UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Andrzej Stasiu Szypulski

Inkubator filmowca – autorskie warsztaty Filmspringersów

Zapraszamy na warsztaty dla filmowców, chcących rozwinąć swój potencjał.

Niezależnie od tego, czy chcesz się rozwijać jako reżyser filmów fabularnych, aktor, autor zdjęć czy dokumentalista, na tych warsztatach rozwiniesz się jako człowiek i filmowiec. Jeżeli praca filmowca jest dla ciebie pasją, ale chcesz się rozwijać na wszystkich płaszczyznach – te warsztaty są skierowane właśnie dla Ciebie!

“Inkubator filmowca” to autorskie warsztaty łączące rozwój umiejętności miękkich poprzez konkretne zadania filmowe realizowane w grupach i samodzielnie. Te czterodniowe warsztaty pomogą Ci uporządkować wiedzę związaną z pracą na planie filmowych.

Główne zagadnienia realizowane podczas warsztatów:
• współpraca w zespole filmowym: jak odnaleźć swoją rolę w grupie by efektywnie współdziałać
• rozwój tematu filmowego – jak szukać inspiracji i wewnętrznej motywacji do rozwoju projektu lub
scenariusza, jak sprawić by zapał nie opadł?
• film dokumentalny a fabularny – podobieństwa, różnice, projekty hybrydowe – klasyczny podział
na dokument i fabułę zaciera się coraz bardziej, dlatego wspólnie będziemy szukać elementów
z których można budować filmowe opowiadanie na miarę XXI wieku

Na warsztatach odkryjesz i wzmocnisz swoje mocne strony oraz poznasz mocne strony kilkunastu innych uczestników warsztatów, z którymi w kolejnych dniach Film Spring Open będziesz mógł/mogła stworzyć ciekawy projekt filmowy. Dzięki temu wejdziesz do wybranego zespołu z odpowiednim przygotowaniem i motywacją do pracy.

Warsztaty aktywnymi metodami poprowadzi Andrzej “Stasiu” Szypulski oraz Martyna Kwiatkowska. Nad różnymi zadaniami filmowymi będziesz pracować w grupach. Będziesz ćwiczyć, kręcić i analizować fragmenty filmów. Prowadzący gwarantują, że nie będzie nudy! Ćwiczenia związane z Twoim rozwojem osobistym wykonasz indywidualnie lub w parach. Nie zabraknie zadań rozwijających kreatywność i twórcze myślenie.

CZAS TRWANIA WARSZTATÓW

Praca w ramach warsztatów odbywać się będzie przez 4 dni od 2 do 5 października (niedziela – środa) w godzinach 09.00 15.00 (w tym jedna 45minutowa przerwa obiadowa, i dwie 15 minutowe przerwy na kawę). Liczba uczestników warsztatów: 15 osób.

ZGŁOSZENIA
Zgłosić się będzie można bezpośrednio na plenerach, ale zapraszamy do zgłaszania się już teraz drogą mailową na adres aszypulski@gmail.com. Napisz parę słów o sobie, swoim doświadczeniu filmowym i motywacji do wzięciu udziału w warsztatach.

O PROWADZĄCYCH:
Andrzej “Stasiu” Szypulski jestem niezależnym filmowcem, autorem kilku filmów dokumentalnych, które zdobyły nagrody na różnych polskich festiwalach oraz kilkudziesięciu reportaży; Pierwsze warsztaty filmowe poprowadził w 2011 roku w Rumunii. Obecnie współpracuje m.in. z firmą Canon Polska, w ramach projektu “To my tworzymy świat” przeprowadził 12 warsztatów filmowych dla 180 uczestników w 12 miastach Polski.

Andrzej „Stasiu” Szypulski - czarno - biała fotografia
Andrzej „Stasiu” Szypulski

Martyna Kwiatkowska jestem trenerką z dziewięcioletnim stażem szkoleniowym oraz coachem. Ostatnich kilka lat spędziła pracując w różnych krajach świata, m.in. W Tadżykistanie. Obecnie wraz z zespołem Studia Filmowego Kronika przygotowuje dokument o Tadżyczkach. Jest absolwentką Studium Fotografii (rok podstawowy) Związku Polskich Artystów Fotografików i kursu fotografii antropologicznej.

Martyna Kwiatkowska
Martyna Kwiatkowska

Dlaczego zdecydowaliśmy się przeprowadzić warsztaty?
Stasiu w tym roku po raz piąty weźmie udział w FSO, Martyna po raz czwarty odwiedzi Przegorzały. Program warsztatów przygotowaliśmy na podstawie naszych pierwszych doświadczeń z udziału w plenerach, kiedy po omacku szukaliśmy tematów, ludzi do współpracy i zastanawialiśmy się, jaki format filmu jest nam najbliższy. Mamy nadzieję, że pierwsze 4 dni Film Spring Open, które spędzicie z nami dadzą Wam kopa do realizacji ciekawych, autorskich projektów filmowych w kolejnych dniach plenerów. Chcemy również, żebyście z FSO wyjechali z konkretnymi planami Waszego rozwoju zawodowego oraz grupą znajomych, na których będziecie mogli liczyć realizując kolejne pomysły.

Wpis opracowany na podstawie tekstu autorstwa prowadzących Inkubator Filmowca.

Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online