UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Agata Szymańska producentka podczas wykładu na kursie produkcji filmowej podczas warsztatów dla branży audiowizualnej w Krakowie. Plenery Film Spring Open Kraków - kurs filmowy

Zapraszamy na kurs online dotyczący produkcji filmowej, który poprowadzą – Agata Szymańska i Magdalena Kamińska (Balapolis)

Serdecznie zapraszamy na unikatowy kurs online dla osób zainteresowanych praktycznym kształceniem w zakresie produkcji filmowej prowadzony przez odnoszące sukcesy, utalentowane producentki: Agatę Szymańską i Magdalenę Kamińską, które podzielą się swoimi doświadczeniami.

 

HARMONOGRAM KURSU

 

PIERWSZE SPOTKANIE: 2 bloki po 3 h

1. O producencie

a)    Przedstawienie uczestników

b)    Kim jest producent ( rodzaje studia kursy w Polsce)

c)    Jak zacząć – odpowiedz na pytanie o swoje zainteresowania w kinie w sobie samym

d)    Jakiego rodzaju kino chcemy robić

 

2. Jak zrobić film

a)    Wybieramy sobie pomysł na film każdy opowiada / celem prezentacja

b)    Co ma być w prezentacji

c)    Finansowanie filmów w Polsce

d)    Firma

 

DRUGIE SPOTKANIE: 2 bloki po 3 h.  

1. Produkcja

a)    Developemnt

b)    Zdjęcia

c)    Post

 

2. Co się dzieje z  filmem po produkcji

a)    Dystrybucja kinowa

b)    VOD

c)    Promocja

d)    Festiwale

e)    Agent sprzedaży

 

TRZECIE SPOTKANIE ( 2 bloki po 2 h)

1. Przygotowanie prezentacji – omówienie

a)    Omówienie prezentacji filmu

 

2. Test Gallupa

a)    Omówienie Testu (Uczestnicy dodatkowo proszeni są o wykonanie przed rozpoczęciem kursu testu Gallupa, który jest narzędziem pomocnym przy ocenie predyspozycji do wykonywania zawodu. Wyniki testów będą omawiane na ostatnich zajęciach kursu, na które zaproszony zostanie szkoleniowiec, który pomoże zinterpretować otrzymane wyniki.)

Agata Szymańska producentka filmowa (Balapolis)

Agata Szymańska – absolwentka Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego im. Krzysztofa Kieślowskiego na Wydziale Produkcji Filmowej i Telewizyjnej na Śląsku, współzałożycielka firmy Balapolis, w której wraz Magdaleną Kamińską produkuje filmy fabularne i dokumentalne, a także międzynarodowe koprodukcje takie, jak: „Baby Bump”, „Wilkołak” czy „Syndrom Hamleta”.

Magdalena Kamińska - producentka filmowa (Balapolis)

Magdalena Kamińska, producentka filmowa, prowadzi firmę Balapolis.

Produkuje filmy fabularne, koprodukcje międzynarodowe, większościowe i mniejszościowe, seriale fabularne. Uczestniczyła w takich warsztatach jak EAVE Producers 2017,  jest finalistką programu Biennale College-Cinema. 2015. Wyróżniona  przez KIPA za odwagę twórczą na festiwalu OFF Camera za film Baby Bump Kuby Czekaja, który otrzymał wyróżnienie Queer Lion Award na MFF w Wenecji. Wyprodukowany przez nią film Wilkołak w reż. Adriana Panka powstał w koprodukcji polsko-niemiecko-holenderskiej.

Nagrodzony za reżyserię i muzykę na FPFF w Gdyni oraz nagrodami jury ekumenicznego i publiczności POFF Black Tallinn FF 2018. Film dokumentalny pt. Syndrom Hamleta w reż. Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego zdobył Grand Prix Semaine de la critique w Locarno. Obecnie pracuje nad kolejnymi filmami fabularnymi  m.in (http://m.in). Biala Odwaga w reż. Marcina Koszałki, filmem pt. Simona Kossak w reż. Adriana Panka oraz koprodukcją miedzynarodową The Hunter’s Son w reż. Ricky Rijneke.

Więcej informacji na stronie kursu.

Serdecznie zapraszamy do zapisów biuro@filmspringopen.eu! Termin nadsyłania zgłoszeń do 7.03.2023r.

 

Zapraszamy także na inne kursy Film Spring Open Online z zakresu sztuki audiowizualnej, a także na praktyczne, dziesięciodniowe warsztaty dla branży AV Plenery Film Spring Open w Krakowie!

Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online