UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

„Nie ma lepszego ognia od prawdziwego ognia” – Neil Corbould gościem specjalnym Plenerów Film Spring Open 2018

Uczestnicy Plenerów Film Spring Open 2018 mieli niecodzienną okazję uczyć się od światowej sławy specjalisty od efektów specjalnych. Laureat czterech nagród BAFTA (ośmiokrotnie nominowany do tej nagrody) i dwóch Nagród Akademii Filmowej (pięciokrotnie nominowany do Oscara) przyjechał do Krakowa, aby poprowadzić grupę efektów specjalnych w niskobudżetowych produkcjach.

Neil Corbould i Sławomir Idziak na planie zdjęciowym podczas Plenerów. Fot. Filip Błażejowski

Neil Corbould podzielił się z uczestnikami Plenerów swoją ogromną wiedzą zarówno podczas zajęć teoretycznych jak i praktycznych, które były prowadzone na specjalnie zaaranżowanym na terenie warsztatów planie filmowym.

Neil Corbould. Fot. Filip Błażejowski

Brytyjski specjalista ds. SFX, znany z pracy nad takimi hitami filmowymi jak Gladiator, Szeregowiec Ryan, Łotr 1. Gwiezdne wojny oraz Królewna Śnieżka i Łowca wziął również udział w spotkaniu i sesji Q&A z uczestnikami Plenerów. Odpowiadał na pytania dotyczące poszczególnych scen filmowych z jego showreela oraz bardziej ogólne pytania dotyczące np. wykorzystania zwierząt na planie. Uczestnicy dowiedzieli się, że rozwój technologiczny pozwolił na wyeliminowanie z planów filmowych okrucieństwa wobec zwierząt, czego doskonałym przykładem jest wprowadzenie zwierząt animatronicznych. Neil omówił również kwestie bezpieczeństwa na planie filmowym, podkreślając, że bezpieczeństwo ludzi powinno być najważniejszym elementem podczas przygotowywania i realizacji efektów specjalnych.

Fot. Filip Błażejowski

Omówił techniki produkcji różnych efektów w zależności od czynników takich jak pogoda czy światło. „Nie ma lepszego ognia niż prawdziwy ogień”, podsumował porównanie SFX i VFX.

Wiedza ekspercka i liczne przykłady zostały połączone z anegdotami z planu podanymi z wielkim poczuciem humoru, co sprawiło, że spotkanie było niezwykle ciekawe.

Fot. Filip Błażejowski

Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online