UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Magdalena Miśka-Jackowska poprowadzi Grupę Nowego Zielonego Modelu Produkcji!

Zapraszamy do zapisów do Grupy Nowego Zielonego Modelu Produkcji. Jej mentorka, Magdalena Miśka-Jackowska uczuli uczestników na kwestię promocji ich filmowych projektów i nauczy metod docierania do szerszego grona odbiorców.

Wypromuj swój film/projekt AV w trakcie jego realizacji!

Skuteczna promocja jest dziś podstawą sukcesu produkcji filmowej. I to bez względu na to, o jak dużym przedsięwzięciu mowa. Jej efekty przekładają się na budowanie świadomości o filmie czy projekcie, a zatem możliwość dostrzeżenia ich na szerszą skalę, kontakty, widownię oraz oczywiście na pieniądze. Tymczasem idea promowania gotowych projektów jest w Polsce i na świecie coraz mniej skuteczna.

Sławomir Idziak DOP udziela wywiadu Magdalenie Miśce Jackowskiej
Photo: Filip Błażejowski

Cały system przemysłu kreatywnego w USA i wielkich firm produkcyjnych opiera się na promocji projektu, który jest jeszcze w fazie rozwoju. Wielkie firmy produkcyjne dysponują nieograniczonymi funduszami, a młody twórca bez środków finansowych ma w tym świecie małe szanse. Istnieje więc absolutna konieczność promowania projektów w trakcie ich powstawania.

Magdalena Miśka Jackowska rozmawia z reżyser Dorotą Kędzierzawską

„W działaniach grupy chcemy przetestować promowanie projektów od samego początku ich powstawania. Wskazać na możliwości, jakie daje strumieniowanie na dedykowane projektowi kanały YouTube i media społecznościowe, aby móc hodować przyszłą publiczność od samego początku realizacji projektu” – mówi prowadząca.

Udana promocja jest szczególnie ważna dla młodych filmowców. I wcale nie musi nieść za sobą wielkich kosztów. Case study działania grupy to promocja uczestników i ich projektów podczas Plenerów Film Spring Open.

„Chcemy namówić uczestników, aby ich obecność na Plenerach była w intrygujący sposób pokazana. Aby realizowali atrakcyjne spoty za pomocą telefonu komórkowego, które będziemy strumieniować na naszym kanale na YouTubie, Facebooku i Instagramie, a tym samym promować Plenery dla tych, którzy są na nich nieobecni. Nasi uczestnicy będą mogli także promować projekty AV, które będą realizowali podczas Plenerów” – zapowiada mentorka.

Aula wykładowa podczas plenerów Film Spring Open
Photo: Filip Błażejowski
Photo: Damian Bartoszek

Opiekunka grupy warsztatowej muzyki filmowej Magdalena Miśka Jackowska

Magdalena Miśka-Jackowska – dziennikarka, radiowiec, pedagog, przez 15 lat w zespole radia RMF Classic. Ceniony konferansjer. Należy do wąskiego europejskiego grona profesjonalnych dziennikarzy, zajmujących się muzyką filmową.

Absolwentka Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach, dziś związana z Wydziałem Artystycznym tej uczelni, gdzie prowadzi zajęcia ze studentami kompozycji filmowej. Jako pedagog związana również z Akademią Muzyczną w Łodzi.

Przeprowadziła setki wywiadów radiowych i telewizyjnych z największymi osobowościami świata muzyki, kina, a w szczególności muzyki filmowej. Autorka dwupłytowej kompilacji „Złota kolekcja – Ale filmy!”, wielu artykułów i tekstów, poświęconych X muzie.

Serdecznie zapraszamy!

Harmonogram Plenerów.

Przypominamy, że nadal można rejestrować się na Plenery Film Spring Open.

Photo: Bea Marciniak
Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online