UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Czarno-białe zdjęcie na którym widać Allana StarskiegoAlan Starski

Książka Allana Starskiego dla uczestników Plenerów!

Czarno-białe zdjęcie na którym widać Allana StarskiegoAlan Starski

– Często słyszę: Miałeś szczęście, że wybrał cię Steven Spielberg. W zawodzie scenografa to nie jest tylko kwestia szczęścia. W moim przypadku złożyło się na to wiele elementów: fakt, że pracowałem z Andrzejem Wajdą, którego filmy stały się znane na świecie, że robiliśmy razem „Korczaka”, który był filmem czarno-białym i obejrzał go Steven Spielberg oraz że „Lista Schindlera” miała być kręcona w Polsce, a mnie – polskiemu scenografowi – łatwiej było znaleźć obiekty i porozumieć się z polską ekipą. Najważniejsze dla mnie było jednak to, że sam Steven uznał, iż dokonuje dobrego wyboru – pisze w swojej książce laureat Oscara Allan Starski, który będzie gościem tegorocznych Plenerów. – Teraz, gdy z perspektywy czasu patrzę na pracę przy „Liście Schindlera”, zastanawiam się, jak temu zadaniu powołałem. Ale Steven pracował jeszcze intensywniej niż ja, ponieważ po zakończeniu pracy na planie, wieczorem zasiadał przed telewizorem (miał wynajęty jeden kanał satelity), łączył się ze swoimi montażystami w Los Angeles i do późna w nocy montował „Jurassic Park”. Nie zapomniał także o swoich najbliższych, żonie i dzieciach, którzy na czas zdjęć przyjechali z nim do Krakowa – jadał z nimi kolację.

Jest to fragment z książki Allana Starskiego „Scenografia”, wydanej przez Wydawnictwo Wojciech Marzec w zeszłym roku, dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wydawnictwo Wojciech Marzec przekazało dla uczestników Plenerów Film Spring Open 20 egzemplarzy tej książki oraz inne książki dotyczące filmu.

– To bardzo osobisty podręcznik, który powstał z potrzeby podzielenia się z przyszłymi i młodymi scenografami moją wiedzą i doświadczeniem. Dobry scenograf musi być kreatywnym twórcą i sprawnym rzemieślnikiem. To on przekłada na język filmu wizję reżysera i operatora, pamiętając o zachowaniu realiów, pilnując kosztów i… broniąc własnych pomysłów inscenizacyjnych – ocenia Allan Starski.

Wybitny scenograf, „nasz człowiek w Hollywood” – zarówno na łamach książki, jak i podczas wykładów mistrzowskich i warsztatów – opowiada o swojej pracy z pasją i bardzo bezpośrednio, dzieląc się rozwijanymi od wielu lat umiejętnościami oraz ujawniając kulisy powstawania największych światowych produkcji.

W czwartek 2 października, wszyscy będą mieli okazję przekonać się o tym osobiście. W ramach Plenerów odbędą się wtedy warsztaty prowadzone przez Alana Starskiego.

Książki w prezencie

scenografia_starski_300dpi

Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Wojciech Marzec będziemy mieć dla Was niespodziankę – pierwszych 20 uczestników spotkania otrzyma książkę „Scenografia” Allana Starskiego i Ireny A. Stanisławskiej. Na pozostałych zainteresowanych tą wyjątkową publikacją czekają również rabaty na zakupy u wydawcy. Szczegółów dotyczących książki szukajcie na stronie: http://w-wm.pl/scenografia_allan_starski.php .

RABAT -25% NA HASŁO „FSO Allan Starski” – proszę wpisać w uwagach do zamówienia – w polu „nazwa firmy”: http://w-wm.pl/sklep.php

Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online