UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Kurs w Ostródzie 2018

W dniach 29 czerwca do 1 lipca 2018 w Ostródzie, podczas festiwalu muzyki filmowej II Arena Festival film&music, odbędzie się kurs audiowizualny organizowany przez Fundację Film Spring Open za pomocą Cinebusa dla osób zainteresowanych twórczością na YouTube. Cinebus będzie zaparkowany przy Promenadzie w Ostródzie.

Zdjęcia: Jarosław Kowalski

Podczas kursu dowiesz się: Jak być influencerem, kim jest youtuber?

Daniel Rusin „Reżyser Życia”, twórca kanału https://www.youtube.com/user/DANIELLO44, opowie jak wygląda bycie youtuberem, co jest fajne, a co nie. Udzieli praktycznych rad jak nim zostać. Pokaże najciekawsze filmy, opowie o kulisach ich powstania. Film Lepiej dawać niż dostawać, którego jest autorem powstał w ciągu 1 dnia i ma ponad 3 mln wyświetleń.

Oprócz tego odbędzie się kurs filmowania, podczas którego będziemy zachęcać do stworzenia wspólnego filmu. W zależności od wymyślonego wspólnie scenariusza będzie to eksperyment społeczny, sonda uliczna lub dokument. Praca będzie odbywała się w grupach, a na koniec warsztatów zmontujemy wspólny film.

Jeżeli interesuje Cię wiedza o YouTube oraz praktycznie filmowanie, ten kurs jest właśnie dla Ciebie. Serdecznie zapraszamy!
Chętni proszeni są o wysłanie zgłoszenia na adres: biuro@filmspringopen.eu

Daniel Rusin
Daniel Rusin

Daniel Rusin – na co dzień tworzy kanał Reżyser Życia subskrybowany przez ponad 180 tysięcy osób, które mogą zobaczyć Jego eksperymenty społeczne, etiudy fabularne i inne kreatywne formy. Poza portalem YouTube, od lat pracuje w agencjach reklamowych i zajmuje się reklamami cyfrowymi, szczególnie przy współpracy z influencerami. Laureat kilku konkursów m.in. Young Creatives w kategorii FILM – organizowany przez KTR lub Galę Twórców Onetu w kategorii Lifestyle

29.06.2018 zapraszamy także na warsztaty Canon Polska, z wykorzystaniem rozwiązań filmowych tej firmy, na temat „Jak stworzyć reklamówkę trasy koncertowej?”. 
Warsztaty odbędą się w sali wykładowej Amfiteatru w Ostródzie.

09 :30 -11:00 Rozpoczęcie warsztatów video

  • Omówienie Systemu Canon EOS System: prowadzenie Robert Woźniak

11 :00 -13:00 Wykład Video z Filipem Kovcinem

  • Omówienie funkcji wspomagających nagrywanie w kamerach video: zebar, peaking, czułość zapisu DB, histogram, formaty zapisu
  • Podstawy reportażu i jego struktura

13 :00 -13 :30 Przerwa

13 :30 -14 :30 Wykład video z Filipem Kovcinem

  • Niezbędne elementy, do realizacji nagrania video
  • Przygotowanie do realizacji nagrania
  • Lista niezbędnych elementów do realizacji nagrania video (checklist)
  • Praca ze statywu, praca z ”ręki”
  • Rozdanie tematów do realizacji
  • Pobranie sprzętu video do realizacji zadań

14 :30 – 17:00 Praca w terenie realizacja powierzonego tematu video

17:30 – 19:30 Prezentacja i omówienie klipów video

19 :30 – 20 :00 Podsumowanie i zakończenie spotkania

Filip Kovčin – reżyser / montażysta / superwizor postprodukcji/ scenarzysta. Współzałożyciel i redaktor techniczny kwartalnika FilmPRO. Wykładowca w PWSFTviT, Szkole Wajdy, AMA w Krakowie i w SMR. Reżyserował, montował, nadzorował ponad sto reklam, wideoklipów, kilka krótkich filmów, wiele programów telewizyjnych i edukacyjnych, seriali telewizyjnych dla dzieci itp. Koproducent / producent filmów pełnometrażowych (fabuła i dokument): „Południe – Północ”, „Italiani”, „Mała Wielka Miłość”, „Badjao – duchy Morza”. Nadzór produkcyjny i postprodukcyjny seriali tv i filmów fabularnych: Pitbull 2, Pitbull 3, Przystań, Ojciec Mateusz I seria, Last Minute, Handlarz Cudów, Jak to się robi, Misja Afganistan… Scenarzysta krótkich form, filmów animowanych i fabularnych. Twórca wielu nagradzanych teledysków dla wiodących polskich artystów. Wielokrotny zdobywca Grand Prix Yach Film. Operator kamery przy filmach dokumentalnych R. Polańskiego: „A film memoir” i „Weekend Mistrza”.

Robert Woźniak – od 2000 roku prowadzi szkolenia i warsztaty fotograficzne i filmowe w firmie Canon i jak mało kto w naszym kraju zna obsługę, technologię i specyfikę sprzętu Canona. Żadna funkcja w systemach EOS nie ma przed nim tajemnic. Wiedzę teoretyczną na najwyższym poziomie łączy z wiedzą praktyczną.

Zdjęcia: Andrzej Waluk
Zdjęcia: Daniel Rusin
Zdjęcia: Jarosław Kowalski
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online