UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Otwieramy zapisy do Grupy Virtual i Augmented Reality 2021, którą poprowadzą Konrad Ziaja i Martn Demmer!

Zapraszamy do rejestracji do Grupy Virtual i Augmented Reality podczas Plenerów Film Spring Open. Poprowadzą ją stali współpracownicy Film Spring Open, Konrad Ziaja i Martn Demmer.

Konrad Ziaja na przykładach komercyjnych realizacji zespołu CinematicVR przeanalizuje z uczestnikami różnice pomiędzy technologiami VR360 i VR180. Tradycyjnie przeprowadzi również warsztaty z produkcji i postprodukcji materiału VR360 i VR180. Film Spring Open od lat skupia dużą uwagę na technologii AR, która podczas pandemii w dużej mierze wyparła VR w produkcjach komercyjnych. Konrad opowie o swoich doświadczeniach w realizacji treści AR na podstawie najnowszych produkcji CinematicVR.

Podczas Plenerów uczestnicy będą mogli konsultować swoje projekty XR, zarówno filmowe, jak i wykorzystujące interaktywne elementy VR oraz AR.

W tym roku działalność grupy chcielibyśmy poszerzyć o zagadnienie filmu wolumetrycznego, które przedstawi Martn Demmer na warsztacie „Film wolumetryczny. Nowy nośnik danych, nowy język”. Film wolumetryczny dzięki przestrzennemu opowiadaniu historii wspieranemu przez 5G otwiera szeroka gamę nowych obszarów zastosowań i może zrewolucjonizować narrację wizualną dla teatrów, muzeów i szerokiej branży turystycznej. Podczas pracy w grupie Martn przedstawi globalny przegląd filmu wolumetrycznego i narzędzi, które umożliwiają jego realizację.

Fot. Filip Błażejowski

Konrad Ziaja to absolwent realizacji telewizyjnej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Założyciel i CEO start-upu CinematicVR zajmującego się produkcją treści VR i AR, w tym filmów 360, aplikacji VR, interaktywnych katalogów produktów VR i AR. Odpowiedzialny za ponad 60 realizacji VR, w tym filmów 360 dla Amnesty International, HBO Polska, Amundsen Vodka, i Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Od lat związany z Film Spring Open. Fan nowych technologii, samochodów elektrycznych, gier komputerowych i interaktywnego storytellingu.

Martn Demmer to reżyser filmowy i telewizyjny, autor zdjęć i pedagog mieszkający na co dzień w niemieckim Essen. Ambasador Fundacji Film Spring Open. W swojej pracy zawodowej stara się trzymać motta, jakie zaczerpnął z Goethego: „Początkiem i końcem każdej aktywności artystycznej jest reprodukcja świata zewnętrznego przefiltrowanego przez świat wewnętrzny!”.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Jeśli chcesz dołączyć do grupy, zarejestruj się jako uczestnik/czka Plenerów Film Spring Open.

Zapraszamy także do udziału w Hackathonie dla Wawelu, podczas którego zachęcamy do tworzenia rozwiązań VR i AR.

Photo: Filip Błażejowski
Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online