UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE

Otwieramy zapisy na Plenery Film Spring Open 2022

Fundacja Film Spring Open otwiera zapisy na siedemnastą edycję Plenerów Film Spring Open, które odbędą się w terminie 11-20.10.2022 w Krakowie. Plenery to międzynarodowe, innowacyjne, interdyscyplinarne warsztaty edukacyjne, które ukierunkowane są na kompleksową, zorientowaną na przyszłość, profesjonalną edukację audiowizualną.

Plenery Film Spring Open to dziesięciodniowe, praktyczne warsztaty audiowizualne oparte o nowe technologie i narzędzia. To tygiel innowacji AV dla młodych filmowców i twórców audiowizualnych, studentów, ale także dla tych, którzy chcą się dokształcać i doskonalić swoje umiejętności, rozwijać i realizować studyjne projekty w dowolnie wybranych grupach warsztatowych dotyczących wszystkich gałęzi sztuki audiowizualnej, a także tego, co dzieje się na styku sztuki i świata nauki.

Sala projekcyjna podczas Plenerów Film Spring Open wypełniona po brzegi uczestnikami. Z tyłu widać reżyserkę i kabinę projekcyjną
Photo: Filip Błażejowski

To miejsce spotkań twórców, artystów, profesjonalnych filmowców, studentów i pasjonatów, którzy w rodzinnej, twórczej atmosferze rozwijają swoje umiejętności artystyczne i techniczne, wymieniają się wiedzą, uczą się nowych technologii, czerpią z wiedzy mistrzów, a także mają możliwość rozwijania i realizowania swoich studyjnych projektów na udostępnionym przez naszych Partnerów technologicznych (60 firm i korporacji) najlepszym sprzęcie audiowizualnym dostępnym na światowym rynku. Program Plenerów opiera się o nowoczesne podejście do produkcji filmowej i nowych mediów i skierowany jest na przyszłość rynku audiowizualnego.

W Plenerach udział biorą reżyserzy, operatorzy, scenarzyści, aktorzy, montażyści, realizatorzy dźwięku, kompozytorzy, specjaliści VFX, twórców animacji, programistów, specjalistów VR i AR, Youtuberów, producentów, kostiumografów, charakteryzatorów, techników, filmoznawców, ale także przedstawiciele zawodów, które mają wpływ na przyszłość branży audiowizualnej: programiści, graficy komputerowi, game developerzy, videoblogerzy, stereografowie.

Czterech usmieczhniętych młodych ludzi stoi przez Cinebusem trzymając kamery
Photo: Wiktoria Wędzicha

Co roku uczestnicy biorą udział w wykładach, warsztatach, projekcjach filmów, spotkaniach z twórcami oraz realizują projekty audiowizualne.Na uczestników czekają grupy twórcze, których tematyka obejmuje min: scenariusze, animację, produkcję filmową, prewizowanie filmów fabularnych, filmy dokumentalne, filmy reklamowe, VR i AR, CGI i nowoczesny montaż, interakcyjne formy narracji audiowizualnej, teledyski, twórczość internetową czy zagadnienia techniczne dedykowane operatorom.

Montazownia podczas Plenerów Film Spring Open. Uczestnicy mnontuja swoje studyjne projekty audiowizualne
Photo: Mateusz Wilk

Plenery to fantastyczna energia, tygiel twórców i łatwość działań networkingowych – łączenia się w grupy twórcze. Filmy i nowe media powstają dzięki pracy zbiorowej, a lawinowo rozwijająca się technologia wymaga stałego dokształcania.

Będziesz miała/miał możliwość konsultowania i rozwijania swoich pomysłów z wybitnymi twórcami.

Już teraz możemy zapowiedzieć, że tegoroczne Plenery dzięki wsparciu Województwa Małopolskiego wzbogacone zostaną o możliwość wzięcia udziału w Hackathonie dla Wawelu (2 edycja), a dzięki współpracy z Fundacją Rodziny Staraków, zorganizujemy grupę im. Piotra Woźniaka – Staraka. Młodzi producenci będą mogli doskonalić swój warsztat pod okiem wybitnych producentów także z Watchout Studio – zapewnia Sławomir Idziak – opiekun artystyczny i twórca Plenerów Film Spring Open.

Przyjedź na Plenery Film Spring Open do Krakowa!

Sławomir Idziak - opiekun artystyczny Plenerów Film Spring Open
Photo: Andrzej Szypulski

Serdecznie zapraszamy!

Chętni mogą zapisać się na Plenery na stronie Fundacji Film Spring Open:

https://filmspringopen.eu/edukacja/plenery/rejestracja-plenery/

Proj.: dr Katarzyna Stanny
Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me