UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Marcin Koszałka poprowadzi Grupę Sony Venice!

Serdecznie zapraszamy do zapisów do Grupy Sony Venice podczas Plenerów Film Spring Open. Jej mentorem będzie w tym roku Marcin Koszałka. Doktor habilitowany sztuk filmowych, operator, scenarzysta i reżyser. Nagradzany na festiwalach od Gdyni do Teheranu. Prywatnie: taternik, alpinista i maratończyk.

Opis Grupy:

„Przez 10 dni Plenerów pracujemy nad krótką formą fabularną. Stworzymy scenariusz na podstawie opowiadania Łukasza Orbitowskiego pt.: Krwawy Lolo. Wraz z autorem tekstu pierwszego dnia wspólnie przygotujemy scenariusz thrillera, wybierzemy aktorów oraz lokacje filmowe. Nowoczesna kamera Sony Venice to świetne narzędzie. Oczywiście poznamy je, ale najważniejszą rzeczą będzie dla nas film jako dzieło artystyczne, praktyczna realizacja” – pisze Marcin Koszałka.

Marcin Koszałka /Fot. Filip Błażejowski

Uczestnicy Grupy Sony Venice powinni przesłać prezentację swojego dorobku na adres: biuro@filmspringopen.eu.

Photo: Filip Błażejowski

Marcin Koszałka – operator filmowy, scenarzysta oraz reżyser filmów dokumentalnych i fabularnych. Doktor habilitowany sztuk filmowych, absolwent i wykładowca Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, członek Polskiej Akademii Filmowej i Europejskiej Akademii Filmowej.

Jeden z najbardziej uznanych dokumentalistów swojego pokolenia, który ma na swoim koncie filmy takie, jak: „Takiego pięknego syna urodziłam”, „Deklaracja nieśmiertelności” czy „Będziesz legendą człowieku”. W 2015 roku zadebiutował w fabule thrillerem „Czerwony pająk”, pokazanym premierowo w konkursie głównym Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Karlowych Warach.

Zrealizował zdjęcia do wielu polskich filmów fabularnych. Dwukrotnie otrzymał nagrodę na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, za „Pręgi” (2004) Magdaleny Piekorz i „Rewers” (2009) Borysa Lankosza. Nagrodzony Brązową Żabą na festiwalu Camerimage jako najlepszy operator za zdjęcia do filmu „Rewers”.

Prywatnie: taternik, alpinista i maratończyk.

Dzig Movie bird i Kkamera Sony Venice na planie filmu, który kręcony jest na Plenerach Film Spring Open
Photo: Filip Błażejowski
Dźwig MovieBird i kamera Sony Venice na planie filmu kręconego podczas warsztatów Film Spring Open
Photo: Filip Błażejowski
Kamera Sony Venice podczas warsztatów audiowizualnych Plenerów Film Spring Open
Photo: Filip Błażejowski

Gorąco zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Jeśli chcesz dołączyć do grupy, zarejestruj się na stronie Plenerów Film Spring Open.

Sony VENICE to kamera filmowa z przetwornikiem Full Frame, wbudowanym ośmiostopniowym filtrem ND i wyjątkową reprodukcją kolorów. Dzięki podwójnemu trybowi ISO (500 i 2500) oraz możliwości filmowania w dowolnym trybie i formacie z dowolnymi obiektywami (Super 35mm, Full Frame, Anamorphic) jest najbardziej wszechstronną kamerą pełnoklatkową. Tryb HFR (60 kl./s w 6K FF i 120 kl./s w 4K) oraz system Rialto umożliwiający wyniesienie bloku sensora do 5,5m poza body daje nieograniczone możliwości twórcze.

Kamera Sony Venice.
Kamera Sony Venice. Materiały producenta.

Partner Grupy:

Logo: SONY

Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online