UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Opolan Portret Własny

Videoblog

30.03.2017

Od kwietnia pojawiam się co jakiś czas w Opolu z kamerą i przemierzam miasto w poszukiwaniu bohaterów do krótkometrażowego filmu dokumentalnego. Zapraszam ludzi spotkanych w Opolu do pokazania jakiegoś zdjęcia w telefonie i opowiedzenia o nim. Opowieści są bardzo różne. I wesołe i smutne i głębokie i płytkie. Z wielu takich różnorodnych opowieści powstanie nowa, większa całość, będąca jednocześnie aktualnym portretem Opolan. Zobaczcie jedną z opowieści nagraną w Opolu.

Pomysł na wykorzystanie zdjęć zrobionych telefonem w filmie powstał na Plenerach Film Spring Open w Krakowie w 2013 roku. Żeby sprawdzić jak ten pomysł zafunkcjonuje na ekranie, z uczestnikami Plenerów nakręciłem previs czyli taki film na brudno. Zobaczcie jak wyszedł ten prototyp.

W Opolu mocniej ciągnę za język i szukam też bardziej zróżnicowanych bohaterów, by film był jednocześnie portretem lokalnej społeczności. Jeśli jesteś w Opolu i chcesz opowiedzieć swoją historię ślij maila na opolanportretwlasny@gmail.com.
Zapraszam też do śledzenia fanpage www.facebook.com/OpolanPortretWłasny

Projekt organizowany w ramach obchodów 800-lecia miasta.

800 lat Opola

„Zdjęcie w telefonie”
Andrzej Szypulski

Opowiadaj. Nagrywaj. Oglądaj.
Zostań bohaterem i współtwórcą filmu o mieszkańcach Opola. W twoim telefonie masz zdjęcia, które kochasz. Wybierz jedno i opowiedz nam o nim.
www.facebook.com/OpolanPortretWłasny


Opis

Projekt „Opolan portret własny” składać się będzie z trzech części:

” Zdjęcie w telefonie” nasz operator – Andrzej ‘Stasiu’ Szypulski będzie rozmawiał z mieszkańcami miasta na temat jednego, wybranego zdjęcia w telefonie związanego z miastem i połączonej z nim historii. W ten sposób będzie kreślił filmowy portret miasta i jego mieszkańców.

Grupa studentów z Instytutu Sztuki w Opolu już we wrześniu tego roku będzie brała udział w audiowizualnym kursie, przeprowadzanym za pomocą Cinebusa – Mobilnego Studia Filmowego, którego wynikiem będzie film „Mieszkańców Opola portret własny” z okazji 800-lecia miasta.

Studenci tworząc razem będą uczyć się w praktyce wszystkich elementów produkcji filmu. Do projektu zaproszeni zostaną także mieszkańcy miasta, którzy będą mogli przynosić do Cinebusa swoje filmy – nakręcone na telefonach komórkowych.
Planujemy wspólne wydarzenie z opolskimi twórcami – w 80 min będą tworzyć swoje prace na temat 800-lecia Opola.

“Zdjęcie w telefonie”
– od 20 kwietnia do 4 maja
– od 30 maja do 20 czerwca
– od 3 do 11 lipca
– od 18 do 31 lipca

Miejsce: Opole, Rynek

Termin kursu pt.: “Opolan portret własny”:
25 września – 8 października 2017


Program

Fotografie: Grzegorz Gajos, Katarzyna Średnicka, Andrzej Szypulski

Partnerzy

Współfinansowanie

Partnerzy technologiczni

Partnerzy organizacyjni

Partnerzy medialni

Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online