UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Beata Rakoczy i Adam Suzin poprowadzą Grupę Sony – kręcenia w trudnych warunkach

Zapraszamy do rejestracji do Grupy Sony – kręcenia w trudnych warunkach, którą poprowadzą nagradzani operatorzy młodego pokolenia, Adam Suzin oraz Beata Rakoczy. Zajęcia i konsultacje odbywać się będą w formie wideokonferencji na platformie Google Meet. Praca praktyczna będzie możliwa dzięki zaprzyjaźnionym rentalom, które na swoich warunkach bezpłatnie wypożyczą sprzęt ekipom zaakceptowanym przez Opiekuna grupy w Warszawie i Krakowie. Zajęciom będzie towarzyszył wykład Pawła Flisa, autora zdjęć do serialu Netflixa „W głębi lasu”. Adam Suzin i Beata Rakoczy byli operatorami kamer przy właśnie tym serialu. W zajęciach będą mogli wziąć udział jedynie zarejestrowani uczestnicy. Udział w Film Spring Open jest bezpłatny.  Dziękujemy firmie Sony, która wspiera pracę Grupy.

Podczas warsztatów dowiecie się o technikach kręcenia w trudnych warunkach oświetleniowych, zdjęciach nocnych i kręceniu w niskim kluczu oświetleniowym. Weźmiemy na warsztat kamerę Sony Venice, która dzięki technologii DUAL ISO pozwala na kręcenie przy natywnej czułości 2500 ISO. Zastanowimy się, jak przekuć niesprzyjające warunki zdjęciowe na walor artystyczny, który może zaprocentować w opowiadaniu filmowym.  Podczas warsztatów stworzymy scenariusz krótkiego filmu. Następnie w plenerze zrealizujemy zdjęcia w naturalnej lokacji. Ponieważ czasu jest niewiele, chciałbym, aby każdy z uczestników przyniósł na warsztaty pomysł na film, którego akcja dzieje się w nocy. Wspólnie wybierzemy jeden projekt, który zrealizujemy podczas pleneru. Do grupy zapraszam scenarzystów, reżyserów, operatorów, asystentów kamer, gafferów i oświetlaczy, montażystów oraz kierowników produkcji. Wierzę, że to spotkanie będzie dla nas wszystkich nauką, ale także polem do wymiany doświadczeń. Przybywajcie z otwartym sercem i głową, do zobaczenia! – mówi Adam Suzin.

Paweł Flis – Absolwent Realizacji obrazu na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Autor zdjęć do seriali, m.in.: „W głębi lasu”, „39 i pół tygodnia”, „Pakt”, „Czas honoru”, „Przepis na życie”,”Twarzą w twarz”, a także filmów fabularnych jak „Demon”, „Interior”. Nagrodzony za najlepsze zdjęcia na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Sitges i na Festiwalu Filmowym we Wrześni, a także nominowany do nagrody stowarzyszenia PSC.

Plan zdjęciowy serialu dla Netflix pt: "W głębi lasu"
Photo: Krzysztof Wiktor
Plan zdjęciowy serialu Netflix "W głębi lasu"
Photo: Krzysztof Wiktor

Adam Suzin – Autor zdjęć do filmów dokumentalnych i krótkometrażowych. Operator kamery przy filmach fabularnych, serialach (m.in. “W głębi lasu”, “Sweat”, “Broadpick”, “Odnajdę cię”). Zdobywca nagród takich jak m.in. Nagroda PSC za zdjęcia do filmu dokumentalnego „Over the limit”, Złoty Lajkonik i nagroda za najlepsze zdjęcia do filmu „Over the limit” Krakowski Festiwal Filmowy, Nagroda za najlepsze zdjęcia dla  “Drżenia” w Konkursie Filmów Krótkometrażowych na Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Nagroda za zdjęcia do filmu krótkometrażowego „Love machines” na Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”. Magister sztuki, absolwent Wydziału Operatorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej w Łodzi, specjalizacja Sztuka Operatorska. Od 3 lat prowadzi jako opiekun artystyczny międzynarodowe warsztaty „Kinograph” – Alpine Cinema Exchange, przeznaczone dla młodzieży międzynarodowej na Uniwersytecie w Grenoble we Francji. Kiedyś wielokrotny uczestnik na warsztatach Film Spring Open, a dzisiaj wykładowca.

Beata Rakoczy – Beata pochodzi z Katowic, gdzie ukończyła Realizację Obrazu Filmowego w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego . Od tego czasu jako autorka zdjęć oraz operatorka pracuje przy formach fabularnych, reklamach, dokumentach i teledyskach w Polsce, jak również za graincą. Nominowana do wielu nagród, została nagrodzona m.in. za najlepsze zdjęcia do filmu krótkometrażowego „By Halves” na Międzynarodowym Festiwalu Moscow Shorts oraz za „Wiem”, na Międzynarodowym Festiwalu Watersprite w Cambridge, UK. Dokument „Miss Holocaust” był w oficjalnej selekcji do kategorii najlepszy film krótkometrażowy na 67 Międzynarodowym Festiwalu Berlinale. Beata Rakoczy wierzy w moc opowiadania historii, wspólną wizję ekipy oraz pracę w grupie. Wierzy, że wypracowany język wizualny, za każdym razem inny, jest potężnym narzędziem dramaturgicznym, tworzącym nastrój i atmosferę nawet najkrótszej sceny. Kiedyś wielokrotna uczestniczka na warsztatach Film Spring Open, a dzisiaj wykładowczyni.

Partnerem Grupy jest SONY

Logo: SONY

Plen zdjęciowy dźwig MovieBird pracuje z kamerą Sony Venice
Photo: Filip Błażejowski
Kamera Sony Venice
Photo: Filip Błażejowski
Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online