UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Konrad Kruczkowski i Jakub Górnicki na Plenerach 2017

Wykład: „Jak tworzyć dobre treści i nie umrzeć z głodu. Czyli o trudnych kompromisach” – Konrad Kruczkowski oraz „Technologie w służbie opowieści. Reportaż interaktywny według Outriders” – Kuba Górnicki

Uczestnicy warsztatów Film Spring Open nie skupiają się tylko i wyłącznie na aspektach realizacji filmowej, lecz zgłębiają wiedzę na temat szeroko pojętej twórczości audiowizualnej, kreatywności i interdyscyplinarnym podejściu do współczesnego procesu tworzenia. Podczas wykładu Konrada Kruczkowskiego oraz Kuby Górnickiego uczestnicy mogli dowiedzieć się między innymi o sposobach promocji swojej twórczości w obecnych warunkach technologicznych oraz o wykorzystaniu dostępnych narzędzi do tworzenia ciekawych treści.

Aula wykładowa podczas Plenerów Film Spring Open 2017
Zdjęcie: Filip Błażejowski

Ze względu na odrębną tematykę poruszaną przez naszych gości, wykład składał się z dwóch części.

Pierwszą z nich poprowadził Konrad Kruczkowski – bloger, dziennikarz i reportażysta, autor jednego z najpopularniejszych i najczęściej nagradzanych w Polsce blogów „Halo Ziemia”. Jego wystąpienie dotyczyło motywacji do pracy i roli jaką odgrywa Internet w ułatwieniu komunikacji z ewentualnymi sponsorami inicjatywy filmowej.

Konrad Kruczkowski podczas wykładu na Plenerach Film Spring Open 2017
Konrad Kruczkowski. Zdjęcie: Filip Błażejowski

Wystąpienie było ukierunkowane na wzbudzenie chęci tworzenia wartościowych treści i szukania funduszy na realizację swoich pomysłów. Wśród omawianych sposobów finansowania swoich projektów znalazły się: granty, CSR, instytucje państwowe czy crowdfounding. Poza finansowymi aspektami twórczości, Konrad Kruczkowski mocno zaznaczał jak ważną rolę pełnią ambicje i wiara w swój projekt, jak też świadomość swoich umiejętności i możliwości.

Konrad Kruczkowski podczas wykładu podczas Plenerów Film Spring Open 2017
Konrad Kruczkowski. Zdjęcie: Filip Błażejowski

Kolejnym gościem Film Spring Open był Kuba Górnicki z nowej na rynku medialnym inicjatywy dziennikarskiej wykorzystującej interaktywny reportaż – Outriders. Platforma ma już zaplanowaną działalność także w innych sferach. Prowadzący skupiał się na prostych możliwościach jakie daje aparat w telefonie w kontekście relacjonowania rzeczywistości, a także na łączeniu różnych form przekazu, w tym filmu, w tworzeniu atrakcyjnego przekazu dla odbiorcy.

Jakub Górnicki. podczas wykładu na Plenerach Film Spring Open 2017Zdjęcie: Filip Błażejowski
Jakub Górnicki. Zdjęcie: Filip Błażejowski

Outriders, poza kreatywnością w przekazie informacji, wpisuje się też w tematykę poprzedniego wykładu o pozyskiwaniu funduszy dzięki crowdfoundingowi, który w dużej mierze przyczynia się do rozwoju tej platformy interaktywnego reportażu. Poza profesjonalnie dopracowanymi treściami na stronie, czytelnik może znaleźć często pomijane w komercyjnych wiadomościach tematy czy narrację przedstawioną w zupełnie innym kontekście.

Wykład jest również dostępny na kanale Film Spring Open na platformie YouTube.

Jakub Górnicki podczas Plenerów Film Spring Open. Zdjęcie: Filip Błażejowski
Jakub Górnicki. Zdjęcie: Filip Błażejowski
Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online