UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Wybitny reżyser Paweł Łoziński poprowadzi kurs filmowy online filmu dokumentalnego w ramach Film Spring Open Online - edukacji dla branży audiowizualnej

Minimum teorii i jak najwięcej filmowej praktyki, czyli Grupa Sony Filmu Dokumentalnego

Czy naprawdę trzeba zachęcać do robienia filmów dokumentalnych? Przecież otaczający nas świat aż prosi się, by go opisać. A od kogo lepiej uczyć się sposobów tego opisywania, jeśli nie od mistrza dokumentu, Pawła Łozińskiego? Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do prowadzonej przez reżysera Grupy Filmu Dokumentalnego!

Plenery Film Spring Open wkraczają w wiek pełnoletni. Z okazji 18-urodzin planujemy wizyty znamienitych gości, prowadzących grupy i wykładowców ze świata filmu. W tym gronie znajdą się m.in.: Ewa Puszczyńska, Agnieszka Smoczyńska, Ilona Łepkowska, Justyna Pawlak (Watchout Studio), Marcin Koszałka, Jacek Dukaj czy Marta Szarzyńska. Dołączy do nich także częsty bywalec Plenerów, Paweł Łoziński, reżyser obsypanego nagrodami “Filmu balkonowego”.

Paweł Łoziński z uczestniczką Plenerów Film Spring Open

Minimum teorii i jak najwięcej filmowej praktyki!

Nasz Świat, ten prawdziwy, który codziennie oglądamy, został już stworzony, nie musimy go budować od nowa, jak robią to fabularzyści. Wystarczy wybrać z niego temat i bohaterów. Oni mają już w sobie gotowe historie czekające tylko na zapisanie. W dokumencie najprawdziwsi aktorzy, droga scenografia, idealnie pasujące kostiumy i wystrzałowe rekwizyty są za darmo. Dostajemy dialogi i sytuacje nie do wymyślenia w żadnym scenariuszu. Dokument to niepowtarzalna okazja poznania wspaniałych ludzi, wejścia tam, gdzie jeszcze nikogo z kamerą nie było. Jeśli masz ciekawość ludzi, wrażliwość i empatię to przed Tobą wspaniała okazja do opowiedzenia o Świecie z własnego punktu widzenia

– zachęca Paweł Łoziński.

Plakat filmu dokumentalnego "Film balkonowy", reż. Paweł Łoziński, źródło: Facebook
“Film balkonowy”/”The Balcony Movie”

W dokumencie najbardziej ekscytuje mnie, że kiedy naciskam guzik “REC” w kamerze nie wiem co się za chwilę wydarzy. Ale zanim to nastąpi muszę dać sobie szansę – znaleźć bohatera, miejsce, sprawę, o której chcę zrobić film. W ramach kursu popracujemy, więc razem nad zrobieniem dokumentacji do Waszych projektów, scenariuszem, wyborem miejsca, pracą z bohaterem, nakręceniem materiału i nad jego montażem. Zapraszam do wzięcia udziału w Grupie Filmu Dokumentalnego, Świat czeka na opowieści Waszych kamer!

– dodaje prowadzący.

Paweł Łoziński - reżyser filmów dokumentalnych

Paweł Łoziński: polski reżyser i producent filmów dokumentalnych. Absolwent Wydziału Reżyserii PWSFTviT w Łodzi. Autor ponad 20 filmów dokumentalnych wielokrotnie nagradzanych na międzynarodowych festiwalach. Robi pełne emocji autorskie filmy dokumentalne opowiadające o ludziach w sposób niezwykle intymny. Jest też scenarzystą, autorem zdjęć do wielu swoich filmów oraz ich producentem. Międzynarodowe uznanie zdobył już dzięki dokumentalnemu debiutowi “Miejsce urodzenia” (1992) opowiadającemu o polskim Żydzie Henryku Grynbergu szukającym mordercy swojego ojca.

Jego ostatni dokument, “Film balkonowy”, otrzymał szereg nominacji i nagród na międzynarodowych festiwalach, m.in. Nagrodę Specjalną w Locarno. Znalazł się także na tzw. długiej liście kandydatów do Oscara.

Zapraszamy!

Więcej informacji TUTAJ.

Plenery Film Spring Open 2023 odbędą się w Krakowie w dniach od 10 do 19 października.

Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

Rekrutacja POD TYM ADRESEM.

Obejrzyj zapowiedź Plenerów Film Spring Open 2023!

Partnerem grupy jest:

Logo: SONY

Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online