NOUS ENSEIGNONS EN LIGNE ET EN PERSONNE
po polsku polonais in English English en français English auf Deutsch deutsch

Daniel Zduńczyk

Wirtualne studio oparte o rozwiązania led i program Unity

Daniel Zdunczyk

Daniel Zduńczyk – właściciel studia Virtual Magic z Wrocławia. Filmowiec, profesjonalista uznany na licznych festiwalach filmowych w kraju i za granicą* Posiada ponad 20 letnie doświadczenie w branży produkcji filmowej.
Miłośnik trylogii “Star Wars” Georg’a Lucas’a. W 1995 r. zrealizował swój pierwszy film krótkometrażowy wykorzystujący animację 3D, były to oczywiście “Gwiezdne Wojny”. Jako pierwszy w Polsce już w 2001 r. wprowadził cyfrowe efekty specjalne do serialu telewizyjnego – “Świat według Kiepskich”.
W latach 1997-2006 realizował głównie reklamy, efekty oraz czołówki do programów telewizyjnych. Już w 2005 r. wprowadził do Polski technologię Motion Capture, którą wykorzystał przy produkcji kolejnego swojego filmu “Kajko i Kokosz” oraz kilku innych seriali telewizyjnych gdzie wyspecjalizował się także jako aktor motion capture. Prekursor kina w technologii 5D, autor m.in. filmu Historia Cieszyna 3D, oraz animacji „Asylum5D”, „Oceanarium prehistoryczne 3D”, „Tajemnicze podziemie 5D”. Producent, scenarzysta i reżyser nagrodzonej na wielu festiwalach pełnometrażowej familijnej animacji “Jak uratować mamę” w całości wykorzystującej scenografię generowaną komputerowo (obecnie na Netflix). Autor projektów scenografii, kolorysta i supervisor obrazu. Od kilku lat mocno zaangażowany w rozwój technologii VR. Wyprodukował i wyreżyserował dla parku rozrywki Global Village w Dubaju wirtualną atrakcję “Lost Circus VR”. Obecnie skupia się na rozwoju technik renderingu generowanego w czasie rzeczywistym, co zaowocowało powstaniem autorskiej technologii – Virtual Magic Studio, która całkowicie redefiniuje proces produkcji filmów i seriali. Technologia ta daje nie tylko kompletnie nowe możliwości twórcze ale i zdecydowanie upraszcza produkcję filmów w zakresie organizacyjnym, scenograficznym oraz post-produkcyjnym.

* FPFF w Gdyni, Siggraph, Animago, New Media Film Festiwal Los Angeles, Dada Saheb Phalke India, Cottbus, International Children’s Film Festival Dyttko, Hollywood Weekly Magazine Film Festival, Toronto Polish Film Festival, Reanimacja, MAFF Academy, Era Nowe Horyzonty, KinoOFFteka, DivX Film Festival, AMD Athlon™ 64 ProcessorAnimationand Digital Film Contest i wiele innych.

Scope of consultation:
Archive lectures from the Film Spring Open Workshop in Krakow:

Make an appointment

Wybierz zakres dat konsultacji
Select date range
Remember Me

Become an online
lecturer

Suggest a topic
online course