UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Otwieramy zapisy na Plenery Film Spring Open 2022

Fundacja Film Spring Open otwiera zapisy na siedemnastą edycję Plenerów Film Spring Open, które odbędą się w terminie 11-20.10.2022 w Krakowie. Plenery to międzynarodowe, innowacyjne, interdyscyplinarne warsztaty edukacyjne, które ukierunkowane są na kompleksową, zorientowaną na przyszłość, profesjonalną edukację audiowizualną.

Plenery Film Spring Open to dziesięciodniowe, praktyczne warsztaty audiowizualne oparte o nowe technologie i narzędzia. To tygiel innowacji AV dla młodych filmowców i twórców audiowizualnych, studentów, ale także dla tych, którzy chcą się dokształcać i doskonalić swoje umiejętności, rozwijać i realizować studyjne projekty w dowolnie wybranych grupach warsztatowych dotyczących wszystkich gałęzi sztuki audiowizualnej, a także tego, co dzieje się na styku sztuki i świata nauki.

Sala projekcyjna podczas Plenerów Film Spring Open wypełniona po brzegi uczestnikami. Z tyłu widać reżyserkę i kabinę projekcyjną
Photo: Filip Błażejowski

To miejsce spotkań twórców, artystów, profesjonalnych filmowców, studentów i pasjonatów, którzy w rodzinnej, twórczej atmosferze rozwijają swoje umiejętności artystyczne i techniczne, wymieniają się wiedzą, uczą się nowych technologii, czerpią z wiedzy mistrzów, a także mają możliwość rozwijania i realizowania swoich studyjnych projektów na udostępnionym przez naszych Partnerów technologicznych (60 firm i korporacji) najlepszym sprzęcie audiowizualnym dostępnym na światowym rynku. Program Plenerów opiera się o nowoczesne podejście do produkcji filmowej i nowych mediów i skierowany jest na przyszłość rynku audiowizualnego.

W Plenerach udział biorą reżyserzy, operatorzy, scenarzyści, aktorzy, montażyści, realizatorzy dźwięku, kompozytorzy, specjaliści VFX, twórców animacji, programistów, specjalistów VR i AR, Youtuberów, producentów, kostiumografów, charakteryzatorów, techników, filmoznawców, ale także przedstawiciele zawodów, które mają wpływ na przyszłość branży audiowizualnej: programiści, graficy komputerowi, game developerzy, videoblogerzy, stereografowie.

Czterech usmieczhniętych młodych ludzi stoi przez Cinebusem trzymając kamery
Photo: Wiktoria Wędzicha

Co roku uczestnicy biorą udział w wykładach, warsztatach, projekcjach filmów, spotkaniach z twórcami oraz realizują projekty audiowizualne.Na uczestników czekają grupy twórcze, których tematyka obejmuje min: scenariusze, animację, produkcję filmową, prewizowanie filmów fabularnych, filmy dokumentalne, filmy reklamowe, VR i AR, CGI i nowoczesny montaż, interakcyjne formy narracji audiowizualnej, teledyski, twórczość internetową czy zagadnienia techniczne dedykowane operatorom.

Montazownia podczas Plenerów Film Spring Open. Uczestnicy mnontuja swoje studyjne projekty audiowizualne
Photo: Mateusz Wilk

Plenery to fantastyczna energia, tygiel twórców i łatwość działań networkingowych – łączenia się w grupy twórcze. Filmy i nowe media powstają dzięki pracy zbiorowej, a lawinowo rozwijająca się technologia wymaga stałego dokształcania.

Będziesz miała/miał możliwość konsultowania i rozwijania swoich pomysłów z wybitnymi twórcami.

Już teraz możemy zapowiedzieć, że tegoroczne Plenery dzięki wsparciu Województwa Małopolskiego wzbogacone zostaną o możliwość wzięcia udziału w Hackathonie dla Wawelu (2 edycja), a dzięki współpracy z Fundacją Rodziny Staraków, zorganizujemy grupę im. Piotra Woźniaka – Staraka. Młodzi producenci będą mogli doskonalić swój warsztat pod okiem wybitnych producentów także z Watchout Studio – zapewnia Sławomir Idziak – opiekun artystyczny i twórca Plenerów Film Spring Open.

Przyjedź na Plenery Film Spring Open do Krakowa!

Sławomir Idziak - opiekun artystyczny Plenerów Film Spring Open
Photo: Andrzej Szypulski

Serdecznie zapraszamy!

Chętni mogą zapisać się na Plenery na stronie Fundacji Film Spring Open:

https://filmspringopen.eu/edukacja/plenery/rejestracja-plenery/

Proj.: dr Katarzyna Stanny
Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online