UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Dwukrotny laureat Oscara, Neil Corbould, naszym gościem specjalnym

19 października zaczynamy międzynarodowe warsztaty filmowe – Plenery Film Spring Open. Jak co roku, skompletowaliśmy kadrę wykładowców i specjalistów na najwyższym poziomie.

Gościem specjalnym tegorocznej edycji jest Neil Corbould, dwukrotny laureat Oscara i czterokrotny laureat nagrody Brytyjskiej Akademii Filmowej – BAFTA, twórca efektów specjalnych do tak głośnych tytułów jak Leon Zawodowiec, Piąty Element, Szeregowiec Ryan, Gladiator, Helikopter w ogniu, Grawitacja, Superman: Powrót, Obcy: Przymierze. Wykładowi gościa będzie towarzyszył pokaz specjalny filmu „Grawitacja”.

W roku tak obfitującym w znakomite polskie filmy, a szczególnie debiuty, na Plenerach nie mogło zabraknąć młodych twórców nagrodzonych na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. – To ich osiągnięcia szczególnie inspirują i motywują stawiających pierwsze kroki w świecie filmu uczestników Plenerów i pokazują, że dzięki pasji i pracy można osiągnąć sukces już na początku swojej drogi zawodowej – mówi inicjator Plenerów, Sławomir Idziak.

Swoimi doświadczeniami podzielą się Piotr Domalewski nagrodzony Złotymi Lwami za zwycięski film festiwalu ”Cicha Noc” oraz Dawid Ogrodnik, laureat Złotych Lwów za najlepszą rolę męską w tym filmie, Jagoda Szelc nagrodzona w Gdyni za debiut reżyserski, scenariusz oraz laureatka Nagrody Onetu „Odkrycie Festiwalu” za film „Wieża. Jasny Dzień”, a także Bodo Kox, wyróżniony w prestiżowym konkursie ScripTeast w Cannes za scenariusz „Człowieka z magicznym pudełkiem” i Wojciech Staroń, reżyser filmu dokumentalnego “Bracia” wyróżnionego na festiwalu Camerimage. Będziecie mieli okazję zobaczyć powyższe tytuły i wraz z ich twórcami poddać je analizie.

Wykłady, warsztaty i zajęcia w grupach twórczych poprowadzą tak znakomici twórcy jak: Bogdan Dziworski, Dorota Kędzierzawska, Artur Reinhart, Marcin Koszałka, Matthias Zabiegły, Krzysztof Rak, Robert Bolesto i wielu innych.

Na pierwszym planie klaps, a na podglądzie video widać trzy osoby na schodach
Fot.Mateusz Mamoń

Po raz pierwszy w historii Plenerów odbędą się też branżowe spotkania, dyskusje i prezentacje sprzętu filmowego w ramach Sympozjum Nowego Modelu Produkcji.

Dzięki naszej współpracy z najlepszymi światowymi i polskimi markami, będziecie mogli realizować swoje projekty filmowe na najnowszym sprzęcie, często nieosiągalnym w szkołach filmowych czy wielu studiach produkcyjnych.

W tym roku udało nam się podwoić liczbę partnerów technologicznych i stworzyć jeszcze lepsze warunki pracy dla młodych filmowców. Jest to także wyjątkowy rok pod względem liczby zarejestrowanych uczestników z zagranicy. Oprócz reprezentantów prawie każdego kraju Europy, spodziewamy się twórców z tak dalekich krajów jak Argentyna, Indie, Kanada czy Arabia Saudyjska – mówi Marta Dalecka odpowiedzialna za produkcję tegorocznej edycji.

Konferencja prasowa prezentująca program edukacyjny Plenerów odbędzie się 19 października, o godzinie 11:00, w Pawilonie Wyspiańskiego w Krakowie.

Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online