UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Kadr z filmu „Jutro będzie lepiej” w reżyserii Doroty Kędzierzawskiej

Dorota Kędzierzawska poprowadzi Grupę Filmu Dziecięcego i Familijnego wspieraną przez Fundację PZU

Dzięki wsparciu Fundacji PZU zapraszamy do udziału w zajęciach Grupy Filmu Dziecięcego i Familijnego pod okiem wybitnej, doświadczonej w pracy z dziećmi reżyserki i scenarzystki – Doroty Kędzierzawskiej. Wąska specjalizacja jest koniecznością podyktowaną przez współczesny świat branży AV, a każdy rodzaj twórczości ma swoją własną specyfikę językową dostosowaną do profilu potencjalnego odbiorcy. Szczególnie w filmie dziecięcym i młodzieżowym ważna jest wiedza o specyfice widowni, a przede wszystkim umiejętności patrzenia na świat z punktu widzenia dziecka.

Chcemy zwrócić uwagę, że na polskim rynku nadal powstaje niewiele wartościowych projektów dla dzieci i młodzieży. To nadal luka, w której można walczyć o widza (family films) i szukać swojego miejsca na rynku. Naszym celem jest zdobycie przez uczestników wiedzy w zakresie tworzenia form dla młodego widza: scenariusze, prowadzenie narracji, castingi, praca na planie, efekty wizualne i specjalne.

Do pracy w grupie zapraszamy wszystkich członków ekipy filmowej pragnących wziąć udział w realizacji sceny dziecięcej. Scenarzyści oraz reżyserzy, którzy chcą, aby to właśnie ich pomysły zostały przeanalizowane lub częściowo zrealizowane w ramach pracy grupy, proszeni są o przysłanie 4-stronnicowych treatmentów filmów fabularnych dedykowanych dla młodego widza. Piętnastu autorów wybranych na podstawie nadesłanych projektów weźmie udział w konsultacjach scenariuszowych podczas Plenerów Film Spring Open 2019. Następnie zaprosimy wszystkich uczestników grupy do realizacji jednej sceny spośród wybranych scenariuszy.

Kadr z filmu „Jutro będzie lepiej” w reżyserii Doroty Kędzierzawskiej

Zgłoszenie zawierające: imię, nazwisko oraz minimum 4-stronicowy treatment filmu fabularnego należy przesłać na adres: biuro@filmspringopen.eu do 15 września. Ogłoszenie wyników nastąpi 2 października.

Plan pracy grupy:

  • omówienie projektów i wybranie sceny do pracy,
  • mini casting,
  • nakręcenie sceny z dziećmi
  • montaż
  • szczegółowe omówienie sceny.
Zdjęcie: Filip Błażejowski

Dorota Kędzierzawska -wielokrotnie nagradzana reżyserka, scenarzystka. Od lat tworzy autorskie kino, którego bohaterami wielokrotnie są dzieci. W jej dorobku można znaleźć takie filmy jak: „Początek”, „Koniec świata”, „Diabły, diabły”, „Wrony”, „Nic”, „Jestem”, „Pora umierać”, „Jutro będzie lepiej”.

Sfinansowano ze środków Fundacji PZU

Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online