UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Zielona Reklama Małopolski 2023

Zapraszamy do udziału w Grupie Filmu Reklamowego podczas 18. Plenerów Film Spring Open w Krakowie. W tym roku tematem przewodnim projektów będzie promocja dziedzictwa kulturowego i walorów turystycznych województwa małopolskiego.

Pozostawiając uczestniczkom i uczestnikom dowolność formatu, będziemy zachęcać do eksperymentowania i poszukiwań nowych form, tworzenia przyszłościowych i oryginalnych projektów audiowizualnych. Celem powstałych utworów będzie stworzenie przekazu, który ma szansę skutecznie dotrzeć do świadomości młodych ludzi. Do pracy w grupie pragniemy zaprosić młodych filmowców, zarówno profesjonalistów, jak i studentów, producentów, reżyserów, operatorów, kompozytorów, animatorów, dźwiękowców, scenografów, aktorów, techników itp. Będziecie rozwijać Wasze pomysły pod okiem najlepszych specjalistów od reklamy i innych ekspertów branży filmowej.

Autorki i autorzy najlepszych projektów (trzy osoby) otrzymają możliwość zakwaterowania w trakcie 10 dni realizacji projektów Zostaną również zwolnieni z opłaty rejestracyjnej.

Termin nadsyłania prac konkursowych – 30.09.2023 godz. 23:59:59

Regulamin konkursu Zielona Reklama Małopolski

Formularz zgłoszenia projektu

Opiekunem grupy reklamowej – Zielona Reklama Małopolski będzie reż. Jan P. Matuszyński

Jan P. Matuszyński, portret

Jan P. MatuszyńskiUkończył reżyserię w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i kurs dokumentalny w Szkole Wajdy. Jego film dokumentalny Deep Love został wielokrotnie nagrodzony. Na Ogólnopolskim Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Krakowie otrzymał Srebrnego Lajkonika w kategorii ‘najlepszy film dokumentalny’. Jego filmy fabularne “Ostatnia rodzina” i “Żeby nie było śladów” stały się prawdziwymi zjawiskami uhonorowanymi licznymi nagrodami w Polsce i na świecie. “Żeby nie było śladów” został zakwalifikowany do konkursu głównego 78. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji, a na 46. FPFF w Gdyni twórcy filmu otrzymali Srebrne Lwy. Wcześniej (2016) Ostatnia Rodzina otrzymała Złote Lwy. Reżyser takich seriali jak: “Wataha” czy
“Król”, stworzony na podstawie powieści Szczepana Twardocha. Aktualnie
prowadzi prace nad filmem „Minghun”, którego premiera przewidywana jest
na 2024 rok.

Fundacja Film Spring Open współpracująca z 60 partnerami technologicznymi zapewni dostęp do nowoczesnego sprzętu AV. Uczestnicy będą korzystać z Cinebusa, który jest nie tylko profesjonalnym mobilnym studiem filmowym, ale działa w bezpiecznym dla środowiska, „zielonym” systemie produkcji.

Laureaci konkursu “Zielona Reklama Małopolski”:
1. Gaweł Dykas
2. Yvone Potter
3. Miłosława Skomra

Serdecznie gratulujemy!!!

Zielona reklama Małopolski.
Projekt realizowany przy wsparciu Województwa Małopolskiego

Małopolska
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online