UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Fot. Marian Folga czarno - białe zdjęcie przedstawiające kamery dostępne podczas warsztatów audiowizualnych Plenerów Film Spring Open w Krakowie

Grupa Lotto – jak nakręcić reklamę

Format reklamy, który na Plenerach realizowało kilka ekip, jak żaden inny wymaga ogromnej staranności i dbałości o szczegół. W przewidywaniu efektu i dopracowywaniu koncepcji doskonale sprawdza się idea previs’u czyli wersja robocza filmu. Taki „brudnofilm” można nakręcić w zupełnie innej scenerii, bez profesjonalnych aktorów, mających być odtwórcami ról we właściwej wersji projektu. Prewizualizacje najlepiej obrazują przebieg i dramaturgię fabuły oraz wizję artystyczną twórcy.

Tegoroczni Springersi, pod opieką Łukasza Kośmickiego i Mikołaja Łebkowskiego, kręcili z pomocą tej metody reklamę Lotto. A jak to w reklamie, cuda są na porządku dziennym. Bohaterowie ich filmów latają, przenoszą się w czasie, żyją w równoległych światach, pertraktują z diabłem.

Młodzi filmowcy byli bardzo zaangażowani w realizację swoich pomysłów. Mają mocno zdeklarowane poglądy, nie boją się wchodzić w dyskusje i czasem przeciwstawiać specjalistom i opiekunom grupy. Decyzje ostateczne zostały podjęte. Czy odwaga popłaca, można ocenić – oglądając efekty końcowe ich 10-dniowej pracy.

Fot. Marian Folga Czarno białe zdjęcie przedstawiające kamery
Photo: Marian Folga

Żaneta Kominiak

Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online