski, Ewa Ewart, HaZ, Grzegorz Jaroszuk, Dorota Kędzierzawska, Łukasz Kośmicki, Bodo Kox, Szymon Majewski, Anna Maliszewska, Maciej Miąsik, Maciej Pieprzyca, Krzysztof Ptak, Ewa Puszczyńska, Jacek Santorski, Krzysztof Skonieczny, Allan Starski, Piotr Szczepanowicz NoLabel i Andrzej Waluk.

Ale prawdziwymi gwiazdami Plenerów Film Spring Open są zawsze sami uczestnicy. Relacje które nawiązują się na Plenerach, są kontynuowane w pracy zawodowej uczestników. Wielu twórców, którzy poznali się na Film Springu Open pracuje razem przy profesjonalnych projektach.

Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online