UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Kurs w Ostródzie 2021

Już po raz trzeci na zaproszenie festiwalu Arena Festival film & music 2021 organizujemy kurs audiowizualny! W tym roku poprowadzi go Mayo Kucharski. Cinebus zaparkuje koło Amfiteatru w Ostródzie. Kurs odbędzie się w terminie 2-4.07.2021.

Foto Andrzej Waluk

Mayo Kucharski, właśc. Daniel Kucharski – Pochodzący z Włocławka absolwent Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi na kierunku Filmu i Fotografii ze specjalizacją Reżyserii. Scenarzysta i reżyser krótkich form niezależnych oraz dziesiątek komercyjnych spotów reklamowych. Laureat festiwalu “The One Minutes” za jedno minutową etiudę: “Red Line” oraz zwycięzca Grand Prix na międzynarodowym festiwalu “FilmAT” za spot reklamowy: “Baczyński ma się dobrze”. Autor wielu viralowych spotów internetowych i telewizyjnych w tym “Zdecydowałem #NieZabieram” dla kampani społecznej: “Dawca.pl” z ponad 2 milionami wyświetleń na ich oficjalnym profilu. Członek ekipy corocznych Plenerów Film Spring Open czyli interdyscyplinarnych, międzynarodowych warsztatów filmowych w Krakowie, działających pod przewodnictwem nominowanego do Oscara operatora Sławomira Idziaka. Współtwórca polskiej sceny YouTube’owej działający z czołówką polskich YouTuberów. Prowadzący obecnie branżowy kanał: MAYO Kucharski Vlog, na którym w programie PLAN SKAN zdradza tajniki pracy na planach zdjęciowych. Autor dobrze przyjętego dokumentu “Zawód YouTuber”, który jest ukoronowaniem wspólnej dotychczasowej współpracy z Youtuberami. Obecnie pracujący na stanowisku Dyrektora Kreatywnego i Reżysera w Trójmiejskim studio Mova Film.

Opis warsztatów:

Mam za sobą lata doświadczeń, które pozwoliło mi brać czynny udział w realizacji ponad 200 filmowych projektów, w tym głównie reklam, które wielu z was na pewno widziało, choćby przypadkowo 🙂 Na moich warsztatach chciałbym omówić podstawy produkcji filmowej oraz podzielić się własnymi doświadczeniami z początku mojej filmowej drogi. Jest wiele rzeczy, na które można zwrócić uwagę przy produkcji swoich pierwszych dzieł, wiele błędów, które można wyeliminować. Spróbujmy o nich porozmawiać i wspólnie stworzyć krótką formę wideo, w której czuję się najlepiej: reklamę. Pozwala ona na nieograniczoną wyobraźnie, eksperymentowanie formą i zabawę montażem. Razem zdecydujemy co chcemy reklamować. Przejdziemy przez etap preprodukcji, zdjęcia i montaż. Tego jednego dnia zrobimy wszystko, co pozwoli nam na zrealizowanie prostego spotu reklamowego.
Nie ważne czy będzie to wasz pierwszy kontakt z kamerą, czy dziesiąty. Zawsze warto działać razem, by wspólnie uczyć się i zbierać doświadczenie –
 mówi Mayo Kucharski.

Program Warsztatów 02-03.07.2021

10:00 – Przywitanie i wykład otwierający

10:30 – Podział na grupy. Wybór tematu projektu.

11:00 – Preprodukcja. Scenariusz, Storyboard, Plan Pracy, Animatik.

12:00 – Produkcja. Zdjęcia do spotu w towarzystwie opiekunów.

15:00 – Backup. Przegląd zrealizowanego materiału.

16:00 – Produkcja – Podejście II. Zróbmy to lepiej.

17:00 – Postprodukcja. Montaż spotu, Udźwiękowienie. Wyrównanie kolorów.

18:00 – Finał pracy. Omówienie projektów. Dodatkowe pytania.

19:00 – Zakończenie warsztatów.

 

Program Warsztatów 04.07.2021

08:00 – Przywitanie i wykład otwierający

08:30 – Podział na grupy. Wybór tematu projektu.

09:00 – Preprodukcja. Scenariusz, Storyboard, Plan Pracy, Animatik.

10:00 – Produkcja. Zdjęcia do spotu w towarzystwie opiekunów.

12:00 – Backup. Przegląd zrealizowanego materiału.

13:00 – Produkcja – Podejście II. Zróbmy to lepiej.

14:00 – Postprodukcja. Montaż spotu, Udźwiękowienie. Wyrównanie kolorów.

15:00 – Finał pracy. Omówienie projektów. Dodatkowe pytania.

16:00 – Zakończenie warsztatów.

Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online