UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Cinebus w jesiennym parku na bagażniku Cinebusa stoi mężczyzna

Mobilny kurs audiowizualny w Szczecinie 19.10.2016 – 2.11.2016

Cinebus w jesiennym parku na bagażniku Cinebusa stoi mężczyzna
Photo: Andrzej Szypulski

Już 19-go października na pokładzie Cinebusa rozpocznie się dwutygodniowy kurs audiowizualny w Szczecinie. Cinebus będzie gościł w tym mieście do 2-go listopada na zaproszenie tamtejszej Akademii Sztuki.

Kilkunastu młodych adeptów sztuki filmowej – pod opieką Sławomira Idziaka – będzie realizowało film fabularny od fazy scenariusza poprzez realizację, post-produkcję, na internetowej dystrybucji kończąc. Film będzie realizowany przez wszystkich uczestników, zastępując tym samym tradycyjny, autorski model. Każdej fazie produkcji towarzyszyć będzie wykład i analiza zrealizowanej części.

Uzgodnienie tematu filmu, stworzenie scenariusza oraz przygotowanie produkcyjne projektu odbyło się on-line. Podczas samego kursu odbędą się próby aktorskie, zmiany scenariuszowe oraz przygotowanie produkcyjne obiektów zdjęciowych a następnie zdjęcia oraz równolegle montaż i udźwiękowienie zrealizowanych już scen. Ostatnie parę dni warsztatów to prace post-produkcyjne. Kurs zostanie zakończony umieszczeniem filmu na dedykowanej stronie internetowej i wykładem na temat promocji.

W sobotę, 22-go października, o godz. 12:00 w Cinebusie odbędzie się też spotkanie otwarte ze Sławomirem Idziakiem w ramach Szczecin European Film Festival. Pan Sławomir opowie o wyzwaniach i drogach rozwoju współczesnej kinematografii oraz o Nowym Modelu Produkcji, który pozwala na tańsze i lepsze produkcje filmowe, a który jest wdrażany podczas kursu w formie „nauki poprzez pracę”.

Sławomir Idziak w namiocie Cinebusa, fot. Magdalena Goszczyńska

Mobilny Kurs Audiowizualny dla Akademii Sztuki w Szczecinie jest zorganizowany we współpracy Fundacji Film Spring Open z FILM SERVICES – Szczecin, współfinansowany ze środków otrzymanych z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego (Pomorze Zachodnie) i Miasta Szczecin (Szczecin Floating Garden).

Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online