UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Julia Popkiewicz fot. Marek Zimakiewicz

Zapraszamy na kurs online kształtowania marki osobistej w sztuce aktorskiej – z Julią Popkiewicz i Izabelą Gałan!

Podczas spotkań online aktorzy biorący udział w kursie pod opieką reżyserki obsady i psychologa/trenera przygotują swój wzorcowy mail z portfolio aktorskim, ale przede wszystkim nauczą się narzędzi potrzebnych do zbudowanie strategii marki osobistej aktora/aktorki.
Warsztaty rozpoczną się od wprowadzenia do myślenia o castingu jako ważnym elemencie pracy twórczej nad filmem oraz tego, co aktorka/aktor powinien wiedzieć o tym, jak tworzy się wzorcową obsadę do filmu. Opowiemy czym jest wizerunek aktora/aktorki, jak można nim zarządzać oraz jaką rolę odgrywa tożsamość w budowaniu marki osobistej.
Następnie omówimy jak aktorka/aktor może dobrze przygotować się do spotkania w studio oraz jak nagrać samodzielny materiał filmowy – selftape + wizytówka. Reżyserka obsady
podzieli się metodami, jak analizować scenę na casting.
W trakcie warsztatów przeanalizujemy jak aktorka/aktor może stworzyć „własną markę” i jak może odpowiednio pokazać się światu. Poszukamy unikalnych cech osobowości,
umiejętności oraz doświadczeń jednostki, także nowych obszarów do rozwoju. Zastanowimy się jak dobrze budować komunikat: aktor – świat.
Wspólnie spróbujemy dobrać odpowiednie sceny do nagrania selftape. Sięgniemy do technik autodiagnozy. Samodzielne nagrywanie scen, poza talentem i warsztatem aktorskim, wymaga także umiejętności spojrzenia na siebie z inne perspektywy.
Efektem wspólnych warsztatowych spotkań grupowych oraz indywidualnych rozmów online będzie przygotowany przez każdą uczestniczkę i uczestnika materiał filmowy, na bazie którego można przygotować maila promującego swój warsztat aktorski.
W ramach kursu odbędzie się pięć 3-godzinnych spotkań (przy 6 osobach w grupie); przy większej ilości osób odbędą się dodatkowe spotkania rozszerzone o czas na spotkania indywidualne.

Warsztat będzie podzielony na blok zajęć o charakterze teoretycznym (wykładowym) oraz na blok zajęć praktycznych pod opieką reżyserki obsady i psychologa. Dodatkowo dwukrotnie –
na trzecich i piątych zajęciach – odbędą się indywidualne spotkania online (ok. 15-20 minut rozmowy).

Terminy spotkań: trzy w lutym i dwa w marcu 2024.
Nabór uczestniczek i uczestników odbędzie się na podstawie nagranej minutowej wizytówki aktorskiej, przesłanej w formie linku.

Czytaj więcej

Julia Popkiewicz fot.Matek Zimakiewicz
fot. Marek Zimakiewicz

Julia Popkiewicz – Reżyserka obsady. Scenarzystka. Reżyserka.

Absolwentka Etnologii i Antropologii Kulturowej na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Reżyserii na Uniwersytecie Śląskim, a także Studiów Doktoranckie Nauk o Kulturze na Uniwersytecie Wrocławskim.

Jej książka „Casting. Pierwsze spotkanie aktor-reżyser” (2017) wydana przez filmowe wydawnictwo Wojciech Marzec jest pierwszą i jedyną polska książką zajmującą się tematem reżyserii obsady w polskim filmie.

Jako reżyser obsady tworzyła takie filmy jak: „Kajtek Czarodziej” Magdaleny Łazarkiewicz, „Absolutni Debiutanci” Kamili Tarabury i Kasi Warzechy, „Śubuk” Jacka Lusińskiego, „Sonata” Bartosza Blaschke, „80 milionów” Waldemara Krzystka, „Sala Samobójców” Jana Komasy, „W imię..” Małgośki Szumowskiej czy „Volta” Juliusza Machulskiego. Przygotowywała obsadę do produkcji międzynarodowych, takich jak „Ja, Olga Hepnarova” reż. Tomás Weinreb, Petr Kazda, „Mother” reż. Lee Mackintosch Jones czy „Strawberry Days” reż. Wiktora Ericssona.

Jej scenariuszowy debiut wyreżyserowały Kasia Adamik i Olga Chajdas w ramach pierwszej serii „Głębokiej Wody”, do której także przygotowywała obsadę.

Obecnie pracuje nad filmem dokumentalnym. „Urzeczony światem szerokim. Śladami Alfreda Jahna”, który w programie dla młodych twórców wsparł w ramach stypendium artystycznego Prezydent Wrocławia  oraz przygotowuje się do pełnometrażowego debiutu fabularnego.

Członek Gildii Reżyserek i Reżyserów Obsady, Stowarzyszenia Filmowców Polskich oraz Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego.

Certyfikowany Inspektor Drzew. Absolwentka „Zielonego Lidera” Fundacji Sendzimira i Szkoły Liderów. Przewodnicząca KGW Przesieczanki.

Prywatnie mama Józefiny, Alfreda i Florencji oraz żona operatora filmowego Szymona Kurzawy.

Izabela Gałan – ekspert HR i rozwoju talentów, trenerka umiejętności miękkich, mentor, coach.

Absolwentka Psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim.

Posiada ponad 20-letnie doświadczenie jako trenerka szkoleń prowadzanych metodą warsztatową w zakresie przywództwa, technik sprzedaży, komunikacji, wystąpień publicznych, budowania kultury organizacyjnej i zarządzania zmianą.

Certyfikowana trenerka licznych szkoleń wewnętrznych w firmie Coca-Cola HBC, w tym prowadząca szkolenia dla innych trenerów tzw „Train the trainer”. Akredytowana specjalistka narzędzia Facet 5 – systemu badania osobowości zawodowej, profilu menadżerskiego. Trenerka szkoleń wg metodologii “7 nawyków skutecznego działania” (Franklin Covey). Team coach (metodą Team Coaching Lab). Certyfikowany Mistrz Praktyk NLP (Master Practitioner in NLP, Christina Hall, The Society of Neuro-Linguistic Programming).

Jako Lider ds. Rozwoju Pracowników oraz Ekspert ds. Rozwoju Talentów w Coca – Cola HBC w latach 2007-2018 wdrożyła z sukcesem wiele programów szkoleniowych oraz programów rozwoju talentów (tzw. Fast Track Programmes). Od roku 2018 jako Ekspert ds. Rozwoju Potencjału Organizacji w firmie konsultingowej SJOS prowadzi projekty doradcze oraz szkoleniowe dla kadry menadżerskiej w wielu branżach (m.in. motoryzacyjnej, produkcyjnej, FMCG). Prowadzi sesje mentoringowe dla zarządów firm, ale posiada również bogate doświadczenie w „life coachingu” osób pragnących rozwijać swój potencjał i wprowadzać w życiu efektywne zmiany. Jej pasją jej rozwój ludzi i wzmacnianie ich talentów.

Od lat związana ze światem artystycznym i dziennikarskim.

Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online