UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Już po raz piąty zapraszamy na kurs audiowizualny, który odbędzie się w terminie 30.06.-2.07.2023 podczas Arena festival film and music. Cinebus zaparkuje koło Amfiteatru w Ostródzie.
Podczas kursu powstawać będą teledyski tworzone metodą piksilacji – czyli poruszania zdjęć przy wsparciu Sztucznej Inteligencji. Zajęcia warsztatowe poprowadzi znakomity artysta – twórca animacji dr Tomasz Siwiński.

Na prowadzonych przeze mnie warsztatach będziemy wspólnie, przez trzy dni, tworzyć animowany teledysk do istniejącego utworu muzycznego. Przy realizacji animacji będziemy posługiwać się techniką piksilacji, która polega na poklatkowym animowaniu statycznych zdjęć. Od nas i od napisanego przez grupę scenariusza będzie zależało, co umieścimy przed aparatem fotograficznym – co będzie tematem zdjęć i zrealizowanych na ich podstawie animacji. W drugim etapie projektu, powstałą w ten sposób animację, będziemy przekształcać wykorzystując Sztuczną Inteligencję. W ten sposób zdjęcia zyskają nowy i miejmy nadzieję ciekawy charakter plastyczny.
Warsztaty są otwarte dla wszystkich osób, również tych nie mających żadnego doświadczenia z animacją czy sztukami plastycznymi. Będą, również dla mnie, ciekawą przygodą z nowym medium i okazją do stworzenia eksperymentalnej, krótkiej formy filmowej.
Zapraszam wszystkich zainteresowanych!
Tomasz Siwiński

Zajęcia odbywać się będą w godzinach 10:00-19:00, a ostatniego dnia 8:00-16:00.
Pierwszego dnia o 10:00 odbędą się warsztaty z obsługi aparatów Canon prowadzone przez Roberta Woźniaka.

Wstęp wolny. Obowiązują zapisy. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:
Serdecznie zapraszamy!

Zdjęcie: Filip Błażejowski wnętrze Cinebusa. W częsci aktorskiej siedzi grupa młodzierzy - uczestników kursu audiowizualnego

Zdjęcia: Jarosław Kowalski, Adam Strzelecki, Filip Błażejowski

 

Tomasz Siwiński – jest twórcą autorskich, malarskich filmów animowanych. W sensualnej estetyce malarstwa olejnego, kreuje wyraziste, oniryczne światy. Umieszczeni w nich bohaterowie próbują odnaleźć się w rzeczywistości skrywającej mroczne tajemnice i podlegającej niepokojącym transformacjom.

Reżyser urodził się w 1982 r. Studiował na Wydziale Malarstwa krakowskiej ASP oraz w Pracowni Filmu Animowanego pod kierunkiem prof. Jerzego Kuci. Podczas studiów zrealizował filmy animowane: Telewizor i Mały czarny kwadrat.

W 2014 r. jego kolejny film “Niebieski Pokój” miał premierę na Festiwalu Filmowym w Cannes w sekcji Semaine de la Critique. Był wielokrotnie nagradzany, m.in. Nagrodą za Najlepszą Animację na Curtas Vila do Conde (Portugalia) oraz Srebrnym Lajkonikiem na Krakowskim Festiwalu Filmowym.
Poza autorskimi filmami realizuje również animacje dokumentalne, jak “Sprawa Moczarskiego” (wyróżniona Vimeo Staff Pick) oraz część animowana dokumentu “Mała zagłada” (reż. Natalia Koryncka- Gruz). Jego filmy były prezentowane na wielu festiwalach m.in. Annecy, Clermont-Ferrand, Cannes, Hiroszimie, Utrechcie, Zagrzebiu, Uppsali, Stuttgarcie, Krakowie. Członek SFP oraz ASIFA, w 2019 uzyskał tytuł doktora.

www.TomaszSiwinski.com
demoreel: https://vimeo.com/30623652

Kadry z teledysku, który powstał podczas warsztatów w Ostródzie:

 

Zdjęcia: Adam Strzelecki

 

Zdjęcia: Paweł Jasiński i Adam Strzelecki

 

Zdjęcia: Paweł Jasiński

 

Zdjęcie: Robert Woźniak

 

Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online