UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Agata Nawrocka poprowadzi Grupę efektów wizualnych w programie Nuke

Podczas Film Spring Open 2019 Agata Nawrocka, wieloletnia uczestniczka warsztatów, a dzisiaj aktywna motion designerka poprowadzi Grupę wizualnych efektów w programie Nuke. Partnerem technologicznym grupy jest producent oprogramowania, firma Foundry.

„Efekty wizualne są złożonym procesem pracy z obrazem. To kreowanie realistycznie wyglądających przestrzeni w zarejestrowanym już materiale filmowym. Ważna jest świadomość tego co możemy efektami zdziałać, do czego wizualnie mogą nas doprowadzić, co wzmocnić i przekazać. Z jednej strony mamy możliwość naprawiania obrazu, usuwania niedoskonałości i przedmiotów, które nie powinny znaleźć się w kadrze, z drugiej strony możemy wprowadzać elementy, których przed kamerą nigdy nie było. Na to pozwala nam compositing i to nim zajmiemy się podczas warsztatów Nuke The Art of VFX. Nasza praca będzie często niewidoczna – widz zazwyczaj nie zdaje sobie sprawy z tego, że ogląda wynik naszych działań. Pamiętajmy jednak, że Artyści VFX mają realny wpływ na emocje widza. Kreatywność, spryt i rzemiosło w pracy compositingowej pozwalają na tworzenie nowych światów, a współpraca i łączenie prac wielu artystów (m.in. specjalistów 3D, grafików, animatorów) w jedną zintegrowaną całość są niezmiernie ekscytujące.

Zapraszam Was zatem do świata magii postprodukcji we współpracy z programem The Foundry Nuke – środowiskiem, w którym absolutnie się zakochałam i mam zamiar również i Wam przekazać tę miłość! Film Spring Open czeka rewolucja retuszy, dodawania/usuwania obiektów, rotoscopingu, trackowania, rozbudowy przestrzeni zastanych oraz kluczowania (o tak!). Z radością podzielę się z Wami zebranym na przestrzeni lat doświadczeniem. Plan jest taki: podnosimy świadomość możliwości ingerowania w obraz – czyli co możemy zdziałać razem z Nuke, łapiemy podstawy compositingu, następnie przechodzimy do najlepszego na świecie kluczowania green/bluescreenów (ten temat nie będzie już nam straszny) i wchodzimy w Filmspringowy Świat, tworząc wspólnie nasze dzieła!

Grupa “Nuke The Art of VFX” to grupa otwarta. Będę zachęcać uczestników, by pełnili role Supervisorów VFX w pozostałych grupach filmspringowych – służyli radą i kreatywnością na etapie preprodukcji i podejmowali decyzje techniczne na planach, a następnie współpracowali z pozostałymi grupami postprodukcyjnymi. Niech twórczy szał nas poniesie!” – mówi prowadząca, Agata Nawrocka.

Agata Nawrocka. fot. Monika Mamoń
Agata Nawrocka. fot. Monika Mamoń

Agata Nawrocka – związana z branżą reklamową od ponad czterech lat. Pracowała przez trzy lata na stanowisku motion designer w Agencji Reklamowej GPD przy dużych projektach reklamowych. Zakochana w Nuke’u, uskutecznia sprint w pakiecie Adobe (przez ostatnie lata głównie AE+APr) oraz w Mocha. Nie zatrzymuje się w rozwoju, wewnętrznie zwalnia tempo podczas jogi i medytacji. Prywatnie wraca do działań z kamerą.

Agata Nawrocka w Cinebusie
Agata Nawrocka w Cinebusie. Photo: Monika Mamoń

Partner grupy:

Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online