UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Scenarzysta Krzysztof Rak podczas wykładu na Plenerach Film Spring Open 2015

Zrób scenę przy mistrzach. Krzysztof Rak i Robert Bolesto uczą scenopisarstwa na Plenerach

Dwóch znakomitych prowadzących, wykłady, warsztaty oraz pokazy i analizy filmów czekają na uczestników Grupy Scenariuszy, która rusza jesienią w ramach Plenerów Film Spring Open w Krakowie.

Krzysztof Rak (Bogowie, Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej) oraz Robert Bolesto (Ostatnia Rodzina, Córki Dancingu) pokażą młodym adeptom scenopisarstwa jak budować narrację i przygotować scenariusz dla producenta. Grupa będzie pracowała przez 10 dni, od 19 do 28 października w krakowskich Przegorzałach, a organizacją prac grupy zajmie się producent i współtwórca Krakowskiego Klastra Filmowego, Marcin Lech. Dla uczestników Plenerów zainteresowanych rozwojem swoich scenariuszy i projektów filmowych organizatorzy przewidują też warsztaty poświęcone developmentowi oraz promocji filmów.

Aleksandra Leszczyńska doradzi jak zdobywać środki na ich produkcję – mówi prof. Sławomir Idziak, twórca i Dyrektor Artystyczny Plenerów.

Plenery to także miejsce, gdzie co roku przyjeżdża 300 młodych filmowców i warto swoje scenariusze im przedstawić, poszukać zespołu, który będzie chciał je zrealizować. Zapraszamy chętnych! – dodaje profesor.

Plakat filmu „Ostatnia rodzina” (2016) Materiały prasowe.
Plakat filmu „Ostatnia rodzina” (2016) Materiały prasowe.

Odpowiadając na prośby zainteresowanych udziałem w warsztatach, przesunęliśmy termin zakończenia zapisów do grupy na 10 września. Aby zgłosić swoje uczestnictwo należy przesłać treatment scenariusza pełnometrażowego filmu fabularnego (10-20 stron) na adres: biuro@filmspringopen.eu

Autorzy wybranych prac zostaną przyjęci na zajęcia w Grupie Scenariuszy, a ogłoszenie wyników nastąpi pod koniec września 2017.

Scenarzysta Krzysztof Rak podczas wykładu na Plenerach Film Spring Open 2015
Scenarzysta Krzysztof Rak, Photo Joanna Pieczara

Krzysztof Rak
Scenarzysta i producent filmowy. W latach 2005–2008 szef produkcji filmów dokumentalnych w HBO Polska, współtwórca koncepcji pasma filmów dokumentalnych Bez cenzury. Scenarzysta i producent filmu Bogowie, za który został nagrodzony m.in. Grand Prix (Wielka Nagroda Jury „Złote Lwy“) i nagrodą za scenariusz na Festiwalu Filmowym w Gdyni oraz statuetką Orzeł 2015 (Polska Nagroda Filmowa) za najlepszy scenariusz. Scenarzysta i jednocześnie producent kreatywny filmu Sztuka kochania: historia Michaliny Wisłockiej.

Robert Bolesto
Pisarz, dramaturg, scenarzysta. W latach 2006-2007 kierownik literacki Teatru Powszechnego w Warszawie. Autor scenariuszy do takich filmów jak Aria Diva, Hardcore Disco, Córki Dancingu, Ostatnia Rodzina, Serce Miłości. W 2017 roku nagrodzony Orłem (Polska Nagroda Filmowa) w kategorii: najlepszy scenariusz za film Ostatnia Rodzina.

Krzysztof rak i Marcin Lech podczas wykładu na Plenerach Film Spring Open 2015
Marcin Lech, Krzysztof Rak, Photo Joanna Pieczara

Marcin Lech
Producent i specjalista postprodukcji, szef Multilabu – studia postprodukcyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego, współtwórca Krakowskiego Klastra Filmowego, szef departamentu postprodukcji. Do grudnia 2015 roku Producent w studiu Nolabel w którym zrealizował ponad 20 form multimedialnych. W latach 2010-2013 komisarz filmowy w Krakowskiej Komisji Filmowej.

Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online