UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Cinebus na Film Spring Open, plenerach filmowych w Krakowie, fot. Filip Błażejowski

Kurs animacji na Arena Festival w Ostródzie

Serdecznie zapraszamy na kurs animowanych teledysków, który poprowadzi Tomasz Siwiński, doskonale znany filmspringowej społeczności reżyser “Niebieskiego pokoju”. Zajęcia odbędą się w ramach Arena Festival film & music w Ostródzie. Cinebus zaparkuje tam już po raz piąty.

Podczas kursu powstawać będą teledyski tworzone metodą piksilacji, czyli poruszania zdjęć przy wsparciu sztucznej inteligencji.

Photo: Adam Strzelecki

“Na prowadzonych przeze mnie warsztatach będziemy wspólnie, przez trzy dni, tworzyć animowany teledysk do istniejącego utworu muzycznego. Przy realizacji animacji będziemy posługiwać się techniką piksilacji, która polega na poklatkowym animowaniu statycznych zdjęć. Od nas i od napisanego przez grupę scenariusza będzie zależało, co umieścimy przed aparatem fotograficznym – co będzie tematem zdjęć i zrealizowanych na ich podstawie animacji. W drugim etapie projektu, powstałą w ten sposób animację, będziemy przekształcać wykorzystując Sztuczną Inteligencję. W ten sposób zdjęcia zyskają nowy i miejmy nadzieję ciekawy charakter plastyczny”

– zapowiada prowadzący, Tomasz Siwiński.

“Warsztaty są otwarte dla wszystkich osób, również tych niemających żadnego doświadczenia z animacją czy sztukami plastycznymi. Będą, również dla mnie, ciekawą przygodą z nowym medium i okazją do stworzenia eksperymentalnej, krótkiej formy filmowej”

– dodaje reżyser.

Photo: Adam Strzelecki

Zajęcia odbywać się będą w godzinach 10:00-19:00, a ostatniego dnia od 8:00 do 16:00.

Uwaga: wstęp wolny, obowiązują zapisy!

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:

Arena Festival film & music w Ostródzie potrwa od 30.06 do 2.07.2023.

Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji o kursach z udziałem Cinebusa TUTAJ

Tomasz Siwiński jest twórcą autorskich filmów animowanych. W sensualnej estetyce malarstwa olejnego kreuje wyraziste, oniryczne światy. Umieszczeni w nich bohaterowie próbują odnaleźć się w rzeczywistości skrywającej mroczne tajemnice i podlegającej niepokojącym transformacjom.

Reżyser urodził się w 1982 r. Studiował na Wydziale Malarstwa krakowskiej ASP oraz w Pracowni Filmu Animowanego pod kierunkiem prof. Jerzego Kuci. Podczas studiów zrealizował filmy animowane: “Telewizor” i “Mały czarny kwadrat”.

W 2014 r. jego kolejny film “Niebieski Pokój” miał premierę na Festiwalu Filmowym w Cannes w sekcji Semaine de la Critique. Był wielokrotnie nagradzany, m.in. Nagrodą za Najlepszą Animację na Curtas Vila do Conde (Portugalia) oraz Srebrnym Lajkonikiem na Krakowskim Festiwalu Filmowym.

Poza autorskimi filmami realizuje również animacje dokumentalne takie, jak “Sprawa Moczarskiego” (wyróżniona Vimeo Staff Pick) czy “Mała zagłada” (reż. Natalia Koryncka- Gruz). Jego filmy były prezentowane na wielu festiwalach m.in. Annecy, Clermont-Ferrand, Cannes, Hiroszimie, Utrechcie, Zagrzebiu, Uppsali, Stuttgarcie, Krakowie. Członek SFP oraz ASIFA, w 2019 uzyskał tytuł doktora.

www.TomaszSiwinski.com
demoreel: https://vimeo.com/30623652

Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online